Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Hity chirurgii plastycznej /Kim Kardashian
East News
Styl życia

Blizny, niezadowolenie z wyglądu piersi albo okolic intymnych... Są sposoby na te trudne problemy!

Blizny, niezadowolenie z wyglądu piersi albo okolic intymnych... Są sposoby na te trudne problemy!

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie tylko poprawiają wygląd, ale w znacznym stopniu wpływają też na pewność siebie, a nawet stan zdrowia. Kiedy w grę wchodzą za duże piersi, które nadmiernie obciążają kręgosłup czy wyraźne blizny po trądziku, specjalistyczne zabiegi są jedynym rozwiązaniem. Dzięki innowacyjnym technologiom procedury są niezwykle skuteczne, a efekty szybko zauważalne.

Zmniejszanie za dużych piersi

Dr n. med. Elżbieta Radzikowska, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, właścicielka Radzikowska Clinic (www. radzikowskaclinic.pl) wyjaśnia, że wskazaniem do operacji zmniejszenia piersi jest ich przerost (tzw. gigantomastia). Zwykle związany jest z ich szybkim wzrostem – najczęściej w okresie dojrzewania, ale często też pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących np. w czasie ciąży. To powoduje, że kręgosłup w odcinku piersiowym jest przeciążony, dochodzi do zmian zwyrodnieniowych i dolegliwości bólowych. Bardzo duże piersi to też odparzenia, otarcia, problem z doborem bielizny. Redukcja jest zabiegiem o wiele trudniejszym niż powiększanie piersi i niesie ze sobą większe ryzyko operacyjne, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Pozostawia też większe blizny (rana jest dosyć rozległa, w kształcie litery T). Ostateczny wygląd piersi ustali się po 3-6 miesiącach od operacji. Pacjentki zwykle są bardzo zadowolone, zdecydowanie zmienia się komfort ich życia: mogą uprawiać sporty, nie mają problemu z doborem bielizny. Są to czynniki, które rekompensują pozostawienie śladów w postaci blizn.

Odmładzanie miejsc intymnych

Okolice intymne starzeją się tak samo jak twarz. Objawy, takie jak uczucie suchości i brak jędrności, nasilają się zwłaszcza w okresie menopauzy, powodując duży dyskomfort w codziennym życiu wielu kobiet. Dr n. m ed. Agnieszka Nalewczyńska, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, klinika Estebelle w Warszawie (www.estebelle.com.pl) sugeruje, że rozwiązaniem problemu jest PRX-T Lady.

Mat. prasowe

Innowacyjna, opatentowana metoda bezigłowej, nieinwazyjnej i bezbolesnej rewitalizacji tych miejsc. Formuła preparatu – wcieranego delikatnie w skórę, bez naruszania ciągłości naskórka – zawiera opatentowaną formułę nadtlenku wodoru i TCA w aktywnym stężeniu. Zabieg poprawia napięcie i nawilżenie, rozjaśnia skórę, wspomaga regenerację i leczenie blizn np. po nacięciu krocza.

Korekcja rozszczepu wargi lub podniebienia

„Sercem malowane” to nazwa ogólnopolskiej akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez Magdę Bogulak, właścicielkę Centrum Makijażu Permanentnego International PMU Academy oraz Sharley Medical Clinic & Day Spa (www.permanentnywarszawa.pl). Inicjatywa skierowana jest do osób, które urodziły się z rozszczepem wargi lub podniebienia.

Mimo wielu operacji nie zawsze daje się u nich uzyskać zadowalający efekt poprawy – usta często są asymetryczne i pokryte bliznami pozabiegowymi. Z pomocą przychodzi makijaż permanentny, który pozwala wyrównać asymetrię ust, odbudować czerwień wargową, zakamuflować blizny. Efekty są zachwycające! Zabiegi w ramach akcji są wykonywane bezpłatnie przez linergistki z całej Polski – Ambasadorki Serca Long-Time-Liner.

Problemy hormonalne

Ogromny wpływ na wygląd skóry mają hormony. Jak tłumaczy dr Elżbieta Deptuła-Krawczyk, endokrynolog z Ce-Ce Beauty Clinic w Warszawie (www.salon.cece.pl) na skutek spadku poziomu estrogenów w okresie menopauzy drastycznie pogarsza się jakość skóry, bo estrogeny to przede wszystkim kolagen. Z kolei nadmiar męskich hormonów może być odpowiedzialny za powstanie trądziku wieku dorosłego, a zaburzenia czynności tarczycy powodować nadmierne wypadanie włosów. Coraz więcej kobiet ma zaburzenia hormonalne, często nierozpoznane, w tym hashimoto – przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, które obserwujemy często u młodych dziewczyn (i które nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów). Dobowy cykl hormonów jest zaburzany przez nasz styl życia: stres, zarywanie nocy, nieregularne odżywianie. Dlatego tak ważna jest dziś kompleksowa, holistyczna opieka specjalistów różnych dziedzin, w tym endokrynologa, nad pacjentami odwiedzającymi gabinety medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Trening mięśni dnia miednicy

Co czwarta kobieta między 30. a 59. rokiem życia doświadcza objawów wysiłkowego nietrzymania moczu (np. podczas kaszlu, tańca czy ćwiczeń). Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dermatolog, prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, prowadzi klinikę Viva-derm (www.viva-derm.pl) zaznacza, że wtedy z pomocą przychodzi nieinwazyjne urządzenie („fotel”) BTL Emsella, które  dzięki technologii HIFEM wykonuje za kobiety prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni dna miednicy – w trakcie jednej 28-minutowej sesji wywołując ponad 11 tys. skurczów o supramaksymalnej intensywności, nieosiągalnej dla pacjenta. Wystarczy 6 zabiegów, aby zobaczyć zmniejszenie krępujących objawów. Bez bólu i bez konieczności zdejmowania odzieży!

Leczenie laserowe problemów skórnych

Dr n. med. Maciej Krajewski, specjalista dermatolog, prowadzi Kliniki Krajewski w Warszawie i w Radomiu (www.klinikakrajewski.pl) mówi, iż laseroterapia jest nieodłączną częścią dermatologii. Uzupełnia leczenie farmakologiczne, łagodzi objawy i przeciwdziała ich nasileniu. Oto, w jakich problemach skóry jest pomocna:
Trądzik różowaty - nie da się go skutecznie wyleczyć bez zastosowania laserów. Metodą tą można skutecznie zredukować zmiany naczyniowe i nawet rozległy rumień.

Trądzik i blizny po trądziku - zastosowanie lasera, który ma działanie przeciwzapalne, prowadzi do zmniejszenia ilości stosowanej farmakologii. Redukcja blizn wymaga przebudowy skóry. 

Przebarwienia - lasery usuwają plamy posłoneczne i pohormonalne. Melasma nie lubi stanu zapalnego, tutaj, więc najlepiej sprawdzą się tzw. zimne lasery.

Łuszczyca, bielactwo - w leczeniu tych trudnych schorzeń skórnych lasery są zwykle dodatkową opcją, wspierając światłolecznictwo. Stosuje się tutaj głównie lasery ekscymerowe o długości fali 308 NM. 

Krzysztof Gojdź o prezentach
Newsy
Pacjentkami doktora Gojdzia są także muzułmanki. Jak wyglądają zabiegi? "Mogę dotykać do..." WIDEO
Pacjentkami doktora Gojdzia są także muzułmanki. Jak wyglądają zabiegi? "Mogę dotykać do..." WIDEO

Sława Krzysztofa Gojdzia sięga daleko poza Europę! Jako wykładowca Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej doktor naucza lekarzy z różnych kontynentów. Do jego ulubieńców należą Azjaci i Australijczycy. W swojej pracy dr Krzysztof Gojdź spotyka się także z pacjentkami nie tylko różnych narodowości, ale i wyznań. W rozmowie z Party.pl doktor opowiedział jak wyglądają zabiegi na kobietach wyznających islam. Mogę dotykać do linii włosów. Jeżeli jest osoba, która towarzyszy pacjentce przy zabiegu, np. siostra, matka czy ciotka, mogę przy nich własnymi rękoma dotknąć pozostałej części twarzy. Ale to trzeba robić w sposób bardzo wyważony i delikatny.  W jakich krajach pacjentki nie podają doktorowi nawet dłoni na przywitanie? Posłuchajcie!   Zobacz także: Nie uwierzycie jakie prezenty dr Gojdź otrzymuje od swoich pacjentów! Opowiedział nam o nich!   Krzysztof Gojdź na promocji swojej książki.

Kate Hudson w koronkowej sukience w kropki
East News
Styl życia
Odstające uszy, niechciany tatuaż, blizny po trądziku to już nie problem. Oto zabiegi, które usuną niedoskonałości
Odstające uszy, niechciany tatuaż, blizny po trądziku to już nie problem. Oto zabiegi, które usuną niedoskonałości

Jeszcze do niedawna trudno było je usunąć lub wymagały interwencji chirurgicznej. Dziś można się ich pozbyć przy użyciu mniej inwazyjnych metod. Zobacz, jak zmniejszyć uszy bez skalpela, usunąć niechciany tatuaż i blizny po trądziku.  Odstające uszy Dr Bożena Jendrysik, specjalista chirurgii ogólnej, flebolog, trener Aptos, Klinika Veno-med w Lublińcu, www.veno-med.pl: Dzięki specjalnej technice implantacji nici Aptos uszy można "przyciągnąć" do głowy bez konieczności stosowania skalpela i zakładania szwów. Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Nici są wprowadzane poprzez pojedyncze punkty wkłucia. Po zabiegu przez 2 dni trzeba nosić opatrunek, a następnie przez kolejne 2 tygodnie zwykłą bawełnianą opaskę. Nici są niewidoczne i niewyczuwalne pod skórą. Metodę tę, z powodu małej inwazyjności, można polecić nastolatkom i osobom aktywnym zawodowo, ale nadaje się dla osób w każdym wieku.  Tatuaż Dr n. med. Olga Warszwik-Hendzel, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Elite w Warszawie, wwww.elite.was.pl: Najnowocześniejszym sposobem usuwania niepożądanych tatuaży są lasery pikosekundowe, oparte na ultrakrótkich impulsach, o dwukrotnie większej mocy niż dotychczas stosowane. W porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched, które powodują rozpad cząsteczek pigmentu na granulki, laser Discovery Pico rozbija cząsteczki w bardzo drobny "pył" - łatwiejszy do usunięcia z organizmu dla układu odpornościowego. Dzięki temu potrzeba mniej zabiegów do pozbycia się tatuażu - zwykle ok. 4-6 co 4 tygodnie. Jednocześnie, co warto podkreślić, nie dochodzi do przegrzania/uszkodzenia tkanek otaczających tatuaż, stąd nie ma ryzyka powstania blizn, tak jak przy starszych technologiach. Skórę można znieczulić kremem Emla...

dr Beata Sosada
Styl życia
Oto przyszłość medycyny estetycznej! Intraject - wirtualny skalpel plazmowy! Zabieg poleca dr Beata Sosada z Ce-Ce Beauty Clinic
Oto przyszłość medycyny estetycznej! Intraject - wirtualny skalpel plazmowy! Zabieg poleca dr Beata Sosada z Ce-Ce Beauty Clinic

Medycyna estetyczna idzie do przodu, a Ce-Ce Beauty Clinic na bieżąco śledzi trendy, dlatego przedstawia wam... Intraject - wirtualny skalpel plazmowy!  Intraject - wirtualny skalpel plazmowy poleca Dr Beata Sosada, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej Ce-Ce Beauty Clinic.    Intraject - wirtualny skalpel to szerokie spektrum najnowszych technologii dla głębokiej odnowy skóry twarzy, ciała i głowy. IntraJect stymuluje: odnowę kolagenu, produkcję elastyny, samoodtwarzanie kwasu hialuronowego. Efekt? Natychmiast po zabiegu skóra jest napięta i naprężona. Pierwsze efekty regeneracji tkanek pojawiają się bardzo szybko. Rezultaty zabiegów są trwałe.   Jak to działa? W urządzeniu IntraJect specjalna głowica emituje falę dźwiękową o częstotliwości 25 kHz. Wiązka ta stymuluje włókna mięśniowe w tkankach podskórnych, zapewniając przy tym efekt napięcia skóry. Stosowana na skórę twarzy – pobudza krążenie krwi, redukuje zmarszczki i zasinienia pod oczami. Ale to nie koniec...   Kolejna głowica  otwiera mikrokanały co stymuluje tworzenie kolagenu, przeciwdziała zwiotczeniu skóry, redukuje zmarszczki, obkurcza pory i usuwa rozstępy.   Kiedy warto stosować? Oto najpopularniejsze zabiegi: ZABIEGI • Zabieg przeciwko wypadaniu włosów • Powierzchowne i głębokie zmarszczki • Lifting powieki • Redukcja powiększonych porów i blizn potrądzikowych • Hiperpigmentacja • Modelowanie twarzy • Lifting szyi • Terapia rozstępów   INTRAJECT FALA PLAZMOWA: GŁOWICA PLAZMOWA Fala plazmowa wytwarza minimalny efekt cieplny w przylegających tkankach niezależnie od czasu aplikacji. Testy kliniczne pokazują nieporównywalny wpływ na zmarszczki (płytkie i głębokie), poluźnienie skóry, odbudowę skóry, blizny potrądzikowe, zmniejszenie porów, przebarwienia, napięcie skóry –...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner