para uprawiająca pieszczoty w łóżku
© JackF/Fotolia.com
Styl życia

Jak pieścić partnera: poznaj męskie strefy erogenne

Erogenne strefy u mężczyzny znajdują się w wielu miejscach ciała. Parterowi spodoba się pieszczenie uszu i szeptanie do nich, a także dotykanie pośladków.

Erogenne strefy u mężczyzny znajdują się w wielu miejscach ciała. Parterowi spodoba się pieszczenie uszu i szeptanie do nich, a także dotykanie pośladków.

 

Obdarzając partnera czułościami, obserwuj jego reakcje. Jeden mężczyzna może lubić pieszczoty sutków, a innemu sprawi to ból. Komunikujcie się w czasie pieszczot – dostarczycie sobie dużą ilość przyjemnych doznań erotycznych.

Strefy erogenne mężczyzny – głowa, plecy i ramiona

Usta mężczyzny są bardzo czułe na dotyk. Panowie uwielbiają np. podgryzanie warg. Ogromną przyjemność sprawiają im też namiętne pocałunki.

 

Uszy to wrażliwa na dotyk część ciała mężczyzny, choć nie każdy się do tego przyznaje. Będąc blisko, można lekko dmuchnąć w ucho kochanka. Przyspieszony oddech partnerki to sygnał dla mężczyzny, że jest jej dobrze.

 

Opowiadanie czułym głosem o tym, co za chwilę chce się zrobić, podnieci partnera. Jedni panowie lubią czułe słówka, inni mówienie o pikantnych zabawach. Zależy to m.in. od ich nastroju.

 

Większości panów podoba się przeczesywanie włosów palcami i masowanie skóry głowy. Głaskanie po karku i po linii włosów też sprawia im przyjemność. Niektórzy mężczyźni lubią, intensywne doznania np. ciągnięcie za włosy lub energiczne drapanie po głowie.

 

Dotykanie twarzy to kwestia do ustalenia. Głaskanie skroni i całowanie powiek oraz policzków może, ale nie musi odprężać.

 

Strefą podatną na pieszczoty jest szyja. Mężczyźni lubią zwłaszcza, kiedy kobieta przesuwa rękoma po przestrzeni pomiędzy jabłkiem Adama a żuchwą.

 

Przechodząc do pieszczot ramion i pleców warto nawilżyć dłonie. Można nanieść na nie balsam do ciała lub olejek do masażu. Dłonie będą wtedy łatwiej przesuwały się po skórze mężczyzny. To zwiększy przyjemne doznania np. podczas masażu pleców. Partnerowi spodoba się też głaskanie lub przesuwanie języka wzdłuż linii kręgosłupa.

Strefy erogenne mężczyzny – sutki, stopy, pośladki i odbyt

Niektórzy panowie lubią, kiedy ssie się, a nawet podgryza brodawki sutkowe. Innym sprawia to ból, dlatego dobrze jest porozmawiać na ten temat.

 

Strefa erogenna u mężczyzn to także stopy, a zwłaszcza podeszwy i przestrzeń między palcami. Czułe na dotyk są także pośladki. Im bliżej odbytu, tym są bardziej unerwione. Dotykanie mężczyzny w tych miejscach szybko zwiększy jego podniecenie.

 

Seksuologowie twierdzą, że punkt G u panów jest położony między kroczem a odbytem i można go poznać po niewielkim wgłębieniu. Stymulacja tej okolicy przed orgazmem dodatkowo pobudzi partnera.

Strefy erogenne mężczyzny – genitalia

Najwięcej miejsc podatnych na pieszczoty skupione jest wokół genitaliów. Najbardziej wrażliwa na dotyk część męskiego ciała to penis. Rozkosz sprawiają delikatne pieszczoty główki penisa, czyli żołędzi i wędzidełka znajdującego się na spodzie penisa. Wielu mężczyzn podniecają pieszczoty oralne tych stref.

 

W czasie erekcji z penisa zsuwa się napletek. Odsłania on wieniec penisa, który jest bardzo wrażliwy na dotyk.

 

Mężczyźni bardzo lubią też masowanie lub całowanie jąder.


strefy erogenne kobiety i mężczyzny
©WavebreakMediaMicro/fotolia
Styl życia
Mapa sfer erogennych na ciałach kobiet i mężczyzn
Strefy erogenne są różnie umieszczone na ciele kobiet i mężczyzn. Można jednak wskazać kilka miejsc, których stymulacja pobudzi zarówno partnerkę, jak i partnera. Najbardziej wrażliwe na dotyk są – szyja, uszy, wewnętrzna strona ud oraz miejsca intymne.

Strefy erogenne są różnie umieszczone na ciele kobiet i mężczyzn. Można jednak wskazać kilka miejsc, których stymulacja pobudzi zarówno partnerkę, jak i partnera. Najbardziej wrażliwe na dotyk są – szyja, uszy, wewnętrzna strona ud oraz miejsca intymne.   Strefy erogenne to miejsca na ciele człowieka, które są szczególnie wrażliwe na dotyk. Warto skupić się na nich szczególnie podczas gry wstępnej. Stymulacja tych okolic wywołuje pobudzenie seksualne. Istnienie miejsc erogennych u kobiet i mężczyzn jest uwarunkowane funkcjami układów wewnątrzwydzielniczego oraz nerwowego. Strefy erogenne wspólne obu płciom Na ciele kobiet i mężczyzn jest wiele stref erogennych wspólnych obydwu płciom . Są to miejsca pokryte bardzo cienką warstwą skóry – okolica nozdrzy i warg, okolice oczu, przeguby dłoni, pośladki, wewnętrzna strona ud, zgięcia kolan i pachy. Czułym miejscem jest także skóra głowy, szyja, kark i uszy. Intensywnie unerwione czuciowo miejsca erogenne to także linie przejścia skóry w nabłonki śluzowe – otwory nosowe, granica czerwieni warg oraz otwór odbytu. Strefy erogenne zależne od płci Zależnie od płci, strefy erogenne są różnie umiejscowione. Pomimo tej różnicy można wskazać jedną zasadę rozmieszczenia miejsc erogennych na ciele kobiet i mężczyzn. Pod względem erotycznym, ciało kobiety jest bardziej wrażliwe niż ciało mężczyzny. Wynika to z faktu, że stymulację seksualną u kobiet wywołują także te partie ciała , na które mężczyźni nie są wrażliwi. Strefy erogenne typowe tylko dla mężczyzn to przede wszystkim penis. Mapa ciała mężczyzny jest jednak znacznie bardziej złożona. Na dotyk wrażliwe są także sutki, krocze i moszna . Czułe na dotyk są również plecy – głównie linia kręgosłupa, pośladki, ramiona oraz szyja – szczególnie miejsce przy linii żuchwy. Wielu mężczyzn odczuwa także przyjemność z...

Kochankowie na podłodze
© Andriy Bezuglov/Fotolia.com
Styl życia
Erotyczny wstęp do seksu – satysfakcjonująca gra wstępna
Pieszczoty prowadzące do kulminacji w postaci seksu sprzyjają zacieśnianiu więzi i pogłębieniu intymnej relacji. Jednak gdy zależy nam jedynie na tzw. szybkim numerku, gra wstępna bywa zupełnie niepotrzebna.

Pieszczoty prowadzące do kulminacji w postaci seksu sprzyjają zacieśnianiu więzi i pogłębieniu intymnej relacji. Jednak gdy zależy nam jedynie na tzw. szybkim numerku, gra wstępna bywa zupełnie niepotrzebna.   Grę wstępną kojarzymy najczęściej z wzajemnym pobudzaniem sfer erogennych partnerów w celu spotęgowania podniecenia. To jedna z najprostszych i niekoniecznie miarodajnych definicji tego procesu. Co to jest gra wstępna Pocałunki, dotyk, flirt, kontakt wzrokowy a nawet rozmowa. Wszystkie te komponenty składają się na poprawę jakości związku. A gra wstępna – zarówno jej intensywność, jak i długość są ściśle związane z zaangażowaniem uczuciowym. Gdy uprawiamy seks bez zobowiązań z nowo poznaną osobą ten element jest najczęściej pomijany. Niekiedy może być bardziej krępujący dla obcych sobie osób, niż sam stosunek płciowy.   Według wielu kobiet gra wstępna trwa cały czas - to jak mężczyzna się zachowuje, czy obdarza swoją partnerkę pieszczotami w ciągu dnia, dzwoni, pisze, robi małe przyjemności. Kobiety podchodzą do spraw seksu nieco bardziej emocjonalnie. Ważna jest dla nich bliskość i porozumienie z partnerem. Nie oznacza to jednak, że sfera fizyczna zupełnie się dla nich nie liczy. One również potrzebują czasem rozładowania emocji, napięcia seksualnego lub po prostu przygody np. podczas spontanicznego seksu w windzie. Nie dajmy się zwieść stereotypom. Tak samo jak kobiety często myślą o seksie, również mężczyźni potrzebują uwagi, zrozumienia i erotycznego wstępu do miłosnej gry. Efekt gry wstępnej Z biologicznego punktu widzenia gra wstępna ma duże znaczenie na jakość późniejszego zbliżenia . Pod wpływem wzajemnych pieszczot w organizmach kochanków dochodzi do wielu zmian . U kobiet przedsionek i wnętrze pochwy lekko nabrzmiewają, zaczyna wydzielać się naturalny lubrykant – ułatwiający...

pozycja na kwiat lotosu
©Kaspars Grinvalds/fotolia
Styl życia
Zmysłowo i namiętnie w łóżku, czyli pozycja kwiat lotosu
Pozycja kwiat lotosu jest jedną z seksualnych pozycji Kamasutry. Pozwala partnerce na sprawowanie kontroli nad tempem i głębokością penetracji. Stosunek w takiej pozycji umożliwia wspólne szczytowanie i daje obojgu kochankom dużą satysfakcję.

Pozycja kwiat lotosu jest jedną z seksualnych pozycji Kamasutry. Pozwala partnerce na sprawowanie kontroli nad tempem i głębokością penetracji. Stosunek w takiej pozycji umożliwia wspólne szczytowanie i daje obojgu kochankom dużą satysfakcję.    Pozycja kwiat lotosu wykorzystywana była już w starożytnych Indiach. Stosowano ją przy medytacji. Zaczerpnięta z Kamasutry stała się jedną z popularniejszych pozycji umożliwiających zmysłowy i namiętny seks. Kwiat lotosu znany jest także jako angielskie the lotus sex position lub the lotus blossom. Opis ułożenia ciał w pozycji kwiat lotosu Mężczyzna siada na łóżku lub podłodze ze skrzyżowanymi nogami (siad skrzyżny). Kobieta siada na jego biodrach i oplata pas partnera nogami. Oboje się przytulają. Posuwiste ruchy w przód i w tył wykonuje kobieta. Zadaniem partnera jest utrzymywanie synchronizacji i równowagi. Ruchy można urozmaicać, wykonując najpierw płytkie wejścia, a następnie bardziej głębokie pchnięcia. Seks w pozycji kwiatu lotosu – zalety Ułożenie ciał na kwiat lotosu daje komfort intymności, bliskości i kontaktu „twarzą w twarz”. Stosunek jest spokojny. Zapewnia relaks i rozluźnienie. Nie wymaga od kochanków dużego nakładu sił. W trakcie współżycia partnerzy mogą wzajemnie obdarowywać się pocałunkami i szeptać sobie do ucha czułe słowa. Seks w pozycji kwiat lotosu pozwala na głęboką penetrację. Kiedy partnerka podeprze się na rękach i lekko odchyli do tyłu, penis będzie stymulował jej punkt G . Pozycja dobrze sprawdza się w przypadku par, w których partnerka ma drobną figurę, a mężczyzna jest dobrze zbudowany. Akt miłosny w takiej pozycji jest rozwiązaniem także w przypadku dużego przyrodzenia. Dzięki temu, że to kobieta jest stroną dominującą, seks nie sprawi jej bólu ani dyskomfortu. W takim ułożeniu ciał mężczyzna może pieścić pośladki oraz łechtaczkę. Wady...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner