Inhalator PIC AIREasy On
Mat. prasowe
Styl życia

Inhalator PIC AIREasy On. Sprzęt, który powinni mieć w domu wszyscy – nie tylko rodzice

Dlaczego inhalator to rodzinny must have? Kiedy się przydaje? Jak rozpoznać sprzęt dobry i wart kupienia? Oto garść najważniejszych informacji – po ich przeczytaniu nie będzie wątpliwości!

Wielu rodziców – i nie tylko rodziców – niechętnie przyjmuje od lekarza zalecenia nebulizacji... Już widzą oczyma wyobraźni, jak ustnik się odłącza, przykrótki kabel ciągnie i napina, silniczek hałasuje, przestraszony maluch płacze, nie da się zagadywać, i lek się marnuje... To częste obrazki w domach użytkowników popularnych inhalatorów kompresorowych. A co byście powiedzieli na inhalator, który jest malutki, niemal jednoczęściowy, cichuteńki i ładowany jak telefon? Wydaje się, że nie ma takiego ideału? To czeka was miłe zaskoczenie! Ale zacznijmy od początku: do czego właściwie się stosuje inhalatory?

Jak działa inhalator?

Inhalator czy też nebulizator (to ta część urządzenia z komorą do wlewania leku) umożliwia podanie leków w formie aerozolu bezpośrednio do dróg oddechowych. Zamienia płyn (sól fizjologiczną czy lek) w mgiełkę, a ta zaczyna działać, gdy tylko dostanie się do organizmu. Leki doustne najpierw muszą wędrować przez układ pokarmowy, wchłaniają się do krwiobiegu itd. Dzięki inhalacji efekt leczenia jest dużo szybszy!

Kiedy stosuje się inhalacje?

Inhalator to pierwsza pomoc w chorobach dróg oddechowych. Pomaga przy prostym przeziębieniu, ale też kaszlu związanym zarówno np. z zapaleniem oskrzeli jaki i alergią, a także może wręcz ratować życie przy zapaleniu krtani.

Co można podawać choremu dzięki nebulizacjom/inhalacjom?

Do stosowania w inhalatorach używa się kilku rodzajów leków: sterydów, leków rozszerzających oskrzela, leków wykrztuśnych. Najczęściej jednak przy prostych infekcjach (a takich jest mnóstwo) lekarze zalecają nebulizacje solą fizjologiczną.

Uwaga, jeśli dziecko się wyrywa, jest zdenerwowane, to poczekaj, aż się uspokoi lub zaśnie (tak przez sen też można inhalować maluchy!) – w przypadku płaczącego malca w takiej sytuacji lek dostanie się nie do dróg oddechowych, a do żołądka. A nie o taki efekt chodzi...

Jak nie wpaść w pułapkę nietrafionych zakupów?

Jeśli szukasz dobrego inhalatora, oto pułapki, na które warto zwrócić uwagę:

– Aerozol rozpylany w dużych cząsteczkach: przy dobrym sprzęcie jest to rozmiar do 2-3 μm.

- Jedna maseczka: przy większej liczbie domowników potrzeba ich więcej, a kto lubi przeszukiwać sieć w poszukiwaniu nietypowych akcesoriów?

- Głośna praca: cichy inhalator pozwala nie tylko łatwiej oswoić z nim dziecko, ale też nam, dorosłym, przy okazji inhalacji bez przeszkód słuchać muzyki czy oglądać ulubiony serial.

Czy zatem istnieje inhalator, który będzie lubiany przez dzieci, cichy, praktyczny i przede wszystkim – bez problemu zdoła docierać do najdalszych zakątków chorych dróg oddechowych? Tak!

AIREasy On od PIC Solution to urządzenie nowej generacji do terapii aerozolowej w technologii MESH. To połączenie w jednym urządzeniu najlepszych cech technologii kompresorowej (szybka i skuteczna nebulizacja każdego rodzaju leku) oraz technologii ultradźwiękowej (absolutna cisza i mobilność nawet podczas użytkowania), dzięki czemu idealnie sprawdza się w użytkowaniu dorosłych i dzieci, zarówno w opiece domowej, jak i w nagłych wypadkach czy w podróży.

AIREasy On:

– może wytworzyć cząsteczki aerozolu o minimalnych wymiarach 1,5 mikrona, dzięki czemu mogą one dotrzeć do najgłębszych części dróg oddechowych

- szybko i bezgłośnie nebulizuje wszelkie leki (z wyjątkiem roztworów z kwasem hialuronowym, które mogą uszkodzić komorę na lek)

- jest łatwy do założenia i noszenia, nie przeszkadza w codziennych czynnościach

- dzięki małym rozmiarom i bezgłośnemu działaniu jest szybko akceptowany przez nawet wysoko wrażliwe dzieci

- może być stosowany nawet u noworodków

- jest zasilany przez urządzenia z portami USB, jak smartfon, power bank czy tablet.

Cena: ok. 250 zł

Inhalator PIC AIREasy On
Mat. prasowe

Inhalacja domowa
© Piotr Marcinski/Fotolia.com
Styl życia
Jak przeprowadzić inhalację z soli w domu?
Inhalacja to jeden z domowych sposobów na przeziębienie. Pomaga zwalczyć wodnisty katar i uczucie zatkanego nosa. Inhalację z soli fizjologicznej można w łatwy sposób przygotować i przeprowadzić w domu.

Inhalacja to jeden z domowych sposobów na przeziębienie. Pomaga zwalczyć wodnisty katar i uczucie zatkanego nosa. Inhalację z soli fizjologicznej można w łatwy sposób przygotować i przeprowadzić w domu. Czym jest inhalacja? Inhalacja polega na wdychaniu roztworów leków, aerozoli czy oparów wód mineralnych. Najczęściej stosuje się ją w przypadku schorzeń układu oddechowego i w stanach zapalnych. Wykorzystuje się w tym celu inhalatory, nebulizatory, gorące płyny. Inhalator dostarcza lek drogą wziewną przez płuca, a nebulizator w postaci mgiełki. Stosowanie tych urządzeń jest efektywniejsze i bezpieczniejsze , bo lek dociera bezpośrednio do miejsca przeznaczenia, nie przemieszcza się po organizmie, wpływając negatywnie na układ pokarmowy. Inhalacji nie powinno się przeprowadzać po wysiłku fizycznym, po jedzeniu i w czasie głodu. Inhalacja z soli kuchennej Inhalację można wykonać w domu, ale trzeba pamiętać, że jest to metoda jedynie wspomagająca leczenie. Stosuje się ją w przypadku przeziębienia, nieżytu nosa i gardła oraz bólu zatok. Inhalacja solą fizjologiczną upłynnia wydzielinę zalegającą w oskrzelach. Wpływa na przyspieszenie regeneracji nabłonka dróg oddechowych. Rozrzedza wydzielinę w nosie, która łatwiej spływa z zatok .   Do niewysokiej miski z gorącą wodą należy wsypać łyżkę soli. Następnie trzeba pochylić się nad nią i przykryć głowę ręcznikiem, by zakrył też miskę. W czasie zabiegu należy zamknąć oczy i nie zbliżać twarzy do powierzchni wody, by się nie oparzyć. Należy głęboko wdychać powietrze przez nos, wydychać przez usta. Warto stosować ją kilka razy dziennie przez 15 minut (dzieci 5 minut, a napar do inhalacji dla dziecka trzeba nieco przestudzić). Inhalacja z soli fizjologicznej z wykorzystaniem nebulizatora Inhalacja z soli fizjologicznej jest polecana wszystkim, bez względu na wiek i stan –...

Mężczyzna wyciera nos chusteczką
Flickr/William Brawley/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Jak pozbyć się kataru i oddychać swobodnie?
Inhalacja – najlepszy i najprostszy domowy sposób na katar. Do jej przeprowadzenia wystarczą olejki eteryczne i zioła dostępne w każdej aptece albo w sklepie zielarskim. Co wybrać, aby katar zniknął w 5 dni?

Inhalacja – najlepszy i najprostszy domowy sposób na katar. Do jej przeprowadzenia wystarczą olejki eteryczne i zioła dostępne w każdej aptece albo w sklepie zielarskim. Co wybrać, aby katar zniknął w 5 dni? Jak prawidłowo wykonać domową inhalację? Inhalacja jest prostym zabiegiem leczniczym, który polega na dostarczeniu do dróg oddechowych roztworów leków, leczniczych olejków bądź naparów wraz z wdychanym powietrzem. Przeciwwskazania do wykonania inhalacji to: alergia na którąś z substancji zawartych w parze wodnej, ostre zapalenia dróg oddechowych, ropne zapalenie migdałków i zatok, niewydolność oddechowa i krążeniowa, wysoka gorączka , gruźlica, krwawienie z dróg oddechowych, czy nowotwory. Ponadto nie stosuje się inhalacji u niemowląt (zaleca się postawienie miski z naparem w miejscu, gdzie przebywa dziecko), kobiety w ciąży nie powinny stosować inhalacji olejkiem miętowym, osoby palące dwie godziny przed i po inhalacji powinni ograniczyć palenie. Ponadto nie należy wykonywać inhalacji, gdy jesteśmy głodni ani zaraz po posiłku.   Tradycyjne, domowe inhalacje to tzw. „parówki”, do których wystarczy miska z gorącą wodą, preparat leczniczy i ręcznik. Wdychanie pary unoszącej się nad naczyniem z roztworem przegotowanej substancji powinno odbywać się pod przykryciem – ręcznik służy do narzucenia na głowę, aby para nie uciekła. Trzeba uważać, by nie przysuwać twarzy zbyt blisko naczynia – to może się skończyć poparzeniem. Ochrony wymagają również oczy – podczas inhalacji muszą pozostawać zamknięte. Zabieg najlepiej przeprowadzać 3 razy dziennie przez 5–7 dni. Powinien on trwać 15–30 min (u dzieci: 5 min). Inhalacja solą Najprostsza do przygotowania jest inhalacja solą lub solą fizjologiczną. W tym drugim wypadku...

Lek
©Photographee.eu/fotolia
Styl życia
Zastosowanie i działanie feniraminy
Maleinian feniraminy jest składnikiem wszystkich leków zapobiegających objawom kataru. Leki te, dostępne bez recepty, można łatwo przedawkować, dlatego warto czytać uważnie ulotki i składy leków, by nie doszło do niebezpiecznych interakcji.

Maleinian feniraminy jest składnikiem wszystkich leków zapobiegających objawom kataru. Leki te, dostępne bez recepty, można łatwo przedawkować, dlatego warto czytać uważnie ulotki i składy leków, by nie doszło do niebezpiecznych interakcji.   Maleinian feniraminy: czym jest? Maleinian feniraminy jest nieselektywnym lekiem pierwszej generacji, który hamuje receptory cholinergiczne, serotoninergiczne, adrenergiczne i dopaminergiczne . Jest składnikiem leków na przeziębienie i grypę , dostępnych bez recepty. Feniraminę stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy: gorączki, dreszczy, bólu mięśni i układu kostno-stawowego, bólu głowy, obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, kataru i kichania. Działanie feniraminy Złożone preparaty przeciw grypie i przeziębieniu dzięki zawartości maleinianiu feniraminy działają antyhistaminowo , a dodatkowo: hamują przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, udrażniają nos, hamują odruch kichania, zmniejszają łzawienie oczu. Maleinian feniraminy: działania niepożądane Maleinian feniraminy, jak każdy lek, może wywoływać działania niepożądane w postaci senności, otępienia, braku koncentracji, suchości w jamie ustnej, zaburzeń ostrości widzenia, zatrzymania moczu , bólu przy oddawaniu moczu. Maleinian feniraminy: przeciwwskazania Leków zawierających feniraminę nie powinny stosować dzieci poniżej 6. roku życia , kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby z nadciśnieniem tętniczym . Z powodu możliwości wystąpienia deficytów uwagi, nie zaleca się po przyjęciu preparatu z maleinianem feniraminy prowadzenia pojazdów mechanicznych.     Drenaż ułożeniowy  to sposób leczenia mukowiscydozy. Zapalenie zatok można wyleczyć za pomocą  inhalacji z soli i...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik