Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada Maciej Charaziński
Mat. promocyjne
Styl życia

Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada dr Maciej Charaziński

Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada dr Maciej Charaziński

Czy można bezpiecznie powiększyć piersi o kilka rozmiarów? Jaki implant wybrać? Czy implant może pęknąć? Jakie zostają blizny po takiej operacji? To z pewnością kilka z wielu pytań, na które szukają odpowiedzi kobiety, które są zainteresowane operacją powiększenia biustu. Chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej, dr Maciej Charaziński z kliniki Promedion odpowiedział na nie w rozmowie z "Party - Medycyna Estetyczna".

 

Czy można bezpiecznie powiększyć piersi o kilka rozmiarów?

Wielkość implantów i ostateczny rozmiar biustu po zabiegu jest uzależniony od ustaleń pomiędzy pacjentką, a operatorem. Aby zabieg ten był przeprowadzony jak najbezpieczniej, to stanowisko operatora nie może być jednak swobodne i być uzależnione wyłącznie od oczekiwań pacjentki, lecz powinno wynikać z prawidłowo przeprowadzonego procesu doboru implantu. Każda z pacjentek powinna przejść bowiem indywidualny proces doboru implantu polegający na zmierzeniu kilku istotnych parametrów w zakresie budowy jej piersi, a następnie właściwym dostosowaniu kształtu i wielkości implantów do danej pacjentki i jej potrzeb. Krótko mówiąc chodzi o to, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia powikłań pooperacyjnych poprzez włożenie pacjentce zbyt dużych implantów. Pomijam zatem w tym przypadku względy estetyczne i indywidualne upodobania do mniejszych, czy większych piersi. Koncentruję si wyłącznie na profesjonalnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zabiegu. Powiem tylko tyle, że dzięki bardzo szczerym i rzetelnym konsultacjom przedoperacyjnym, jak również dzięki technicznym możliwościom trójwymiarowego zobrazowania przewidywanych efektów zabiegu, poziom zadowolenia pacjentek po tego rodzaju operacjach jest bardzo wysoki. Widząc jeszcze przed zabiegiem, czego należy się spodziewać już po zakończeniu leczenia, pacjentki mogą podjąć przemyślaną decyzję, czy je to satysfakcjonuje.

Jaki implant wybrać? Czy implant może pęknąć (kiedyś mówiło się o tych, które pękały w samolotach)

Przede wszystkim bezpieczny. W Klinice Promedion od zawsze stosujemy wyłącznie implanty silikonowe posiadające dożywotnią gwarancję na wypadek ich pęknięcia. Poza tym istotne jest to, aby wewnętrzna budowa implantu była kohezyjna tj. spójna. Wówczas nawet w przypadku jego pęknięcia zawartość nie rozleje się wewnątrz loży, w której umiejscowiony jest implant.

Jak długo po operacji powiększenia piersi trzeba odczekać w pływaniem, lataniem samolotem, jazdą na nartach?

Bezpiecznie spędzony okres rehabilitacji po zabiegu powiększenia piersi, jest bardzo istotny z punktu widzenia operatora. Moje pacjentki zazwyczaj wracają do aktywności fizycznej po około 2 miesiącach. Oczywiście ten powrót winien być spokojny i przebiegać krok po kroku. Czasem zbyt szybka aktywność i obciążenia mogłyby wydłużyć powrót do pełnej sprawności.

Czy po wszczepieniu implantów będę mogła karmić dziecko piersią?

Tak, oczywiście. Podczas powiększenia piersi operator nie ingeruje w kanały laktacyjne i nie stanowi to przeszkód dla przyszłego karmienia.

Jakie są najnowsze metody operacji powiększenia piersi. Czy można wprowadzić implant przez nacięcie pod pacha?

Kierując się kryterium bezpieczeństwa zabiegu odpowiem, że nie jest to wskazane. Uczestniczę w licznych międzynarodowych zjazdach i konferencjach dla chirurgów plastycznych. Z tych spotkań wynika raczej, aby skupiać się nad udoskonalaniem poszczególnych etapów tradycyjnej i sprawdzonej metody powiększania piersi, aniżeli szukać nowych niesprawdzonych rozwiązań kompleksowych. Zabieganie o przychylność i sympatię pacjentek winno mieć swoją granicę. Amerykański producent najlepszych wg. mnie implantów na świecie, od dawna podaje kilka elementarnych wskazówek zwiększających bezpieczeństwo zabiegu. Jedną z nich jest wkładanie implantów z cięcia w fałdzie podpiersiowym. Takie rozwiązanie zapewnia operatorowi m.in. najlepszą dostępność do preparowanych tkanek, a także kilka innych atrybutów, których nie posiadają np. metody wkładani implantów spod pachy, czy też z cięcia dookoła brodawki. Generalnie mówiąc na bezpieczeństwo zabiegu wpływa cały szereg drobnych teoretycznie elementów, które zebrane w całość pozwalają cieszyć się udanym zabiegiem.

Jakie zostają blizny po takiej operacji i czy dziś wciąż zostają blizny w kształcie kotwicy, tak jak po operacjach przed laty?

Blizna po tradycyjnym zabiegu powiększenia piersi znajduje się w fałdzie podpiersiowym i najczęściej nie stanowi realnego problemu dla pacjentek. Bardzo rzadko zdarza mi się, aby po całkowitym zakończeniu procesu gojenia konieczna była dodatkowa ingerencja związana z bliznami. Ślady pooperacyjne w kształcie tzw. kotwicy są przypisane raczej do zabiegu plastyki piersi, czyli usunięcia nadmiaru skóry i podniesienia gruczołu do góry. Jednakże i w takich przypadkach zazwyczaj więcej niepotrzebnego strachu przed bliznami, aniżeli faktycznego problemu.

 

Dr Maciej Charaziński z kliniki Promedion

Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada Maciej Charaziński
Mat. promocyjne

Kim Kardashian
ONS.pl
Styl życia
Piersi doskonałe nie istnieją! Ale można je... poprawić! Eksperci odpowiadają czy jedynym wyjściem jest operacja plastyczna
Piersi doskonałe nie istnieją! Ale można je... poprawić! Eksperci odpowiadają czy jedynym wyjściem jest operacja plastyczna

Piękne, pełne piersi to przedmiot pożądania i uwielbienia. Kiedyś były wyłącznie darem natury, dziś równie dobrze mogą być efektem umiejętności chirurga plastyka! Powiększanie piersi implantami to najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej na świecie.   Bliżej perfekcji Istnieją różne rozmiary i rodzaje implantów piersiowych. Mogą być okrągłe lub profilowane, gładkie lub o chropowatej powierzchni. Ich dobór to wspólna decyzja pacjentki i lekarza. Konsultacja przed zabiegiem jest momentem, kiedy należy znaleźć idealny balans między oczekiwaniami pacjentki a możliwościami chirurgii, z uwzględnieniem budowy ciała, stanu zdrowia i wyboru miejsca cięcia. Gwarancją osiągnięcia doskonałych rezultatów, zgodnych z oczekiwaniami pacjentek, jest możliwość wykonania symulacji komputerowej przed zabiegiem – mówi dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda, chirurg plastyczny z Kliniki Promedion. – Jest to możliwe dzięki najnowocześniejszemu urządzeniu VECTRA XT, z powodzeniem stosowanemu przez lekarzy w USA, na najbardziej rozwiniętym rynku chirurgii plastycznej. To system 6 kamer, dzięki któremu otrzymujemy trójwymiarowy obraz ciała. Można je oglądać z każdej strony oraz analizować wielkość poszczególnych jego fragmentów. Zastosowanie VECTRY to nie tylko korzyść dla pacjentki, która może już przed zabiegiem zobaczyć, jaki będzie jego wynik. Ta trójwymiarowa projekcja cyfrowa pozwala również lepiej przygotować się do operacji. Obraz jest poddawany precyzyjnej analizie pomiarowej i objętościowej, która pokazuje, jak dokładnie wygląda sylwetka pacjenta,  i może wskazać na przykład występującą asymetrię.   Dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda, chirurg plastyczny z Kliniki Promedion   LIFTING PIERSI ZA POMOCĄ NICI To mało inwazyjny zabieg, który umożliwia wyraźne uniesienie opadających i nadmiernie...

Młoda kobieta mierzy sobie obwód klatki piersiowej.
©kei907/Fotolia.com
Styl życia
Chcesz zmniejszyć biust? Specjaliści odpowiadają: Czy operacja jest niebezpieczna? Jak wygląda zabieg?
Chcesz zmniejszyć biust? Specjaliści odpowiadają: Czy operacja jest niebezpieczna? Jak wygląda zabieg?

Nie każda kobieta marzy o większym biuście. Niektóre dałyby wiele, żeby choć trochę zmniejszyć piersi. Dlaczego? Czy to możliwe? Opowiadają dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda i dr n. med. Marcin Nowak.   Jak wiele pacjentek zgłasza się do kliniki z zamiarem zmniejszenia biustu?   DR MAŁGORZATA CHOMICKA JANDA: Z miesiąca na miesiąc pacjentek do redukcji piersi jest coraz więcej. O ile wcześniej zabiegiem dominującym było powiększanie piersi, tak teraz wykonuję co najmniej 2–3 operacje redukcji piersi w tygodniu.   Jakie są najczęstsze powody podjęcia takiej decyzji ?   DR MAŁGORZATA CHOMICKAJANDA: Bóle kręgosłupa i barków to jeden powód. Ale również to, że kobiety mają kłopoty z dobraniem właściwego ubrania, ich biust zwraca uporczywie uwagę mężczyzn, nie mogą uprawiać sportu, podbiec do autobusu. Więc nie tylko dolegliwości fizyczne, lecz także ograniczenia w codziennym życiu, codziennych czynnościach i zażenowanie oraz ukrywanie piersi skłaniają panie do ich zmniejszenia.   Czy każdej pacjentce można pomóc, czy może są powody, dla których ktoś nie zostaje zakwalifikowany do zabiegu?   DR MAŁGORZATA CHOMICKA JANDA: Jeżeli pacjentka jest zdrowa lub leczy się pod kontrolą specjalisty, a badania ma na tyle dobre, aby anestezjolog zakwalifikował ją do znieczulenia ogólnego, które zazwyczaj trwa ok. 4 godzin, to taki zabieg można wykonać. Po częściowym usunięciu piersi materiał przesyła się do badania histopatologicznego, więc mamy pewność, że w usuniętej części gruczołu nie znajduje się żadna podejrzana o nowotwór zmiana chorobowa.   DR MARCIN NOWAK: Nadrzędną filozofią postępowania lekarskiego, a zabiegowego w szczególności, jest nie szkodzić. Jeżeli więc ogólny stan zdrowia stwarza zagrożenie powodzenia, wtedy nie operujemy. Osobną kwestią jest nikotynizm – przy wielu operacjach...

Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News
Styl życia
Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci
Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci

Nie jesteś zadowolona ze swojej figury lub niektórych partii twarzy? Mało inwazyjne metody nie zawsze są w stanie zastąpić skalpel. Dlatego o najczęściej wykonywane operacje plastyczne i korzyści, jakie dają, zapytaliśmy specjalizujących się w nich lekarzy z Kliniki Promedion (www.klinikapromedion.pl). Oto one!  Liposukcja i lipotransfer Dr Maciej Charaziński , specjalista chirurgii plastycznej: Mimo pojawienia się na rynku wielu nieinwazyjnych metod modelowania ciała, liposukcja ciągle jest pożądanym i często wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej. Polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na dietę i ćwiczenia , np. z brzucha. Odpowiednio przygotowana, może być ona następnie wykorzystana do zabiegów lipotransferu (przeszczepu tłuszczu), mających na celu odmłodzenie twarzy i uzupełnienie pojawiających się z wiekiem ubytków objętościowych. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta jest najlepszym wypełniaczem do modelowania twarzy, ponieważ jest bezpieczna, nietoksyczna, w pełni biozgodna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Podawana jest w skórę za pomocą strzykawki, a zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Co ważne, zapewnia bardzo naturalny efekt. Plastyka brzucha Dr n. med. Marcin Nowak , specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej: Abdominoplastyka to zabieg, z którego najczęściej korzystają kobiety po przebytych ciążach oraz osoby po intensywnym odchudzaniu, które osiągnęły już wagę docelową, niepodlegającą wahaniom, a u których nie doszło do obkurczenia skoóry – wtedy pozostaje na na brzuchu nieestetyczna, luźno zwisająca fałda. Celem operacji jest więc nie tylko usunięcie nadmiaru skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej, ale i odpowiednie naciągnięcie powięzi mięśni brzucha, co prowadzi do...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner