Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Najlepsze książki na wakacje 2019
East News

Zaczął się sezon urlopowy. Z pewnością ty również masz zaplanowanych kilka dni przerwy od pracy. A co najlepiej robić w wakacje? Oczywiście czytać książki! Urlop to cudowny czas, kiedy można nadrobić wszelkie zaległości. Jeśli szukasz idealnych książek na lato, mamy dla ciebie kilka propozycji. Romans, dramat, kryminał? Każdy znajdzie coś dla siebie! Zobaczcie naszą galerię i zapoznajcie się z tytułami, które dla was przygotowaliśmy. 

1/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Karolina Wilczyńska "Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino"  

Jets to kontynuacja bestsellerowej serii „Kawiarenka za rogiem”. Tym razem w kawiarence rozwija się ukrywana miłość. Tymon wydaje się być idealnym partnerem, a Miłka wreszcie z radością wita każdy dzień. Jednak nieoczekiwane pojawienie się Wiktorii jest początkiem serii wydarzeń, które mogą popsuć tę idyllę. Jaki jest prawdziwy powód jej wizyty? Czy bohaterom „Kawiarenki” uda się kolejny raz wyjść cało z opresji?

Nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo emocji, trudne wybory i ukrywane sekrety, to wszystko znajdziecie w nowej powieści Karoliny Wilczyńskiej!

2/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Max Czornyj „Inna” 

Nowa, zupełnie INNA powieść Maksa Czornyja, autora bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Mikołaj Popławski budzi się w luksusowej rezydencji nad Bałtykiem. Poza swoim imieniem i nazwiskiem nie pamięta niemal niczego. W piwnicy odnajduje skrępowaną kobietę. Czy to możliwe, że jest porywaczem? Czy odważy się zdjąć knebel z ust dziewczyny, aby usłyszeć o sobie prawdę?

Osiedle Baltic Resort. Luksusowe rezydencje, przystrzyżone trawniki, spokojni mieszkańcy. Jak to możliwe, że młoda kobieta znika bez śladu?

3/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Lisa Genova „Życie za wszelką cenę”

Autorka przeniesionego na duży ekran i nagrodzonego statuetką Oscara dla żeńskiej postaci pierwszoplanowej „Motyla” powraca w szczytowym momencie swojej twórczości. Tym razem bierze na warsztat trudny temat choroby ALS (stwardnienie zanikowe boczne), która nie wybiera, nie dyskryminuje i nie bierze jeńców. Autorka w ogromnym natłoku emocji potrafi wzruszyć do łez, ale jedynie po to, by przynieść pocieszenie, nadzieję i spokój. Świetny styl, niezapomniana historia!

4/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

M. W. Craven „Witajcie w Puppet Show”

„On pociąga za sznurki. Lubi patrzeć, jak płoną”. W malowniczym Lake District na północy Anglii grasuje seryjny morderca, który pali ludzi żywcem. Nie zostawia żadnych śladów, więc policja jest w beznadziejnej sytuacji. Na trzeciej ofierze policja odkrywa wyryte w spalonych szczątkach imię – „Poe”.

Zdegradowany detektyw Washington Poe zostaje przywrócony do służby i to jemu zostaje przydzielona sprawa. I, ku jemu wielkiemu niezadowoleniu, wspólnik. Genialna, ale społecznie wyalienowana analityczka Tilly Bradshaw.

Niemalże objawienie literackie na Wyspach Brytyjskich.

5/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Ania H. Niemczynow „Życie Cię kocha, Lili”

Nowa powieść autorki „Zostań ile chcesz”. Spotkanie z radosną i kolorową Lili jest jak piękny letni poranek. Wnosi świeżość, energię, łamie utarte schematy i… daje kopniaka do tego, by w końcu się obudzić i zacząć naprawdę żyć. Bo bez względu na to, ile masz lat, kim jesteś i co robisz, ŻYCIE CIĘ KOCHA i tylko od Ciebie zależy, co zrobisz z tą miłością.

6/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Wojciech Nerkowski „Przecięcie”

Takiej pary nie było od czasów „Mr. & Mrs. Smith”. Wybuchowa mieszanka thrillera i romansu porwie was w szaloną podróż z Warszawy, przez Kraków i Wiedeń, aż do zaskakującego finału w Rzymie. Idealna lektura na wakacje!

7/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Rachel Caine „Polowanie na mordercę”

Kontynuacja morderczej serii popularnej amerykańskiej autorki thrillerów psychologicznych. Po „Żonie mordercy” i „Mój ojciec jest mordercą”, przyszła kolej na „Polowanie na mordercę”.

Gwen zdołała uciec od męża – seryjnego mordercy – i ocalić swoją rodzinę. Nie potrafi jednak uwolnić się od jego złej sławy ani zwyrodniałych internetowych mścicieli, którzy wciąż pragną odwetu za jego zbrodnie. Drogi ucieczki nie ma, a pułapka została zastawiona. Pętla ma zacisnąć się na wszystkich najbliższych Gwen osobach. Jej prześladowcy nadchodzą, a w tak mrocznym miejscu jak Wolfhunter bardzo łatwo jest im zasadzić się na swoje ofiary…

8/10
Najlepsze książki na wakacje 2019
Mat. prasowe

Agnieszka Gładzik "Daleko od morza"

Powojenna zawierucha, trudne relacje międzyludzkie, a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo, przyjaźń, a wreszcie miłość.

Zachęcająca do refleksji opowieść z trudną historią w tle, niosąca nadzieję i przypominająca o tym, jak ważna jest pamięć i zrozumienie. Powieść została zainspirowana świadectwami ocalałych i miłością do Ziem Odzyskanych, wiernie odwzorowując atmosferę powojennej Polski i walkę zwykłych ludzi o normalność i stabilizację.

9/10
Najlepsze książki na wakacje 2019
Mat. prasowe

Vera Eikon „Polowanie na Wilka” 

„Każdy człowiek musi przejść w życiu przez piekło. Przynajmniej raz”. Warszawa, CBŚP, narkotyki, mafia, pościgi, strzelaniny… Czego tu nie znajdziemy! Barwne postaci, mocne dialogi i zawrotne tempo. Kolejna obiecująca polska autorka kryminałów. Koniecznie trzeba sięgnąć po tę książkę!

10/10
Najlepsze książki na wakacje 2019 od wydawnictwa Filia
Mat. prasowe

Agnieszka Krawczyk „Lato wśród wydm”

Prawdopodobnie najlepszy rodzimy hit na lato. Uznana specjalistka od aranżowania nieruchomości na sprzedaż wyrusza do malowniczych Dębek nad Bałtykiem. Na miejscu okazuje się, że mały, biały położony niedaleko morza domek to jedno z najtrudniejszych zadań w jej karierze.

Urocza, pełna słońca opowieść o oczekiwaniu, marzeniach i wielkich nadziejach, które nosimy w sercu, czasami bojąc się do nich przyznać. A życie potrafi nas zaskoczyć najbardziej niezwykłym rozwiązaniem…

 

Więcej na temat wakacje Książki