kobieta z masującym hula hop
©Voyagerix/Fotolia
Styl życia

Hula hop – jaki rodzaj koła wybrać ? Z wypustkami czy bez?

Hula hop z wypustkami czy bez? Wiele osób zastanawia się, które koło do kręcenia wybrać, by uzyskać lepsze efekty. Podczas wykonywania ćwiczeń z hula hop mięśnie brzucha napinają się, a regularnie stosowane wysmuklają talię i sylwetkę.

Hula hop z wypustkami czy bez? Wiele osób zastanawia się, które koło do kręcenia wybrać, by uzyskać lepsze efekty. Podczas wykonywania ćwiczeń z hula hop mięśnie brzucha napinają się, a regularnie stosowane wysmuklają talię i sylwetkę.

Hula hop z wypustkami czy bez?

Wybór hula hop nie należy do najłatwiejszych. Są dwie opcje: hula hop zwykłe, lekkie i dostępne w każdym sklepie z zabawkami dla dzieci lub w supermarketach, a także hula hop z masażem, które jest cięższe od tego pierwszego i dostępne w sklepach sportowych.

Hula hop z masażem

Hula hop z masażem waży 2-3 kg (w zależności od koła) i wyposażone jest w masujące kulki, które wywierają nacisk na mięśnie brzucha, bioder, pleców i pośladków. Wykonywanie ćwiczeń kółkiem z wypustkami daje szybsze i większe efekty. Niestety ten rodzaj hula hop ma też swoje minusy. Początkowe ćwiczenia mogą sprawiać ból i być przyczyną siniaków na skórze, szczególnie u osób szczupłych. Cena hula hop z kulkami waha się od 50 do 120 złotych i można je kupić w sklepach sportowych stacjonarnych lub internetowych.

Hula hop bez wypustek

Inaczej jest ze zwykłym hula hop, które są lekkie, posiadają plastikowe obręcze i ciężej jest nimi kręcić. Zwykłe hula hop dostępne są w sklepach z akcesoriami dla dzieci, w supermarketach czy w internecie. Przy wyborze tego rodzaju hula hop warto poszukać tych odpowiednio obciążonych. Jeśli nie uda się takich znaleźć można samemu nanieść ciężar, rozklejając kółko i wlewając do niego wodę lub wsypując ryż. Cena kółka waha się od 10 do 20 zł.

 

Mniej doświadczone osoby powinny zdecydować się na zwykłe, odpowiednio obciążone hula hop. Dopiero po nabraniu doświadczenia i wprawy można uatrakcyjnić trening i kupić koło z masażerem.

Hula hop – inne cenne wskazówki przy wyborze koła

Przy wyborze hula hop należy zwracać uwagę nie tylko na to, czy zawierają wypustki czy nie. Ważny też jest rozmiar koła, materiał i ciężar.

Rozmiar hula hop

Rozmiar koła (średnica) powinien być dostosowany do wzrostu osoby używającej, czyli koło po postawieniu na podłoże powinno sięgać do żeber. Na początku zaleca się wybierać te z większą średnicą (około 1 m), ponieważ łatwiej nimi operować. Po nabraniu doświadczenia można zdecydować się na zakup mniejszego hula hop, które wymaga włożenia w trening większego wysiłku.

Materiał hula hop

Większość hula hop wykonana jest z plastiku. Przy zakupie sprzętu do treningu warto pomyśleć o kole wykonanym z trwalszego tworzywa, jak np. z polistyrenu lub z polietylenu.

Ciężar hula hop

Podczas wyboru hula hop należy zwracać uwagę na ciężar koła. Osoby początkujące powinny postawić na cięższe kółko, gdyż łatwiej nim operować. Po nabraniu doświadczenia i wprawy można kupić lżejsze i mniejsze. 

kobieta mierząca obwód talii
© gpointstudio/Fotolia.commaster1305
Styl życia
Talia osy - odwieczny obiekt pożądania
Talia osy to podstawa najseksowniejszej kobiecej sylwetki, czyli klepsydry. Takie kształty niemal od zawsze są uważane za najbardziej atrakcyjne – obfity biust, wąska talia, szerokie biodra.

Talia osy to podstawa najseksowniejszej kobiecej sylwetki, czyli klepsydry. Takie kształty niemal od zawsze są uważane za najbardziej atrakcyjne – obfity biust, wąska talia, szerokie biodra.   Podczas gdy z samą budową ciała niewiele możemy zrobić, natura po prostu dała nam taką a nie inną sylwetkę, to możemy już popracować nad tym, by talia była smuklejsza i bardziej wyraźna. Ćwiczenia na talię osy Ż eby ćwiczenia na talię osy były skuteczne, muszą być wykonywane systematycznie. Idealnie byłoby ćwiczyć codziennie, ale mało kto może sobie na to pozwolić. Trzy treningi w tygodniu są jednak minimum, aby zobaczyć efekty. Oprócz regularności równie ważne jest też to, jakie ćwiczenia się wykonuje. Nie wszystkie bowiem dobrze modelują akurat talię osy , choć z pewnością każda aktywność fizyczna przyczyni się do redukcji tłuszczu, co z kolei z czasem pozwoli odsłonić i boczki.   Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy to: skośne brzuszki – przypominają klasyczne, ale polegają na dotknięciu łokciem przeciwległego kolana; nożyce pionowe i poziome – leżąc na plecach należy machać nogami w pionie lub poziomie, jakby cięło się powietrze nogami nisko nad podłogą; hula-hop i kręcenie biodrami – każde ćwiczenie angażujące biodra pomogą wymodelować talię osy. Hula-hop jest o tyle ciekawe, że dostarcza mnóstwo radości i kojarzy się z dzieciństwem. Poza tym na rynku dostępne są różne rodzaje tego przyrządu, np. cięższe wersje, z masującymi wypustkami, dzięki czemu efekt ma być jeszcze lepszy. Jeśli nie masz hula-hop, możesz po prostu robić obroty biodrami albo... zapisać się na kurs tańca latynoamerykańskiego, gdzie praca biodrami to podstawa; uniesienia nóg – połóż się na lewym boku, prawą rękę połóż na prawym boku, a na...

Kobieta w bieliźnie sportowej ćwiczy.
©improvisor/Fotolia
Styl życia
Stanik sportowy – modeluje, ogranicza ruch i zapobiega deformacji
Biustonosz sportowy zapobiega deformacji, utracie jędrności i uszkodzeniom piersi podczas treningu. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru piersi i mieć miękkie i gładkie szwy. Dobrze, aby mocno przylegał do ciała i nie przesuwał się w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Biustonosz sportowy zapobiega deformacji, utracie jędrności i uszkodzeniom piersi podczas treningu. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru piersi i mieć miękkie i gładkie szwy. Dobrze, aby mocno przylegał do ciała i nie przesuwał się w trakcie wykonywanych ćwiczeń.   W trakcie biegu, przy każdym kroku, piersi poruszają się o ok. 9 cm. Piersi zbudowane są z gruczołów, więzadeł Coopera (sieć pasm tkanki łącznej) oraz skóry. Nie ma w nich mięśni, które mogłyby chronić biust przed wysiłkiem związanym z unoszeniem się i opadaniem. Funkcje staników sportowych – usztywnienie i unieruchomienie Biustonosz do treningów ogranicza ruch i unieruchamia biust . Staniki amortyzują drgania piersi , dzięki czemu zredukowane jest ryzyko wstrząsów i przesileń. Odpowiednie potrzymanie biustu zapobiega utracie jędrności . Stabilizuje i nadaje właściwy kształt. Ułatwia prawidłowe ułożenie i absorbuje wilgoć ze skóry. Pomimo grubego materiału, staniki sportowe dobrze przepuszczają powietrze i zmniejszają ryzyko powstawania otarć i odparzeń. Jak wybrać biustonosz do treningu? Stanik do biegania, fitnessu i treningów powinien odpowiadać rozmiarowi biustu . Biustonosz sportowy powinien bardziej przylegać do ciała niż tradycyjny stanik. Aby ustalić rozmiar obwodu pod biustem, należy ciasno zmierzyć obwód, liczbę zaokrąglić w dół i odjąć od niej 5 cm. Przykładowo – jeśli obwód pod piersiami wynosi 78 cm, liczbę tę zaokrąglamy do 75 cm i odejmujemy jeszcze 5 cm. Obwód pod biustem wynosi wówczas 70 cm. Pas biustonosza nie może być jednak zbyt ciasny – tył stanika nie powinien przesuwać się do góry . Najlepiej sprawdzić to unosząc ręce. Jeżeli biustonosz nie zmienia swojego położenia – rozmiar jest właściwy. W miseczce stanika sportowego powinna mieścić się cała pierś. Warto też zwrócić uwagę na szwy, aby było ich mało i były...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner