Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News
Styl życia

Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci

Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci

Nie jesteś zadowolona ze swojej figury lub niektórych partii twarzy? Mało inwazyjne metody nie zawsze są w stanie zastąpić skalpel. Dlatego o najczęściej wykonywane operacje plastyczne i korzyści, jakie dają, zapytaliśmy specjalizujących się w nich lekarzy z Kliniki Promedion (www.klinikapromedion.pl). Oto one! 

Liposukcja i lipotransfer

Dr Maciej Charaziński, specjalista chirurgii plastycznej:
Mimo pojawienia się na rynku wielu nieinwazyjnych metod modelowania ciała, liposukcja ciągle jest pożądanym i często wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej. Polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na dietę i ćwiczenia, np. z brzucha. Odpowiednio przygotowana, może być ona następnie wykorzystana do zabiegów lipotransferu (przeszczepu tłuszczu), mających na celu odmłodzenie twarzy i uzupełnienie pojawiających się z wiekiem ubytków objętościowych. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta jest najlepszym wypełniaczem do modelowania twarzy, ponieważ jest bezpieczna, nietoksyczna, w pełni biozgodna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Podawana jest w skórę za pomocą strzykawki, a zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Co ważne, zapewnia bardzo naturalny efekt.

Plastyka brzucha

Dr n. med. Marcin Nowak, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej:
Abdominoplastyka to zabieg, z którego najczęściej korzystają kobiety po przebytych ciążach oraz osoby po intensywnym odchudzaniu, które osiągnęły już wagę docelową, niepodlegającą wahaniom, a u których nie doszło do obkurczenia skoóry – wtedy pozostaje na na brzuchu nieestetyczna, luźno zwisająca fałda. Celem operacji jest więc nie tylko usunięcie nadmiaru skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej, ale i odpowiednie naciągnięcie powięzi mięśni brzucha, co prowadzi do poprawy jego konturu i wygładzenia.
W Klinice Promedion dla jeszcze lepszych efektów proponujemy też tzw. lipoabdominoplastykę – wtedy cięcie chirurgiczne jest poprzedzone liposukcją, czyli odessaniem podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej. Plastyka brzucha jest dosyć rozległą operacją, która trwa ok. 3 godzin i wymaga pozostania w klinice ok. 2-3 dni. Ból występujący po zabiegu wiąże się przede wszystkim z zazwyczaj rozległą linią cięcia i naruszeniem powięzi mięśniowej brzucha. Ustępuje on po kilku dniach, w trakcie których stosuje się środki przeciwbólowe.

Powiększanie piersi

Dr n. med Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej:
Coraz częściej pacjentki wybierają implanty okrągłe, które dają naturalny efekt push-upu i pięknie eksponują dekolt. Na uzyskanie takiego rezultatu pozwalają nowoczesne, miękkie, bezpieczne implanty renomowanych firm, idealnie dobrane do pacjentki. Najczęściej są wkładane poprzez cięcie w zewnętrznym brzegu brodawki – po kilku miesiącach blizna staje się w tym miejscu praktycznie niewidoczna. Można też zastosować metodę hybrydową, łącącą implanty z lipotransferem (technika polecana np. przy wrodzonej asymetrii piersi). Coraz więcej kobiet decyduje się również na lifting piersi – nawet niewielki implant zapewnia piersiom ładny, pełny kształt.

Hity chirurgii plastycznej /Kim Kardashian
East News

 

Korekcja nosa

Dr Maciej Charaziński, specjalista chirurgii plastycznej:
Operacja nosa jest uważana za najtrudniejszą w chirurgii plastycznej. Nie ma dwóch takich samych nosów i nie ma dwóch takich samych operacji nosa. W naszej klinice najczęściej wykonujemy podczas jednego zabiegu operację na części chrzęstnej i na części kostnej, co pozwala nam uzyskać anatomicznie ładny i jednocześnie drożny nos. Dzięki takiej metodzie możemy też wykorzystać przeszczepy z chrzęstnej przegrody nosa jako „części zamienne” do odbudowy jego struktury. Jest to niezwykle precyzyjna operacja o charakterze otwartym, która pozostawia po sobie niewidoczną bliznę na słupku nosa. Pamiętajmy też, że nos goi się długo, a ostateczny efekt można ocenić tak naprawdę dopiero po roku.

Plastyka powiek

Dr n. med Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej:
Tkanki powiek wraz z wiekiem ulegają rozciąganiu, a podtrzymujące je mięśnie słabną i na górnych powiekach pojawiają się nadmiar skóry i przepukliny tłuszczowe. To sprawia, że cała twarz wygląda na zmęczoną, zaczynają opadać brwi, pod oczami pojawiają się „worki”, mogą też wystąpić poważniejsze problemy np. z ograniczeniem widzenia. Plastyka powiek (blefaroplastyka) jest zabiegiem eliminującym obydwa problemy. Można ją wykonać zarówno na górnych, jak i dolnych powiekach. Korekcja powiek górnych trwa pół godziny, górnych i dolnych – około godziny. Cięcia są prowadzone wzdłuż zgięcia powieki górnej oraz, w przypadku powiek dolnych, pod linią rzęs. Dzięki temu blizny nie są widoczne. Zabieg daje spektakularny efekt odmłodzenia całej twarzy i pacjentki, mimo długiego okresu gojenia się tkanek, chętnie z niego korzystają.

Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News

Ginekologia plastyczna

Dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak, specjalista ginekolog-położnik:
Celem zabiegów ginekologii plastycznej jest nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności okolic intymnych. Wskutek zmian zachodzących wraz z wiekiem, tkanki w tym miejscu tracą objętość, co skutkuje podrażnieniami (np. w trakcie jazdy na rowerze), problemami ze współżyciem, uczuciem suchości, nasilającymi się infekcjami. Wiele aktywnych kobiet po 45-50. roku życia cierpi też z powodu objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Dziś możemy zaproponować pacjentkom pełny zakres zabiegów poprawiających wygląd okolic intymnych, a tym samym jakość życia - od przywrócenia objętości tkankom i rewitalizacji pochwy za pomocą kwasu hialuronowego, poprzez plastykę warg sromowych, aż po plastykę pochwy i krocza, zwykle związaną z problemami będącymi następstwem porodów. Zabiegi są dobierane po konsultacji ginekologicznej.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
	Oto 6 trendów na wiosnę 2020 prosto z wybiegów
EastNews
Fleszstyle
Oto 6 trendów na wiosnę 2020 prosto z wybiegów!
Oto 6 trendów na wiosnę 2020 prosto z wybiegów!

Wiosna 2020 tuż tuż! Na początku stycznia przedstawiliśmy wam pierwsze pięć najmocniejszych trendów, które będą hitami zbliżającej się wiosny . Teraz przyszedł czas na drugą część - oto kolejnych sześć trendów z wybiegów, o których koniecznie musicie pamiętać, kompletując waszą garderobę na wiosnę. Co powinno znaleźć się w waszej szafie? Na pewno falbany, które proponuje nam Valentino, szerokie spodnie (zapomnijcie choć na chwilę o skinny jeans!), pionowe paski i kratka, jeansowe kombinezony i sukienki, bufiaste rękawy, a może kontrowersyjne mikroszorty. Co jeszcze będzie rządzić wiosną 2020? Zobaczcie nasze wideo, żeby poznać więcej szczegółów i już teraz przygotować się do zakupowego wiosennego szaleństwa! Zobacz także:  Anna Lewandowska już ma najmodniejsze buty na wiosnę 2020! Jednym z mocniejszych trendów będą falbany, które na wybiegach zaprezentował Valentino. Jeansy? Tylko nie skinny! Paski? Tak, ale tylko pionowe!

East News
Newsy
To tylko natura? Nic z tych rzeczy! Te gwiazdy poprawiły swoją urodę
To tylko natura? Nic z tych rzeczy! Te gwiazdy poprawiły swoją urodę

var _gde_uegsitiomq = new Image(1,1); _gde_uegsitiomq.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=..41xDQx1coNy.kZeQOswHZ271Y1ow9eyV_U1ZjrW1X.r7/stparam=uegsitiomq/fastid=mialoprffadnlfdwiicdykuyqrkq'; Popularność zabiegów estetycznych i operacji plastycznych w Hollywood nie jest żadną tajemnicą. Mimo to gwiazdy rzadko otwarcie mówią o tym, w jaki sposób zmieniły się ich kształty czy zniknęły zmarszczki. Zobacz gwiazdy, które zdecydowały się pomóc naturze!   Najpopularniejsze operacje wśród gwiazd to bez wątpienia: powiększanie piersi, korekta kształtu nosa, plastyka brzucha oraz liposukcja. Chcesz wziąć przykład z najpopularniejszych aktorek i piosenkarek na świecie? Musisz pamiętać o najważniejszej zasadzie – ma być  naturalnie ! Gwiazdy coraz częściej decydują się na jedynie delikatne poprawki, a czasem nawet na cofnięcie starych operacji. Przykładem jest Victoria Beckham, która po latach postanowiła wymienić zbyt duże implanty piersi na dużo mniejsze. Chcesz zmienić swój wygląd, ale nie wiesz, jak uzyskać najlepsze efekty? Lekarze Kliniki Promedion , jednej z największych prywatnych klinik chirurgii plastycznej, radzą, jak skutecznie i naturalnie poprawić urodę niczym hollywoodzka gwiazda. Nos jak u Angeliny Korekta nosa Angeliny Jolie była tak udana, przede wszystkim dlatego, że była niezwykle subtelna. Wciąż nos aktorki jest proporcjonalny do reszty twarzy i nie wygląda sztucznie. Jego kształt został jedynie delikatnie podkreślony i zaostrzony. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu, że zmiana była delikatna, Angelina Jolie wciąż wygląda jak ta sama osoba.   Dr Maciej Charaziński , specjalista chirurgii plastycznej, radzi, jak powinien wyglądać proces wyboru kształtu naszego nowego nosa: – Często pacjentki, zgłaszając się na konsultację, mają już gotowe...

East News
Newsy
Te gwiazdy zdecydowały się na zmianę! Zainspiruj się i spełnij swoje marzenie w nowym roku!
Te gwiazdy zdecydowały się na zmianę! Zainspiruj się i spełnij swoje marzenie w nowym roku!

var _gde_oepqljfpei = new Image(1,1); _gde_oepqljfpei.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=..41xDQx1coNy.kZeQOswHZ271Y1ow9eyV_U1ZjrW1X.r7/stparam=oepqljfpei/fastid=nmcufeqfwlugpebdmtfbztssbfkw'; Nowy Rok to Nowa Ty! W nowym roku 2018 spełnij swoje pielęgnowane od dawna postanowienia o metamorfozie – aby nie tylko wyglądać, ale też czuć się wyjątkowo! Eksperci Kliniki Promedion polecają najbardziej pożądane zabiegi – prawdziwe hity medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.  Kształtne piersi jak u Beyonce Przez wiele lat mały biust był największym kompleksem piosenkarki. Nic dziwnego, że zdecydowała się na lekką metamorfozę, dzięki której jej piersi stały się nie tylko pełniejsze, ale też znacznie bardziej jędrne, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu i kształtu.    Zabieg korekcji biustu poleca dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda , specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wielokrotnie nagradzana „Laurem Pacjenta” za doskonały kontakt z pacjentem:    – O zabiegu powiększania piersi marzą nie tylko kobiety, które z natury mają mały biust, a także mamy, które zakończyły okres karmienia i nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi. Czasami marzenia te pozostają niezrealizowane latami… Spełnij je, bo jędrne i kształtne piersi o idealnej wielkości wpływają nie tylko na estetykę – najważniejsze jest to, co potwierdzają wszystkie pacjentki, a mianowicie, że dzięki nim czujesz się pewniejsza siebie i bardziej atrakcyjna. Implanty powinny być indywidualnie dopasowane kształtem i wielkością do sylwetki. Nowoczesne implanty firmy Allergan, stosowane w Klinice Promedion, są objęte dożywotnią gwarancją ze względu na wysokiej jakości materiały, z których zostały wykonane. Bezpieczeństwo pacjentki jest tutaj...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner