Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mat. prasowe
Styl życia

Resurfacing laserowy to hit odmładzania! O zalety zabiegu pytamy naszego eksperta dr. Macieja Krajewskiego

Resurfacing laserowy to hit odmładzania! O zalety zabiegu pytamy naszego eksperta dr. Macieja Krajewskiego

Wywołana laseroterapią przebudowa skóry prowadzi do poprawy jej napięcia, wyrównania struktury i kolorytu, widocznego odmłodzenia. Zabieg poleca dr n. med. Maciej Krajewski, specjalista dermatolog, właściciel Kliniki Krajewski w Warszawie i w Radomiu (www.klinikakrajewski.pl), który nie wyobraża sobie pracy dermatologa bez laserów!

Na czym dokładnie polega resurfacing laserowy?

- Jak wskazuje angielska nazwa tego zabiegu, chodzi w nim o odnowę skóry, i to nie tylko powierzchowną. W wyniku kontrolowanego działania wiązki lasera w skórze powstają mikrouszkodzenia – a to prowadzi do pobudzenia w niej procesów regeneracyjnych i naprawczych. Efektem jest poprawa napięcia i ujędrnienie tkanek, stymulacja produkcji kolagenu, wyrównanie struktury i ujednolicenie kolorytu, redukcja zmarszczek. Za pomocą odpowiednio dobranego lasera jesteśmy też w stanie skutecznie zadziałać na przebarwienia posłoneczne czy pohormonalne, zredukować blizny i rozstępy, zmniejszyć rumień, a nawet zrobić lifting opadających powiek. Mówimy tutaj o wszechstronnej poprawie i odmłodzeniu skóry. Czy zabieg wiąże się z długim okresem rekonwalescencji? Wszystko zależy od tego, z jakim problemem przyszedł do nas pacjent i jakie lasery u niego zastosowaliśmy. Technologie laserowe bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat. W latach 90. jako pierwsi mieliśmy w klinice lasery frakcyjne, obecnie pracujemy na prawie 20 rodzajach różnych laserów – każdy z nich działa inaczej i polecany jest przy innych wskazaniach. Są technologie ablacyjne, które zwykle (choć nie zawsze) wiążą się z dłuższym okresem gojenia się skóry po zabiegu, oraz nieablacyjne, częściej wybierane ze względu na krótszą rekonwalescencję. Lasery CO2 nie zawsze są „krwawe”, choć powszechnie za takie są uważane. Nie jest też prawdą – a z taką opinią można się spotkać – że jeden silny, ablacyjny zabieg może być zastąpiony serią kilku łagodniejszych procedur z użyciem lasera nieablacyjnego. I odwrotnie. To tak nie działa. 

Jak zatem wybrać odpowiedni laser? 

- Terapię zawsze dobieramy indywidualnie do stanu skóry i oczekiwań każdego pacjenta, nie ma tutaj jednolitych „standardów” i schematów postępowania. Pacjenci do 40-50. roku życia najczęściej korzystają z laserów nieablacyjnych – współczesny tryb życia powoduje, że od razu chcemy wrócić do codziennych aktywności. Jednak w miarę upływu czasu musimy działać intensywniej, ponieważ proces zniszczenia skóry postępuje wraz z wiekiem. Dlatego najczęściej proponujemy naszym pacjentom laserowe terapie łączone, które w mojej ocenie są najskuteczniejsze, a niestety rzadko oferowane w innych klinikach. A przecież pacjent trafia do nas z różnymi problemami – innym laserem zadziałamy na głęboką przebudowę tkanek, innym na przebarwienia (tutaj doskonałe są lasery pikosekundowe, które nie wywołują efektu termicznego i stanu zapalnego w skórze), a jeszcze innym na wyrównanie powierzchni skóry. Do tego dochodzą schorzenia dermatologiczne – trądzik różowaty, popękane naczynka, łuszczyca. Jako klinika dermatologiczna patrzymy na skórę pacjenta kompleksowo, łączymy też laseroterapię z leczeniem farmakologicznym. Na pewno nie wyobrażam sobie dziś pracy dermatologa bez laserów. Ale też, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jak kliniki mające w ofercie nowoczesną laseroterapię mogą funkcjonować bez lekarza, co niestety ciągle się dosyć często zdarza.

Ile zabiegów trzeba zwykle powtórzyć?

- Zawsze staramy się minimalizować ich liczbę, a naszym celem jest, aby pacjent już po jednej sesji zobaczył różnicę w jakości i wyglądzie skóry. Ze względu na złożoność i stopień zaawansowania objawów zwykle jednak zabiegi się powtarza, średnio ok. 3-5 razy, ale nigdy jednym laserem! Przykładowo najpierw stosujemy technologię do głębokiej przebudowy tkanek, potem rozjaśniamy przebarwienia, a na koniec działamy liftingująco. Czasem da się to zrobić podczas jednej sesji, ale nie zawsze pozwala na to stopień zaawansowania problemów skórnych u pacjenta.

A kiedy widać efekty resurfacingu?

- Zwykle zauważalne efekty pojawiają się po 4-8 tygodniach i narastają w czasie do 9-12 miesięcy. Zdarzają się też takie zabiegi, których efekty szybko wywołują euforię pacjenta, potem, po 6-9 miesiącach jego zadowolenie spada, aby znowu nasilić się nawet po kilkunastu miesiącach od wizyty w gabinecie, bez robienia innych rzeczy! Związane to jest z tym, że procesy naprawcze zachodzą etapami. Na początku laser wyzwala w skórze czynniki przyczyniające się do regeneracji i naprawy skóry. Potem ich działanie się zmniejsza, ale w międzyczasie pojawia się efekt kliniczny wywołany tą wczesną fazą – może on trwać nawet 2 lata i dopiero potem pacjenci będą w stanie ocenić rezultaty całej terapii.

Mat. prasowe

dr n. med. Maciej Krajewski, specjalista dermatolog, właściciel Kliniki Krajewski w Warszawie i w Radomiu (www.klinikakrajewski.pl) jako pierwszy w Polsce zaczął stosowanie nowoczesnych technik laserowych z użyciem Fraxela Re:Pair i resurfacingu skóry Fraxelem Dual oraz łączenia ich z zabiegami liftingu skóry.

Vanessa_Hudgens
East News
Newsy
Te gwiazdy zmagają się z... trądzikiem! Jak wyglądają bez makijażu?
Te gwiazdy zmagają się z... trądzikiem! Jak wyglądają bez makijażu?

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bQc6QQ7Bi0AgBKEr6yIhxre_LZq8sNu0nSPHwADx4QX.x7', 'knpnjohrnk', 'kbgyphhgvmemvjbndbwssotyznmo']);   Patrząc na zdjęcia z czerwonego dywanu, można odnieść wrażenie, że gwiazdy nie mają złych dni. Są zawsze doskonale ubrane, ich włosy świetnie się układają, a cera jest idealnie gładka. Rzeczywistość jest oczywiście inna! Sławne osoby są tylko ludźmi, dlatego nawet one zmagają się z tak prozaicznymi sprawami, jak trądzik. Które gwiazdy nie są tak perfekcyjne, na jakie się kreują?  Justin Bieber Justin Bieber już od dawna nie jest słodkim nastolatkiem z uroczą grzywką. Od momentu swojego debiutu zmienił fryzurę, wyrzeźbił sylwetkę, a ciało pokrył licznymi tatuażami. Jedynie problem z trądzikiem pozostał bez zmian. Na ostatnich zdjęciach papparazzi dokładnie widać liczne ropne wypryski oraz przebarwienia na twarzy piosenkarza.  Kendall Jenner Na początku kariery Kendall Jenner często zarzucano, że została modelką tylko dzięki rodzinnym koneksjom. Niektóre osoby twierdziły, że jest za gruba (sic!) i nie ma idealnej cery, a przecież gładka skóra jest jednym z wymogów w tym zawodzie. Mimo wszystko Kendall udało się zostać jedną z najlepiej opłacanych modelek na świecie, jednak sama przyznaje, że z powodu trądziku miała wiele kompleksów.  Vanessa Hudgens Vanessa Hudgens zaliczana jest do grona najpiękniejszych i najlepiej ubranych gwiazd. Na jej profilu na Instagramie widzimy mnóstwo zdjęć w modnych stylizacjach, z dopracowanym makijażem i wymyślną fryzurą. Jednak na zdjęciach robionych z ukrycia, gwiazda nie prezentuje się już tak perfekcyjnie - jej skóra jest pokryta krostkami i świeci się.   Najlepsze kosmetyki na trądzik...

East News
Styl życia
Najlepsze zabiegi laserowe. Sprawdź, dlaczego nie powinnaś się ich obawiać i jakie dają efekty
Najlepsze zabiegi laserowe. Sprawdź, dlaczego nie powinnaś się ich obawiać i jakie dają efekty

Lasery to prawdziwe czarodziejskie różdżki poprawiające urodę! Potrafią rozprawić się z poważnymi defektami skórnymi, odmładzają, naprawiają, regenerują. Zobacz, jak działają technologie laserowe najnowszej generacji i jak dobrać zabiegi do problemów skórnych.  Naczynka Na problemy związane z naczynkami świetnie sprawdza się nowy, udoskonalony laser Cutera Excel V+ . Dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurg i międzynarodowy ekspert Cutera University (www.bienkowscyclinic.pl) tłumaczy, że jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem naczyniowym, a dzięki technologii podwójnej długości fali 532/1064 nm umożliwia terapię wszelkich schorzeń o takim podłożu – nie tylko naczynek i rumienia, lecz także trudnych w leczeniu plam winnych u dzieci, malformacji naczyniowych i żylaków. Zabiegi są niemal bezbolesne, skuteczne i bezpieczne. Laser likwiduje też objawy fotostarzenia i przebarwienia. Przebarwienia Prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, założyciel kliniki Dermamed we Wrocławiu (www. dermamed.com.pl) stwierdza, że przebarwienia skóry to defekt estetyczny tyleż popularny, co złożony w leczeniu. Dlatego zanim zdecydujemy się na terapię, warto zacząć od kompleksowej diagnostyki, a wybór planu terapeutycznego zostawić specjaliście. Pomaga w tym zastosowanie zaawansowanych systemów komputerowej oceny skóry – VISIA Canfield czy Fotofinder Adonia Compare . Zabiegi są dobierane w zależności od rodzaju i głębokości zmian. W przypadku najtrudniejszego w leczeniu problemu, melasmy, zdarza się, że u jednego pacjenta wykonywane są zabiegi z użyciem nawet 3 różnych laserów i stosowane jest równolegle leczenie farmakologiczne. Jednym ze sposobów na walkę z przebarwieniami jest leczenie skojarzone Nordlys-Frax , które wykorzystuje niezwykle...

Hity chirurgii plastycznej /Kim Kardashian
East News
Styl życia
Blizny, niezadowolenie z wyglądu piersi albo okolic intymnych... Są sposoby na te trudne problemy!
Blizny, niezadowolenie z wyglądu piersi albo okolic intymnych... Są sposoby na te trudne problemy!

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie tylko poprawiają wygląd, ale w znacznym stopniu wpływają też na pewność siebie, a nawet stan zdrowia. Kiedy w grę wchodzą za duże piersi , które nadmiernie obciążają kręgosłup czy wyraźne blizny po trądziku , specjalistyczne zabiegi są jedynym rozwiązaniem. Dzięki innowacyjnym technologiom procedury są niezwykle skuteczne, a efekty szybko zauważalne. Zmniejszanie za dużych piersi Dr n. med. Elżbieta Radzikowska , specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, właścicielka Radzikowska Clinic (www. radzikowskaclinic.pl) wyjaśnia, że wskazaniem do operacji zmniejszenia piersi jest ich przerost (tzw. gigantomastia). Zwykle związany jest z ich szybkim wzrostem – najczęściej w okresie dojrzewania, ale często też pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących np. w czasie ciąży. To powoduje, że kręgosłup w odcinku piersiowym jest przeciążony, dochodzi do zmian zwyrodnieniowych i dolegliwości bólowych. Bardzo duże piersi to też odparzenia, otarcia, problem z doborem bielizny. Redukcja jest zabiegiem o wiele trudniejszym niż powiększanie piersi i niesie ze sobą większe ryzyko operacyjne, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Pozostawia też większe blizny (rana jest dosyć rozległa, w kształcie litery T). Ostateczny wygląd piersi ustali się po 3-6 miesiącach od operacji. Pacjentki zwykle są bardzo zadowolone, zdecydowanie zmienia się komfort ich życia: mogą uprawiać sporty, nie mają problemu z doborem bielizny. Są to czynniki, które rekompensują pozostawienie śladów w postaci blizn. Odmładzanie miejsc intymnych Okolice intymne starzeją się tak samo jak twarz. Objawy, takie jak uczucie suchości i brak jędrności, nasilają się zwłaszcza w okresie menopauzy, powodując duży dyskomfort w codziennym życiu wielu kobiet. Dr n. m ed. Agnieszka...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner