Para młodych ludzi ćwiczy metodą EMS.
©contrastwerkstatt/Fotolia.com
Styl życia

EMS – trening, który wzmacnia mięśnie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i likwiduje cellulit

Trening EMS wykorzystuje elektrostymulację mięśniową. Pozwala wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu. Efekty EMS pojawiają się już po 4-6 tygodniach. Cena jednego zabiegu to 120-140 zł.

Trening EMS wykorzystuje elektrostymulację mięśniową. Pozwala wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu. Efekty EMS pojawiają się już po 4-6 tygodniach. Cena jednego zabiegu to 120-140 zł.

 

Trening EMS daje szybsze efekty niż tradycyjne ćwiczenia siłowe. Aktywuje do pracy ponad 90% włókien mięśniowych, w tym mięśnie głębokie. Dzięki temu pozytywnie wpływa na koordynację.

 

Na czym polega trening EMS?

 

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, to trening całego ciała z użyciem prądu o niskim napięciu. Mięśnie podczas codziennej pracy są naturalnie pobudzane przez impulsy elektryczne. EMS wykorzystuje to zjawisko, zwiększając napięcie poprzez doprowadzenie impulsów maksymalnie eksploatujących mięśnie. Wywołują one skurcz i powodują intensywną pracę w obrębie ciała. Aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, okresy stymulacji są przeplatane czasem, w którym mięsień odpoczywa. Po każdym skurczu następuje więc okres relaksacji, który powinien być 5 razy dłuższy niż napięcie. Co ważne, impulsy stosowane w elektrostymulacji są stopniowane: powoli narastają i opadają. Dzięki temu organizm nie doznaje szoku.

 

Elektrostymulacja mięśni – czy warto?

 

Trening EMS zapewnia pracę mięśni całego ciała, co zapewnia lepsze krążenie krwi i korzystny wpływ na skórę. Zmniejsza się ilość cellulitu, a osoba poddawana zabiegowi może się w pełni zrelaksować. Elektrostymulacja zwiększa wydolność fizyczną w krótszym czasie niż wysiłek w tradycyjnej formie. Poprawia postawę, pozwala wzmocnić mięśnie, a także zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. EMS może być wykorzystywany u osób po wypadkach oraz w trakcie rehabilitacji. Stymulowanie włókien mięśniowych zmniejsza ból wywołany urazami i wspomaga rehabilitację. Pozwala też na odbudowanie mięśni w przypadku, gdy tradycyjne ćwiczenia są niemożliwe do wykonania. Regularne stosowanie EMS daje efekty w codziennym życiu. Trening zapewnia bowiem szybsze spalanie tłuszczu dzięki zwiększeniu aktywności mięśniowej. Wpływa to na obniżenie wagi ciała i zmniejszenie obwodów. Efekty są odczuwalne już po pierwszej sesji treningowej, a poprawa postawy – po kilku sesjach. Większa siła i niższa waga to skutki widoczne po około 4-6 tygodniach. Są one oczywiście zależne od nawyków żywieniowych i wcześniejszej kondycji fizycznej. Zaleca się dwie 25-30 minutowe sesje tygodniowo treningu EMS. Cena jednej sesji to około 120-140 zł.

 

EMS – bezpieczeństwo

 

Elektrostymulacja mięśni to bezpieczna forma aktywności. Wykorzystuje się tutaj prąd o niskiej częstotliwości. Warto wiedzieć, że mięśnie ciągle pracują na skutek naturalnych impulsów elektrycznych. Dopływające do nich dodatkowe impulsy w trakcie sesji EMS jedynie wzmacniają te naturalne. Elektrostymulacja jest wykorzystywana w fizjoterapii od 1950 roku. Impulsy o niskiej częstotliwości aktywują jedynie szkieletowe mięśnie prążkowane, dlatego prąd nie dociera do serca ani innych narządów wewnętrznych.

 

EMS – przeciwwskazania

 

Przeciwwskazania do elektrostymulacji wszelkiego rodzaju to:

 • choroby serca,
 • rozrusznik serca,
 • duże nadciśnienie,
 • ciąża,
 • stany zapalne,
 • choroby układu nerwowego,
 • grzybica dróg moczowych,
 • zmiany nowotworowe,
 • metalowe implanty,
 • gorączka,
 • ból niewiadomego pochodzenia,
 • wyczerpanie fizyczne i psychiczne.
Umięśniona kobieta w stroju sportowym podczas treningu z ciężarkami
©beccarra/Fotolia.com
Styl życia
Hipertrofia mięśni. Jak trenować, żeby zwiększyć masę mięśniową?
Hipertrofia to wzrost mięśni. Powiększenie włókien mięśniowych możliwe jest dzięki systematycznym treningom hipertroficznym, które wykorzystują elementy treningu siłowego. Zestawy ćwiczeń powinny stopniowo obciążać mięśnie.

Hipertrofia to wzrost mięśni. Powiększenie włókien mięśniowych możliwe jest dzięki systematycznym treningom hipertroficznym, które wykorzystują elementy treningu siłowego. Zestawy ćwiczeń powinny stopniowo obciążać mięśnie.   Trening siłowy kształtuje sylwetkę, spala tkankę tłuszczową i poprawia siłę ćwiczącego. Na czym polega hipertrofia mięśni? Hipertrofia to wzrost mięśni, którego przyczyną jest powiększenie się włókien mięśniowych. Rozróżnia się dwa rodzaje hipertrofii: strukturalną – (nazywaną też niefunkcjonalną), w przypadku tej hipertrofii mięśnie stają się bardziej wytrzymałe, ale nie są silniejsze, funkcjonalną – polega na wzroście siły i objętości mięśni. Zasady treningu hipertroficznego Celem treningu hipertroficznego jest przyspieszenie wzrostu mięśni . Zestawy ćwiczeń powinny być wykonywane regularnie, wykorzystywać elementy treningu siłowego i stopniowo obciążać mięśnie. Na każdym treningu należy zwiększać obciążenie i angażować wszystkie partie mięśniowe. Trening odbywa się 3 razy w tygodniu z maksymalnie dwudniowymi odstępami. Podczas treningu hipertroficznego nie można doprowadzić do uszkodzenia nerwów – sytuacji, w której osoba ćwicząca nie ma siły do wykonania kolejnego powtórzenia. Takie przeciążenie nie sprzyja wzrostowi mięśni a powoduje ich zanikanie. Ze względu na duże obciążenia, warto aby podczas treningu ćwiczącemu towarzyszył trener personalny, który pomoże rozplanować obciążenie i dobierze ćwiczenia dopasowane do możliwości ćwiczącego, co zapobiegnie powstawaniu urazów. Jakie ćwiczenia wykonywać w treningu hipertroficznym? Przed rozpoczęciem treningu należy wykonać dziesięciominutową rozgrzewkę , która przygotuje mięśnie i stawy do dalszego wysiłku i...

kobieta siedzi na trawie oparta o drzewo
Flickr/ bradfordst219/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Mezoterapia bezigłowa – niechirurgiczny sposób na odmłodzenie twarzy
Mezoterapia bezigłowa jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do skóry właściwej. W zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki i impulsy elektryczne. Mezoterapia skutecznie liftinguje, odżywia i poprawia koloryt skóry. Mezoterapia bezigłowa to sposób na pozbycie się zmarszczek, zmian trądzikowych, cellulitu i pierwszych oznak łysienia.

Mezoterapia bezigłowa jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do skóry właściwej. W zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki i impulsy elektryczne. Mezoterapia skutecznie liftinguje, odżywia i poprawia koloryt skóry. Mezoterapia bezigłowa to sposób na pozbycie się zmarszczek, zmian trądzikowych, cellulitu i pierwszych oznak łysienia. Koktajle witaminowe i elektroporacja, czyli na czym polega mikrodermabrazja bezigłowa Do wykonania mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są koncentraty składników aktywnych (koktajle), które dobierane są indywidualnie do potrzeb.   Substancje wykorzystywane w mezoterapii to m.in.:   kofeina (stosowana w terapii cellulitu), krzemionka organiczna (wspomaga walkę z cellulitem i wypadaniem włosów), kwas hialuronowy (redukuje zmarszczki), L-karnityna (odpowiada za spalanie tłuszczów), wyciąg z karczocha (stosowany w terapii cellulitu), minoksydyl (ma korzystny wpływ na mieszki włosowe), TRIAC (reguluje spalanie tłuszczu), centella asiatica (pobudza syntezę kolagenu).   Mezoterapia bezigłowa wprowadza te substancje do skóry metodą elektroporacji (odwracalne uszkodzenie błony komórkowej przy zastosowaniu pola elektrycznego; celem metody jest transformacja komórek). Wykorzystuje do tego urządzenia, które wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości lub ultradźwięki. Prąd otwiera kanały hydrofilowe, przez co czasowo zwiększa przepuszczalność błony komórkowej i umożliwia przyswojenie preparatów leczniczych.   Zaletą mezoterapii bezigłowej jest bezbolesność . Nawet osoby najbardziej wrażliwe na ból nie odczuwają dyskomfortu w trakcie zabiegu. Dzięki impulsom elektrycznym i ultradźwiękom preparaty docierają bezpośrednio do skóry właściwej , przebijają się przez warstwę rogową,...

Umięśniona kobieta
Pixabay/sabinemondestin/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Suplement diety BCAA nie tylko dla sportowców
Suplement diety BCAA to obecnie jeden z najczęściej używanych środków, po które sięgają osoby zainteresowane sportem. Nic dziwnego – nie dość, że wspomoże rozwój tkanki mięśniowej i wzmocni ją, to jeszcze weźmie udział w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Suplement diety BCAA to obecnie jeden z najczęściej używanych środków, po które sięgają osoby zainteresowane sportem. Nic dziwnego – nie dość, że wspomoże rozwój tkanki mięśniowej i wzmocni ją, to jeszcze weźmie udział w spalaniu tkanki tłuszczowej. Co to jest BCAA? BCAA składa się z trzech rozgałęzionych aminokwasów egzogennych: leucyny, waliny i izoleucyny. Stanowią one około 35% białek budujących tkankę mięśniową i podczas treningu jako pierwsze wykorzystywane są jako źródło energii. Białka te hamują proces katabolizmu, czyli rozpadu tkanki mięśniowej, wspomagają natomiast anabolizm – stymulują syntezę białek oraz rozbudowę włókien mięśniowych. Pomagają w procesie redukcji tkanki tłuszczowej – czyli rzeźbią sylwetkę , nadając jej pożądany kształt. Właściwości BCAA BCAA zapewnia organizmowi paliwo podczas wykonywania intensywnych treningów nie dopuszczając do wykorzystania tkanki mięśniowej jako źródła energii, zapobiegając tym samym utracie ciężko wypracowanych mięśni. Poza tym dostarcza składników potrzebnych do budowy nowych włókien mięśniowych oraz wzmacnia wytrzymałość mięśni i wspiera ich regenerację po treningu. Jak działa BCAA? Suplement diety BCAA jest naturalnym wrogiem amoniaku, który jest produktem ubocznym rozpadu aminokwasów w organizmie. Większy poziom amoniaku w komórkach mięśniowych, skutkuje silniejszym procesem rozpadu białek w mięśniach. Dlatego suplementacja BCAA jest tak ważna dla sportowców i kulturystów, ale również dla amatorów sportu, którzy nie chcą utracić efektów ciężkiej pracy na siłowni. Jak dawkować BCAA? Zalecana dzienna dawka suplementu to 10 g. Osoby regularnie uprawiające sport powinny stosować suplement przed oraz bezpośrednio po treningu....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik