Ada, bohaterka kampanii
Mat. prasowe
Styl życia

"Dziewczyny dziewczynom w walce z cukrzycą" Dexcom innowacyjny panel kontrolujący poziom glukozy we krwi

Dexcom to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu chore na cukrzycę kobiety nie będą musiały rezygnować z normalnego życia, trybu pracy, nie tracąc dzięki temu kontorli nad poziomem glukozy we krwi.

"Dziewczyny dziewczynom w walce z cukrzycą" to akcja promująca bardzo ważny dla każdej diabetyczki i diabetyka system pomagający kontrolować poziom glukozy we krwi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom osoby chorujące na cukrzyce nie tracą ani na chwilę panowania nad chorobą, a mogą normalnie funkcjonować. Każdy, kto choruje, na tę chorobę wie, jak ważne jest trzymać wciąż rękę na pulsie. Na szczęście nowe technologie umożliwiają szybki i regularny pomiar glukozy we krwi, a diabetycy coraz częściej sięgają po Dexcom CGM (System ciągłego monitorowania glikemii). Jedna z kobiet, której system ten uratował życie, promuje ten produkt i stara się szerzyć wiedzę u cukrzyków, by mogli czuć się swobodnie i pewnie. Ale od początku!

Dexcom CGM (System ciągłego monitorowania glikemii) - od kobiet dla kobiet

Ada zachorowała na cukrzycę typu 1 (T1) gdy miała 17 lat. W tamtych czasach choroba ta nie była tak powszechna, a pozyskanie jakiejkolwiek informacji na temat tego, jak żyć normalnie, graniczyło z cudem. Nawet internet nie dawał wystarczających odpowiedzi na nurtujące pytania diabetyków. Dlatego właśnie, by zmienić ten stan rzeczy, Ada zdecydowała się sformować społeczność kobiet z cukrzycą, które będą się między sobą wymieniały wiedzą i doświadczeniem. Na spotkaniach, jakie organizowała, poruszały tematy wpływu choroby, na ich, codzienność, intymność, życie. 

Na spotkaniach można było dojść do ważnego wniosku: kobiety chorujące na cukrzycę bardzo doceniały wszelkie pomoce, dzięki którym mogły kontrolować swój organizm i jednocześnie po prostu normalnie żyć. Sama Ada przyznaje, że dzięki nowej technologii radzi sobie z chorobą, a nowoczesny system nawet uratował jej życie! Ada na co dzień pracuje w bankowości i mieszka we Francji, bardzo więc chwali sobie Dexcom CGM, bez którego jej życie nie wyglądałoby tak samo.

Dexcom G6 to system ciągłego monitorowania w czasie rzeczywistym poziomu glukozy (CGM-RT). Jest fabrycznie skalibrowany, w związku z czym nie są wymagane pomiary krwi z palca. W najnowszej odsłonie Dexcom G6 zaprojektowano na nowo automatyczny aplikator, który jednym kliknięciem prosty w  sposób wprowadza sensor pod skórę. System Dexcom G6 wysyła odczyty poziomu glukozy do urządzenia lub odbiornika Dexcom co 5 minut. Z dodatkowych funkcji czujnik blokuje mający znaczenie kliniczne wpływ paracetamolu na notowane wyniki. Wyświetla ponadto ostrzeżenia dla stężenia 55 mg/dL za 20 minut, to pozwala przewidywać możliwość wystąpienia ciężkiej hipoglikemii. Ostrzeżenia w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika mogą być ustawione dla zarówno na noc, jak i na dzień.

Stosowanie w praktyce:
System Dexcom G6 jest wskazany do stosowania dla pacjentów w wieku od 2 roku życia.
Mogą go również używać kobiety w ciąży i w pełni kontrolować wysokie lub niskie poziomy glukozy. Preferowane są trzy części ciała do zamontowania systemu: górna część pośladków, tylna, górna część ramienia, oraz brzuch. Górna część pośladków jest stosowana najczęściej u dzieci od 2 do 17 roku życia. System współpracuje z 2 aplikacjami:
Dexcom Clarity - udostępnia dane lekarzowi, przesyła w czasie rzeczywistym
regularne raporty. Wystarczy, że użytkownik tylko raz połączy się z daną kliniką.
Dexcom Follow - użytkownik może udostępnić dane o swojej glikemii, maksymalnie
5 obserwatorom. W przypadku sytuacji nagłego spadku glukozy i braku reakcji
pacjenta, pozostali mogą podjąć niezbędne kroki, być w kontakcie i wspomóc w razie
potrzeby.

Ada, bohaterka kampanii
Mat. prasowe

Ada zrzesza kobiety cierpiące na cukrzycę. 

 

Uczestnicy na planie "Dance Dance Dance 3", Anna Matysiak w szpitalu
Mat. prasowe
TV-Show
Dramatyczny wypadek na planie "Dance Dance Dance"! Co ze zdrowiem uczestniczki?!
Dramatyczny wypadek na planie "Dance Dance Dance"! Co ze zdrowiem uczestniczki?!

Premiera " Dance Dance Dance " została przesunięta z powodu koronawirusa na planie programu. Teraz, gdy wreszcie wyemitowany zostanie wyczekiwany przez widzów premierowy odcinek, docierają do nas kolejne dramatyczne informacje.  Anna Matysiak nabawiła się poważnej kontuzji kolana. Niestety konieczna była interwencja specjalistów, a uczestniczka musiała pojechać na specjalistyczne badania. Na kilkadziesiąt godzin przed nagraniem odcinka na jej nodze pojawiła się niepokojąca opuchlizna:  Moje kolano to jeden wielki siniak! Produkcja od razu otoczyła uczestniczkę opieką medyczną. Na szczęście tworzący się stan zapalny udało się powstrzymać, a Anna Matysiak mogła spokojnie zatańczyć w duecie ze Stanisławem Karpielem-Bułecką, co będzie można zobaczyć w premierowym odcinku już dziś o 20:30 w TVP2! Zobacz także:  "Dance Dance Dance": Internauci dokuczają Pawłowi z "Rolnik szuka żony". Nie wierzą, że ma szansę na parkiecie! Anna Matysiak nabawiła się kontuzji na planie "Dance Dance Dance". Na szczęście będzie mogła nadal brać udział w programie.  Kontuzja była dość poważna, potrzebna była pomoc specjalistów.  Na szczęście skończyło się tylko na strachu.   

cukrzyca ciążowa
© Mediteraneo/Fotolia.com
Styl życia
Leczenie cukrzycy ciążowej – podstawą jest dieta
Cukrzyca ciążowa wymaga leczenia, ponieważ może negatywnie wpływać na zdrowie matki i dziecka oraz przebieg porodu. Cukrzycę w ciąży leczy się przede wszystkim poprzez zmianę diety: częste, niewielkie posiłki, o niskim indeksie glikemicznym, bogate w białko, nieprzetworzone węglowodany i witaminy. Pomóc może też regularna aktywność fizyczna.

Cukrzyca ciążowa wymaga leczenia, ponieważ może negatywnie wpływać na zdrowie matki i dziecka oraz przebieg porodu. Cukrzycę w ciąży leczy się przede wszystkim poprzez zmianę diety: częste, niewielkie posiłki, o niskim indeksie glikemicznym, bogate w białko, nieprzetworzone węglowodany i witaminy. Pomóc może też regularna aktywność fizyczna.   Pojawienie się cukrzycy ciążowej jest związane z tym, że hormony oddziałujące na organizm ciężarnej blokują insulinę, niezbędną do przenikania glukozy z krwi do komórek. Utrudnione staje się wykorzystanie glukozy przez organizm, a jej stężenie we krwi wzrasta. Leczenie cukrzycy ciążowej wymaga stałej kontroli Podstawą leczenia cukrzycy ciążowej jest stałe monitorowanie stężenia glukozy we krwi. Pomiarów można dokonywać za pomocą glukometru. Należy robić to na czczo oraz godzinę po każdym posiłku. Prawidłowa glikemia na czczo wynosi mniej niż 90 mg/dl. Godzinę po posiłku nie powinna przekroczyć 120 mg/dl. Jeśli mimo stosowania diety cukrzycowej wartość glikemii przewyższa normy, konieczne może się okazać podawanie insuliny.   Warto też wykonywać poranne badania moczu w celu oznaczenia stężenia w nim glukozy i ciał ketonowych za pomocą pasków testowych. W przypadku obecności ciał ketonowych w moczu należy późnym wieczorem (ok. godziny 22.00), albo nad ranem (ok. godziny 3.00) jeść dodatkowe, niewielkie posiłki, np. kanapkę z pełnoziarnistego chleba z plasterkiem wędliny i pomidorem albo koktajl z jogurtu i malin   Kontrolować należy także wagę, kobieta z prawidłowym BMI, w granicach 19-26, nie powinna w ciąży przytyć więcej niż 11-13 kilogramów. Dieta podczas cukrzycy ciążowej Istotnym elementem leczenia cukrzycy ciążowej jest dieta. Należy spożywać 5 niewielkich posiłków dziennie. Liczba dostarczanych...

Dzienniczek samokontroli
© abidika/Fotolia.com
Styl życia
W jaki sposób uzupełniać dzienniczek samokontroli cukrzyka?
Dzienniczek samokontroli cukrzyka należy uzupełniać po każdym badaniu poziomu glukozy i wzięciu leków lub insuliny. Należy też dokładnie spisywać wielkość i skład posiłków. Notes można dostać u diabetologa, kupić w sklepie medycznym lub pobrać z Internetu.

Dzienniczek samokontroli cukrzyka należy uzupełniać po każdym badaniu poziomu glukozy i wzięciu leków lub insuliny. Należy też dokładnie spisywać wielkość i skład posiłków. Notes można dostać u diabetologa, kupić w sklepie medycznym lub pobrać z Internetu.   Cukrzyca jest chorobą autoimmunologiczną, która objawia się nadmiarem glukozy we krwi. Przyczyną dolegliwości jest niedobór insuliny w organizmie. W leczeniu cukrzycy wykorzystuje się leki i insulinę oraz dietę opartą na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Dodatkowo należy też kontrolować poziom cukru we krwi. Można to robić przy pomocy dzienniczka cukrzyka. Czym jest dzienniczek samokontroli cukrzyka? Dzienniczek samokontroli cukrzyka to notes, w którym diabetyk zapisuje parametry swojej choroby oraz przyjmowane leki. W ten sposób zarówno chory, jak i lekarz, mogą kontrolować przebieg cukrzycy . Dzienniczek może mieć formę elektroniczną lub papierową. Chory powinien zabierać wypełniony notes na każdą wizytę u lekarza (nie tylko diabetologa). Warto pamiętać, że noszenie dzienniczka przy sobie może uratować cukrzykowi życie w przypadku zasłabnięcia lub wypadku. Na podstawie danych z notesu ratownicy medyczni będą wiedzieli, na co choruje poszkodowany i jaką dawkę leku należy mu podać. Zasady prowadzenia dzienniczka samokontroli cukrzyka Dzienniczka samokontroli należy używać według następujących zasad:   regularne zamieszczanie danych – zdarza się, że cukrzyk robi pomiary glukozy o nieodpowiednich porach (na przykład po śniadaniu, zamiast na czczo). W przypadku pominięcia pory badania, należy taką informację umieścić w notesie;   wpisywanie prawdziwych informacji – fałszowanie wyników badań negatywnie wpływa na dobór leczenia;  ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik