Mężczyzna myje zęby
© Photographee.eu/Fotolia.com
Styl życia

Czy naturalne domowe metody wybielania zębów są bezpieczne?

Białe zęby to możliwy do uzyskana efekt pod warunkiem, że naturalny kolor kości nie jest ciemny lub żółty. Pamiętajmy, że zęby można wybielić tylko do poziomu ich pierwotnego koloru. Stosując domowe metody można uszkodzić szkliwo i doprowadzić do nieprzyjemnej nadwrażliwości zębów oraz osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Przeprowadzenie wybielania u stomatologa jest opcją najbezpieczniejszą, ale również najdroższą - wybór należy do nas.

Białe zęby to możliwy do uzyskana efekt pod warunkiem, że naturalny kolor kości nie jest ciemny lub żółty. Pamiętajmy, że zęby można wybielić tylko do poziomu ich pierwotnego koloru. Stosując domowe metody można uszkodzić szkliwo i doprowadzić do nieprzyjemnej nadwrażliwości zębów oraz osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Przeprowadzenie wybielania u stomatologa jest opcją najbezpieczniejszą, ale również najdroższą - wybór należy do nas.

Białe zęby – przyczyny przebarwień

Przyczyn przebarwień powstających na zębach jest wiele. Ma na to wpływ niewłaściwa higiena jamy ustnej, niektóre leki (np. stosowanie preparatów zawierających żelazo), picie kawy, czerwonego wina, barwiących soków, palenie papierosów oraz uwarunkowania genetyczne. Osoby z naturalnie żółtą kością zębów niestety nie wybielą ich metodami domowymi, w tym przypadku możliwe jest to jedynie przy użyciu specjalistycznych zabiegów. Pamiętajmy również, że zęby, które są martwe nie ulegają procesom wybielającym i naturalne sposoby z pewnością nie zadziałają, tu również konieczna jest pomoc stomatologa.

Wybielające działanie soku z cytryny

Sok z cytryny rozjaśnia przebarwienia na skórze, więc dlaczego nie miałby sobie poradzić z tymi na zębach? Działanie soku z cytryny na szkliwo przez dłuższy czas – a więc podczas płukania nim jamy ustnej i wcierania w zęby może osłabiać szkliwo powodując większą podatność zębów na próchnicę. Warto też zaznaczyć, że sok z cytryny nie radzi sobie z przebarwieniami na zębach tak dobrze jak z tymi na skórze.

Wybielające działanie oleju kokosowego

Ssanie oleju kokosowego ma wielu zwolenników. Oprócz działania oczyszczającego jamę ustną podobno prowadzi również do delikatnego wybielenia zębów. Ta metoda nie uszkodzi szkliwa, można ją wypróbować ponieważ jest bezpieczna. Łyżkę oleju należy ssać na czczo przez około 30 minut, po czym olej należy wypluć. Wykonywanie tej czynności może przynieść rezultat wybielający dopiero po systematycznym stosowaniu przez minimum 2 -3 miesiące.

Białe zęby – węgiel leczniczy, skórka od banana sól i soda oczyszczona

Szorowanie zębów rozgniecionym węglem leczniczym, solą czy sodą oczyszczoną może doprowadzić do poważnych uszkodzeń szkliwa oraz tkanek miękkich w jamie ustnej. Sól ma działanie kwasotwórcze, a kwaśne pH to doskonałe warunki dla rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Soda i węgiel usuwają zanieczyszczenia z powierzchni zębów w sposób mechaniczny (można to przyrównać do tarcia powierzchni zębów papierem ściernym), co niestety może doprowadzić do ścierania szkliwa, nadmiernej wrażliwości zębów oraz większej podatności na przebarwienia. Popularnym sposobem wybielania zębów jest także pocieranie ich skórką od banana. Nie ściera szkliwa, a dzięki bogactwu witamin i minerałów delikatnie oczyszcza zęby i wybiela je.

 

Podane tu sposoby na naturalne wybielanie zębów mogą być bardzo szkodliwe. Dlatego, jeżeli zależy nam na pięknym a przede wszystkim zdrowym uśmiechu warto wybrać się w tym celu do specjalisty oraz stosować dostępne w aptekach preparaty. Pamiętajmy również o właściwej higienie jamy ustnej, dokładnym, regularnym szczotkowaniu zębów, używaniu nici dentystycznej oraz płynu do płukania, oraz wizytach kontrolnych u dentysty.


Kobieta z pięknym uśmiechem
©bellastudio/Fotolia
Fleszstyle
Jak bezpiecznie stosować pastę wybielającą do zębów
Pasty wybielające zęby pomagają pozbyć się nieestetycznego osadu, który gromadzi się na zębach, zwłaszcza u osób, które piją dużo kawy lub palą papierosy. Każda pasta wybielająca zęby ma w składzie sodę oczyszczoną, znaną z wybielających właściwości. Pasty wybielające zawierają też substancje, które wygładzają zęby, dzięki czemu zapobiegają ponownemu powstawaniu osadu.

Pasty wybielające zęby pomagają pozbyć się nieestetycznego osadu, który gromadzi się na zębach, zwłaszcza u osób, które piją dużo kawy lub palą papierosy. Każda pasta wybielająca zęby ma w składzie sodę oczyszczoną, znaną z wybielających właściwości. Pasty wybielające zawierają też substancje, które wygładzają zęby, dzięki czemu zapobiegają ponownemu powstawaniu osadu. Soda oczyszczona – najważniejszy wybielający składnik pasty do zębów Soda oczyszczona, inaczej wodorowęglan sodu, to substancja, którą ma w składzie każda wybielająca pasta do zębów. Wyższa skuteczność past zawierających sodę została potwierdzona w badaniach ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10518866 ). Choć szorowanie zębów sodą oczyszczoną, które jest jednym z najpopularniejszych domowych sposobów wybielania zębów, może niszczyć szkliwo, to taka jej ilość, jaką dodaje się pasty, jest dla szkliwa całkowicie bezpieczna, oczywiście, o ile pasta jest prawidłowo stosowana. Jak działają pasty wybielające do zębów Oprócz sody oczyszczonej wybielające pasty do zębów zawierają inne substancje oczyszczające zęby i zapobiegające przyleganiu do nich zabrudzeń. Należą do nich krzemionka oraz pitofosforany. Podczas gdy soda chemicznie usuwa przebarwienia zębów, krzemionka i pitofosforany delikatnie, w sposób mechaniczny ścierają warstwę tworzącą na zębach osad. Niektóre pasty do zębów oprócz tego, że rozjaśniają zęby, lekko barwią na czerwono dziąsła. Kontrast, który wtedy powstaje, sprawia, że zęby wydają się jeszcze bielsze. Jak stosować wybielające pasty do zębów Zbyt częste mycie zębów pastą wybielającą może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, odsłonienia szyjek zębowych i nadwrażliwości zębów. Zanim więc zdecydujemy się na zakup i stosowanie takiej pasty, sprawdźmy, jaki jest jej współczynnik RDE, czyli współczynnik...

Piękny uśmiech
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Wybielanie zębów cytryną może uszkadzać szkliwo
Domowe metody wybielania zębów, w tym wybielanie zębów cytryną, może spowodować więcej szkody niż pożytku. Sok z cytryny może wręcz przyciemniać zęby, zamiast je rozjaśniać. Innym skutkiem ubocznym jest niszczenie szkliwa, co skutkuje nadwrażliwością zębów, a później także próchnicą.

Domowe metody wybielania zębów, w tym wybielanie zębów cytryną, może spowodować więcej szkody niż pożytku. Sok z cytryny może wręcz przyciemniać zęby, zamiast je rozjaśniać. Innym skutkiem ubocznym jest niszczenie szkliwa, co skutkuje nadwrażliwością zębów, a później także próchnicą. Wybielanie zębów cytryną a nadwrażliwość na temperaturę Nawet po profesjonalnych zabiegach przeprowadzonych w gabinetach stomatologicznych zęby czasem bywają przez jakiś czas nadwrażliwe. Sok z cytryny niszczy szkliwo , a więc sprawia, że zęby stają się bardzo wrażliwe na zmianę temperatury (gorące i zimne potrawy i napoje), a czasem też na bodźce kwaśne. Uszkodzone szkliwo sprzyja próchnicy Osłabienie szkliwa stwarza idealne warunki do rozwoju próchnicy. Skorodowane zęby nie tylko są nadwrażliwe i bolą, ale łatwiej osadzają się na nich bakterie i resztki pokarmów. Wybielanie zębów cytryną może w związku z tym przyczynić się do powstawania w zębach ubytków spowodowanych próchnicą. Ciemne zamiast jasne – sok z cytryny może powodować odwrotne skutki Jeśli argumenty zdrowotne nie są przekonujące, wybielanie zębów cytryną powinno być odrzucone z powodów estetycznych. Szkliwo narażone na długotrwałe oddziaływanie soku z cytryny zmienia kolor. Wbrew oczekiwaniom zęby nie stają się jaśniejsze, a ciemnieją. Żeby zniwelować ten efekt najpierw trzeba będzie odbudować szkliwo , które uległo uszkodzeniu podczas cytrynowej terapii. Bezpośrednio po niej nie można wybielać zębów u dentysty. Twoje zęby posiadają przebarwienia i nie wiesz jak się ich pozbyć? Sprawdź czy domowe sposoby wybielania zębów sodą oczyszczoną będą skuteczne.  Zamiast narzekać na brzydkie zęby udaj się do dentysty na zabieg laserowego wybielania zębów .  Dowiedz się, czy domowe sposoby na wybielenie zębów zdziałają cuda!  Jest kilka...

brunetka z białymi zębami
©nenetus/Fotolia
Fleszstyle
Płyn do płukania jamy ustnej ochrania zęby przed próchnicą i usuwa nalot
Płyn do płukania jamy ustnej powinno się stosować dodatkowo podczas czyszczenia zębów. Preparat pozwala utrzymać prawidłowe pH w jamie ustnej i skutecznie usuwa nalot występujący na zębach. Płukanka chroni też zęby przed próchnicą, chorobami dziąseł i wybiela szkliwo.

Płyn do płukania jamy ustnej powinno się stosować dodatkowo podczas czyszczenia zębów. Preparat pozwala utrzymać prawidłowe pH w jamie ustnej i skutecznie usuwa nalot występujący na zębach. Płukanka chroni też zęby przed próchnicą, chorobami dziąseł i wybiela szkliwo.  Płyn do płukania jamy ustnej – jaki wybrać? Na rynku występuje wiele rodzajów płynów do jamy ustnej . Przed jego kupnem warto skonsultować się ze stomatologiem , określić dla kogo będzie przeznaczony, czy dla dorosłego, czy dla dziecka, czy dla osób np. z zapaleniem śluzówki jamy ustnej, czy noszących aparat ortodontyczny. Preparaty różnią się nie tylko składem, ale także zapachem i smakiem .   płyn wybielający Płyn wybielający usuwa nalot, przebarwienia na zębach i pozwala na utrzymanie jaśniejszego koloru szkliwa. Zalecany jest osobom mającym ciemniejsze zęby. płyn przeciwbakteryjny Płyn przeciwbakteryjny wspomaga leczenie stanów zapalnych i próchnicy zębów. Zapobiega krwawieniu dziąseł i odświeża oddech. Polecany jest osobom mającym problem z próchnicą zębów. płyn odświeżający oddech Płyn odświeżający oddech pomaga usunąć nieprzyjemny zapach z ust . Zawiera olejki eteryczne i wyciągi roślinne. Powinny stosować go osoby, które mają nieświeży oddech. płyn na suchość jamy ustnej Płyn na suchość jamy ustnej zabezpiecza ją przed uszkodzeniami, próchnicą, która może być skutkiem niedoboru śliny. Łagodzi podrażnienia, ból i pieczenie jamy ustnej. Osoby mające suchą jamę ustną nie powinny używać płukanki z alkoholem . płyn na wrażliwe zęby Płyn na nadwrażliwość zębów chroni odsłoniętą część zębów przed próchnicą i bakteriami. Usuwa też nieprzyjemny zapach z ust. Osobom mającym nadwrażliwe zęby, np. na pokarm kwaśny, zimny, czy gorący zaleca się ten rodzaj płynu. Płyn do płukania...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner