Duży namior imprezowy wypożyczony przez profesjonalną firmę.
©Rony Zmiri/stock.adobe.com
Dom

Jak zorganizować wynajem namiotu na imprezę plenerową? Ceny namiotów

Duży namior imprezowy wypożyczony przez profesjonalną firmę.
©Rony Zmiri/stock.adobe.com

Upalne lato, czy ciepła wiosna to doskonały moment na urządzenie imprezy w plenerze. Coraz popularniejsze stają się eventy na łonie natury, dlatego oferta specjalnych namiotów na przyjęcia rozkwita. Komunia, urodziny, wesele czy po prostu impreza na świeżym powietrzu to niezapomniane przeżycie.

 

Namioty to nie tylko doskonała forma podróżowania dla kilku osób, ale także wspaniały element każdej plenerowej imprezy. Dzięki specjalnym namiotom na wesela, imprezy oraz inne eventy, wszyscy zgromadzeni goście mają zapewniony dach nad głową, a także miejsce do wspólnego biesiadowania.

 

Namioty na eventy mają nie tylko wytrzymały dech i ściany, ale również specjalne podłogi, dzięki którym można przetańczyć i bawić się przez całą noc. Namioty na imprezy są wykonane z eleganckiego materiału, dlatego nie należy martwić się o wizualną kwestię tego rozwiązania. W zależności od potrzeb, można znaleźć oferty namiotów od 100 do 300 metrów kwadratowych.

 

Jak wyglądają namioty na imprezy?

 

Namioty na plenerowe eventy to bardzo solidne i pewne konstrukcje, które zapewniają ochronę nie tylko w czasie upalnego dnia, ale także wtedy, gdy nieoczekiwanie zerwie się silny wiatr i spadnie ulewny deszcze. Aluminiowa lub stalowa konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy. Namioty na eventy cechują się eleganckim wykonaniem, dlatego trafią w gusta nawet najbardziej wymagających osób.

 

Najczęściej poszycia namiotów wykonane są z poliestru lub materiału PCV, które są odporne na warunki atmosferyczne. Firmy wypożyczające namioty na eventy, dostarczają je pod wskazany adres i montują je, dlatego organizatorzy uroczystości nie muszą się martwić o ich rozłożenie. Namioty mogą być rozstawione niemal na każdym podłożu: betonie, trawie, dowolnym gruncie, czy asfalcie.

 

Namioty imprezowe - ceny

 

Cena wypożyczenia namiotu na imprezę jest uzależniona od jego rozmiarów. Na rynku są dostępne niewielkie namioty na plenerowe wydarzenia dla 6-8 osób. W tym przypadku jego wymiary wynoszą 3 na 3 metry, a cena kształtuje się od 100 do 200 złotych. Za nieco większe namioty, o wymiarach 4 na 8 metrów, trzeba zapłacić od 400 do nawet 700 zł.

 

Najdroższe konstrukcje o łącznej powierzchni 250 metrów kwadratowych, które pomieszczą kilkadziesiąt gości, to wydatek dochodzący nawet do 12 tysięcy złotych brutto. Ostateczna kwota jest ustalana indywidualnie, a do kosztów organizacji imprezy plenerowej z wykorzystaniem namiotu, należy doliczyć koszty transportu i montażu namiotu. Jeśli impreza trwa więcej niż jeden dzień, niemalże wszystkie wypożyczalnie stosują atrakcyjne rabaty i promocje.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52