Świąteczne przysmaki dla wegan
© ritaphoto/Adobe Stock

Świąteczny wystrój kuchni – jak ozdobić kuchnię na Boże Narodzenie?

Świąteczne przysmaki dla wegan
© ritaphoto/Adobe Stock

Kuchnia jest pomieszczeniem często pomijanym, jeśli chodzi o dekoracje świąteczne. Zupełnie niesłusznie, jest to serce domu, w którym przygotowuje się wigilijne i bożonarodzeniowe potrawy. Świąteczne dekoracje kuchni nie tylko wprowadzą magiczną atmosferę do wnętrza. Mogą być również niezwykle praktyczne. Sprawdź nasze propozycje na bożonarodzeniowy wystrój kuchni.

Świąteczne tekstylia w kuchni

Świąteczne ozdoby do kuchni są nie tylko piękne, ale mogą być również bardzo użyteczne. Małe dodatki zupełnie odmienią klimat całego wnętrza. Postaw na takie elementy jak:

  • świąteczne serwetki,
  • ściereczki z bożonarodzeniowymi wzorami,
  • rękawice z reniferami lub gwiazdkami,
  • czerwone zasłony,
  • fartuszki w świąteczne wzory.

Świąteczne tekstylia w urocze wzory na pewno umilą przygotowanie potraw na wigilijny i świąteczny stół.

Świąteczne słoiki z przyprawami, ciasteczkami i zimową herbatą

Przygotuj kilka szklanych słoików, które uzupełnisz przyprawami i zimowymi naparami. Do słoików wrzuć suszone pomarańcze i jabłka, gwiazdy anyżowe, laski cynamonu, które potem możesz wykorzystać do przygotowania świątecznej herbaty lub kawy. Możesz również postawić na gotowe mieszanki herbat na zimę lub samodzielnie przygotować zimową herbatę. Słoiki świetnie się sprawdzą także jako pojemniki na ciasteczka korzenne lub pierniki.

Świąteczna zastawa do kuchni

Świetnym pomysłem na odmianę kuchni i jadalni będzie zakup świątecznej zastawy. Nic tak nie poprawia humoru i nie wprowadza magicznego klimatu jak kubki, talerzyki i miseczki ze świątecznym motywem. Zimowa, rozgrzewające herbata lub kawa dużo lepiej smakuje z uroczego kubka z reniferem lub Świętym Mikołajem. Zastawa jest nie tylko praktyczna, ale także świetnie uzupełni wystrój kuchni na Boże Narodzenie.

 

 

Więcej na temat ozdoby świąteczne
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30