Salon udekorowany choinką i ozdobami świątecznymi.
©Liliya Trott/Fotolia.com

Dekorowanie bożonarodzeniowego salonu – propozycje świątecznym ozdób

Salon udekorowany choinką i ozdobami świątecznymi.
©Liliya Trott/Fotolia.com

Salon jest najbardziej reprezentatywnym miejscem każdego domu. Ozdobami, które nadadzą mu świątecznego charakteru są: drzewko choinkowe udekorowane bombkami, światełkami i pierniczkami, stroiki bożonarodzeniowe, a także proste i efektowne dekoracje, takie jak szklane aniołki, świeczki czy lampiony.

 

Udekorowanie salonu bożonarodzeniowymi ozdobami wprowadzi świąteczny i radosny nastrój. Dominującymi barwami są najczęściej srebro, złoto oraz czerwień. Obowiązkowymi elementami świątecznego salonu powinny być świeczniki lub lampiony, a także różne przytulne dodatki, np. poduszki z bożonarodzeniowym motywem.

 

Choinka – tradycyjna ozdoba salonu

 

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który poświęca się rodzinie i bliskim. Wyjątkowy nastrój zapewniają świąteczne dekoracje, którymi ozdabia się wnętrza domu lub mieszkania. Centralnym i najbardziej reprezentatywnym miejscem w obu przypadkach jest salon – to właśnie temu pomieszczeniu należy poświęcić najwięcej wysiłku. W salonie najczęściej umieszcza się tradycyjną dekorację bożonarodzeniową, czyli choinkę. Świąteczne drzewko można przystroić na wiele sposobów – brokatowymi bombkami, srebrzystymi łańcuchami, a także ręcznie wykonanymi ozdobami oraz aromatycznymi pierniczkami. Nieodłącznym elementem są również lampki choinkowe, które mogą być wielo- lub jednokolorowe. Wśród zimowych dekoracji dominują barwy, takie jak: srebro, biel, złoto oraz czerwień, które można ze sobą łączyć tworząc piękne zestawienia.

 

Jak upiększyć salon na święta? Propozycje dekoracji

 

Dekorując salon na święta, nie należy ograniczać się jedynie do postawienia w nim drzewka choinkowego. Warto zadbać również o inne bożonarodzeniowe ozdoby. Jedną z podstawowych dekoracji są stroiki świąteczne, które można umieścić w dowolnym miejscu – na stole lub kominku. Przytulną i ciepłą atmosferę stworzy blask świec, dlatego nieodłączną ozdobą salonu powinny być świeczniki, np. wykonane ze szkła. Oryginalną i rozświetlającą wnętrze dekoracją jest lampion, który pięknie się prezentuje zarówno na stole, jak też na parapecie, komodzie czy podłodze. Na stoliku w salonie powinien pojawić się obrus – niekoniecznie biały. Zamiast tradycyjnego obrusu można wybrać wzorzysty bieżnik. Zwykłym krzesłom również można nadać świątecznego charakteru w bardzo prosty i mało czasochłonny sposób – poprzez przewiązanie ich elegancką, czerwoną lub zieloną szarfą, tworząc z tyłu dużą kokardę. Obowiązkowymi elementami świątecznego salonu są drobne, ale efektowne dodatki, takie jak miękkie poduszki ubrane w poszewki ze świątecznym motywem, np. gwiazdą betlejemską, reniferami, choinkami czy srebrzystymi śnieżynkami. Na kominku w salonie można zawiesić również mikołajowe skarpety oraz inne delikatne ozdoby, np. figurki przedstawiające aniołki lub renifera.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17