Tusz do rzęs
Pixabay/steinchen/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Sposoby na usunięcie plam z tuszu do rzęs: mydło, benzyna i gliceryna

Tusz do rzęs
Pixabay/steinchen/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

W przypadku plam z tuszu istotne jest, aby nie pozwolić im zaschnąć do momentu całkowitego ich wywabienia. Plama, która zaschnie, a wcześniej była poddawana próbom czyszczenia, będzie jeszcze trudniejsza do usunięcia.

Mydło i gliceryna na tusz do rzęs

Miejsca zabrudzone tuszem do rzęs należy przepłukać ciepłą wodą. Potem do wyczyszczenia plamy używa się gorącej gliceryny lub kwasu octowego, którymi nasącza się białą, bawełnianą ściereczkę, wykorzystywaną do pocierania zabrudzonego miejsca.

 

Do usuwania plam z tuszu używa się także mydła. Jeśli plama nie jest świeża, należy namoczyć ją w wodzie z dużą ilością mydła. Najlepiej będzie, jeśli namaczanie potrwa całą noc. Kolejnego dnia ubranie można uprać tak jak zazwyczaj: w pralce lub ręcznie.

Benzyna na plamy z tuszu

Na plamy z tuszu do rzęs stosuje się benzynę. Wystarczy pocierać zabrudzenie wacikiem lub szmatką nasączoną tym paliwem. Jeśli mimo tego zabiegu plama całkowicie nie zniknie, należy to miejsce zwilżyć płynem do mycia naczyń. Namoczoną tkaninę trzeba zostawić na 30 minut. Po tym czasie konieczne będzie dokładne wypranie odzieży.

 

Na plamy z tuszu do rzęs stosuje się także płyn do demakijażu oczu. Ten sposób będzie skuteczny w przypadku świeżych plam.

Więcej na temat sprzątanie pranie
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11