świąteczny wieniec z gałęzi i szyszek
©marilyn barbone/Fotolia

Ciekawe ozdoby świąteczne. Jak zrobić bożonarodzeniowy wieniec z gałązek świerku i kasztanów?

świąteczny wieniec z gałęzi i szyszek
©marilyn barbone/Fotolia

Ręcznie robione ozdoby to sposób na niepowtarzalne dekoracje świąteczne, które sprawią, że wnętrze nabierze bożonarodzeniowej atmosfery. Ozdoby można wykonać z naturalnych i łatwo dostępnych elementów. Żeby wykonać wieniec z kasztanów, musisz jednak zacząć gromadzić je jeszcze jesienią.

Czego potrzebujesz do wykonania świątecznego wieńca?

Do wykonania świątecznego wieńca z kasztanów (możesz zastąpić je szyszkami) będzie ci potrzebna okrągła gąbka florystyczna – ok. 20-centymetrowy wianek. Można ją kupić w sklepach florystycznych i niektórych kwiaciarniach. Kosztuje ok. 12-18 zł.

 

Przygotuj też gałązki świerku w takiej ilości, która wystarczy, aby dokładnie przykryć gąbkę. Potrzebne będą także kasztany, wykałaczki, giętki drut w kolorze zielonym i coś do przecinania go. Dodatkową ozdobą może być duża czerwona kokarda. Zrobisz ją z szerokiej wstążki.

Jak wykonać świąteczny wieniec z kasztanami?

Przyłóż gałązkę świerku do gąbki florystycznej i przymocuj ją do niej przy pomocy kawałka drucika. Powtarzaj to samo do momentu, kiedy gałązki świerku całkowicie przykryją gąbkę. Możesz przystąpić do przymocowywania kasztanów. W każdy kasztan wbij wykałaczkę tak, żeby był na niej mocno osadzony, ale żeby jej fragment wystawał z kasztana na przynajmniej 5 cm. Wbijaj kasztany w wybrane miejsca. Do gąbki przy pomocy drucika możesz przypiąć kokardę. Gotowe! Tak wykonany wieniec możesz powiesić na drzwiach lub położyć na świątecznym stole jako stroik.

 

Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48