Niebieska łazienka
© tiero/Fotolia.com

Schowki w łazience – rozwiązanie dla małych i dużych pomieszczeń

Niebieska łazienka
© tiero/Fotolia.com

Schowki w łazience sprawią, że nawet małe pomieszczenie stanie się bardzo funkcjonalne. Mogą być połączone z urządzeniami sanitarnymi lub stanowić oddzielne wyposażenie.

 

Łazienka, w której postawiono na funkcjonalny minimalizm, jest pomieszczeniem, w którym człowiek może odpocząć. Kosmetyki, detergenty i ręczniki można schować w pomysłowych półkach. Funkcjonalne schowki ułatwiają sprzątanie łazienki

10 pomysłów na schowki w łazience

1. Szafka z lustrem

 

Szafka z lustrem to wygodne miejsce na przechowywanie kosmetyków do porannego makijażu, środków do pielęgnacji włosów i mycia zębów. Można tu także trzymać lekarstwa.

 

2. Organizer na drzwiach szafki

 

Organizer znajdujący się na drzwiach szafki łazienkowej pomaga posegregować kosmetyki i inne środki do pielęgnacji oraz utrzymać je w porządku. To dobre miejsce na kredki do oczu, tusze do rzęs, maści, kremy, waciki.

 

3. Szafka pod umywalką

 

Umywalka w zestawie z szafką pozwala ukryć wszystkie elementy instalacyjne, m.in. syfon. Bardzo ważne jest, żeby szafka była wykonana z materiału odpornego na odkształcenia pod wpływem wody i innych płynów. Szafka może mieć drzwiczki i półki, ale znacznie wygodniejsze są szuflady.

 

4. Schowek z dodatkowym blatem

 

Rewelacyjnym pomysłem jest blat roboczy schowany w drewnianym panelu. Taki schowek może służyć jako toaletka.

 

5. Siedzisko idealne do dużej łazienki

 

W dużej łazience warto postawić siedzisko z szufladą, półką, koszem lub skrzynią, które sprawdzi się m.in. jako schowek na ręczniki i kosmetyki. Małe dzieci mogą wykorzystywać siedzisko jako stopień, ułatwiający sięgnięcie do umywalki.

 

6. Półki ze skrzynek

 

Półki ze skrzynek po owocach można zrobić samemu. Wystarczy je dokładnie zeszlifować, a następnie pomalować kolorowymi farbami wodoodpornymi. Później trzeba już tylko skręcić skrzynki i oryginalny, dekoracyjny, a zarazem bardzo funkcjonalny wystrój łazienki gotowy. To świetne miejsce m.in. na ręczniki.

 

7. Małe, porcelanowe pojemniki przyczepione do ścian

 

Porcelanowe pojemniki można wykorzystać np. na szczoteczki i pasty do zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu umywalka będzie pusta – to świetne połączenie estetyki z komfortem użytkowania.

 

8. Uchylna szuflada

 

Uchylną szufladę można wykorzystać jako schowek na brudną bieliznę – wystarczy umieścić w środku dwa kosze.

 

9. Schowek lub półki wbudowane w ścianę

 

Ścianki z kartonu-gipsu umożliwiają wydzielenie dodatkowego schowka np. nad podtynkową spłuczką WC. Między dwoma ściankami warto umieścić półki. Schowek może być otwarty - wówczas półki warto zrobić ze szkła i podświetlić je halogenowymi reflektorami lub taśmami LED - lub zamykany drzwiczkami. Na półkach można postawić np. wiklinowe kosze na drobiazgi lub flakoniki z perfumami i ładne kosmetyki.

 

10. Półki w wannie

 

Wodoodporne półki umieszczone za otwieraną obudową wanny, to doskonały schowek na kosmetyki do kąpieli i ręczniki.

Więcej na temat aranżacja wnętrz
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58