młoda para wprowadza się do nowego mieszkania - za nimi kartony
Image by LifetimeStock.com

6 pomysłów na prezent na parapetówkę

młoda para wprowadza się do nowego mieszkania - za nimi kartony
Image by LifetimeStock.com

Idealny prezent na parapetówkę powinien być dopasowany do wnętrza mieszkania oraz gustu osób tam mieszkających. Warto więc (jeśli nie widzieliśmy mieszkania osobiście) podpytać zapraszających o styl mieszkania i potrzeby właścicieli.

 

W ostateczności możemy spróbować wybrać uniwersalny prezent na parapetówkę – czyli taki, który każdemu powinien przypaść do gustu.

Uniwersalne prezenty na parapetówkę

  • Zestaw filiżanek z porcelany

 

Ekskluzywna porcelana powinna przydać się w każdym domu. W końcu każdy gość powinien poczuć się wyjątkowo, jeśli otrzyma kawę lub herbatę w wyjątkowo eleganckiej filiżance.

 

  • Wino dobrej jakości i kieliszki

 

Jeśli nie wiemy, jak wygląda mieszkanie i nie znamy upodobań właścicieli, najlepiej będzie kupić wino z zestawem kieliszków. Warto udać się do sklepu z alkoholami i poprosić sprzedawcę o radę, jeżeli nie jesteśmy koneserami win.

 

  • Wieszak na klucze

 

Schowek na klucze przyda się w każdym domu, więc wydaje się, że jest to dobry pomysł na prezent na parapetówkę. Do wyboru mamy wieszak odkryty lub zakryty, np. w formie domku, który się otwiera i w środku wiesza klucze.

 

  • Figurka z napisem

 

Kolejnym pomysłem na prezent na parapetówkę jest figurka zwierzęcia z napisem np. „Witaj w domu”. Taki prezent ucieszy na pewno miłośników zwierząt.

 

  • Poduszki lub kubki z napisami

 

Spersonalizowanymi prezentami na parapetówkę będą poduszki lub kubki z napisami, np. na jednym przedmiocie – Pan Nowakowski, na drugim – Pani Nowakowska. Taki osobisty akcent powinien wywołać uśmiech na twarzy obdarowanych, jest dowodem na to, że poświęciliśmy trochę czasu, aby wybrać coś, co się im spodoba.

 

  • Portret naszkicowany ze zdjęcia

 

Świetnym pomysłem na prezent na parapetówkę jest zlecenie stworzenia portretu na podstawie zdjęcia. Wybierzmy fotografię, upamiętniającą ważną dla właścicieli chwilę, a na pewno nasz prezent zostanie powieszony w centralnym miejscu na ścianie.

 

Przy wyborze prezentów na parapetówkę warto uwzględnić, czy jest to pierwsze, czy kolejne mieszkanie właścicieli. Nie musimy dysponować dużym zasobem gotówki, żeby mile zaskoczyć mieszkańców – wystarczy trochę kreatywności i oryginalności.

 

Przeładuj

Sylwia Bomba z "Gogglebox. Przed telewizorem" pomagała Big Boyowi schudnąć? Wiemy!

zobacz 00:58