Dekoracja na biurku w postaci małej choinki
©Georgy Dzyura/Fotolia

Jak udekorować biuro na Święta Bożego Narodzenia – praktyczne porady i wskazówki

Dekoracja na biurku w postaci małej choinki
©Georgy Dzyura/Fotolia

Ozdoby świąteczne pozwalają wnieść pogodą atmosferę oczekiwania na Boże Narodzenie także do pracy. Ozdabiając biuro, warto dekoracje dostosować do charakteru firmy i raczej unikać jaskrawych kolorów. W dużych przestrzeniach ładnie będzie się prezentować choinka ubrana np. na złoto. Mniejsze gabinety można udekorować stroikiem świątecznym lub elegancką girlandą.

 

Wspólne dekorowanie biura przez pracowników może być doskonałą okazją do integracji. Warto więc zaangażować cały zespół w „prace” świąteczne.

Świąteczna choinka do biura

Świąteczna choinka to dobry pomysł, gdy w biurze jest dużo przestrzeni. Stawia się ją zwykle w rogu pomieszczenia, bo w ruchliwych miejscach, np. przy wyjściu lub między biurkami może przeszkadzać. Mały gabinet można udekorować drzewkiem w wersji mini. W nowoczesnych wnętrzach ładnie będzie prezentować się choinka srebrna, złota, w odcieniach bordo i granatu. Migające lub grające lampki choinkowe mogą rozpraszać pracowników, dlatego lepiej zapalić takie, które świecą cały czas lub w ogóle z nich zrezygnować. Sztuczna choinka nie pachnie, ale nie wymaga pielęgnacji. Wstawiając żywą choinkę do biura, trzeba liczyć się z tym, że po jakimś czasie dojdzie obowiązek sprzątania opadających igieł.

Ozdoby na Boże Narodzenie: stroiki, wianki, girlandy

Świąteczne dekoracje z koralików i piórek, igieł jodłowych, bombek można zrobić samodzielnie lub kupić gotową dekorację w sklepie. Tradycyjny stroik świąteczny zrobiony jest zazwyczaj z igliwia ozdobionego kokardą lub bombkami. W środek wstawia się świecę. Do dekoracji może posłużyć girlanda lub wianek do powieszenia na drzwi. Tego typu ozdoby można postawić, np. na biurku recepcjonistki. Warto tylko unikać miejsc z których często się korzysta, np. stolik przy ksero, półka z telefonem lub terminarzem.

Czego unikać, dekorując biuro na Boże Narodzenie

Z racji tego, że biuro jest miejscem pracy, warto świąteczne ozdoby dostosować do charakteru firmy. Duży pluszowy Mikołaj na biurku radcy prawnego jest raczej nie wskazany, ale w agencji reklamowej nie powinien nikogo zdziwić. Dekorując miejsce pracy, lepiej unikać rażących kolorów, bo męczą one wzrok. Podobnie jak migające lampki na biurku, przy którym się pracuje. Warto też unikać symboli religijnych – uszanuje się tym pracowników lub klientów o innej wierze lub ateistów.


Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11