Garden party
© Kzenon/Fotolia.com

Jakie dekoracje z papieru wybrać do przyozdobienia ogrodu na przyjęcie

Garden party
© Kzenon/Fotolia.com

Papierowe dekoracje pozwalają w oryginalny sposób przystroić ogród na przyjęcie. Lekkie, różnobarwne ornamenty, poruszane podmuchami wiatru sprawią, że w ogrodzie zapanuje magiczna atmosfera.

 

Papierowe lampiony pięknie i nastrojowo oświetlą ogród podczas przyjęcia, zwisające girlandy z papieru ozdobią alejki między stołami.

Papierowe lampiony na przyjęcie w ogrodzie

Papierowe kule, w których można umieścić lampkę ledową, sprawią, że po zmroku w ogrodzie zapanuje wyjątkowa atmosfera. Kule te mają na ogół jasne, delikatne kolory, są zatem doskonałe jako dekoracja na przyjęcie weselne, komunijne lub organizowane z okazji chrztu. Można też wykorzystać je wtedy, kiedy organizuje się przyjęcie, którego tematem przewodnim jest kultura krajów Dalekiego Wschodu. Takie lampiony można powiesić asymetrycznie albo wytyczyć nimi główną alejkę pomiędzy stołami w ogrodzie.

Papierowe girlandy jako ozdoba ogrodu

Jako ozdobę na przyjęcie w ogrodzie można wykorzystać też papierowe girlandy, czyli długie szeregi podobnych ozdób umieszczonych np. na sznurze. Ozdoby te mogą mieć kształt kolorowych proporczyków, ludowych ornamentów, liter, cyfr, kwiatów, motyli i okazjonalnych elementów (np. tortów urodzinowych oraz obrączek ślubnych). Girlandy mogą zwisać nad stołami, krzyżować się w ich centrum, mogą też wyznaczać alejki w ogrodzie.

Papierowe kwiaty dodadzą lekkości i romantycznego nastroju

Wykonane z papieru trójwymiarowe kwiaty, przypominające róże, astry lub piwonie, można przymocować tak jak girlandy, poziomo, lub zawiesić je pionowo. Można też ułożyć je na stołach, między zastawą.

Dekoracyjna taśma papierowa i wiszące świderki

Dekoracje do ogrodu można wykonać z kolorowej, papierowej taśmy. Wystarczy pociąć ją na fragmenty i zawinąć w świderki poprzez przejechanie wzdłuż płaszczyzny taśmy ostrzem nożyczek.

Składane serwetki papierowe na stół

Ozdobą stołu mogą być dekoracyjnie złożone serwetki. Taką serwetkę można ułożyć na talerzu lub obok niego, wykorzystać jako podkładkę pod szklankę lub sztućce. Serwetki można składać np. w wachlarz, statek, rajskiego ptaka, piramidę, krawat, lilię.

Ozdoby z papierowej wikliny

Na stole podczas przyjęcia można umieścić kosze wykonane z papierowej wikliny, czyli zwiniętych w cienkie rulony kartek, zaplecionych tak jak wiklina. W koszu z papierowej wikliny mogą znaleźć się np. owoce. Może on też być wykorzystany jako dekoracyjna osłonka na doniczkę z kwiatami.


Więcej na temat ogrodnictwo
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40