©robcartorres/Fotolia

Pomysły na strojenie choinki: druciki kreatywne

©robcartorres/Fotolia

Na sklepowych półkach możemy odnaleźć wiele ozdób choinkowych w różnym kształcie i o fantazyjnych kolorach, jest więc w czym wybierać. Mimo tak dużego rynku oferującego choinkowe ozdoby, bardziej się docenia ozdoby wykonane własnoręcznie. Efektowne ozdoby z bibuły, styropianu, suszonych owoców, a także z drucików kreatywnych można wykonać samodzielnie.

Druciki kreatywne: czym są?

Druciki kreatywne to zwykłe miękkie druciki obleczone puszystym materiałem. Są bardzo łatwo dostępne w sklepach internetowych oraz w pasmanteriach. Druciki kreatywne kosztują niewiele: już za około 5 zł można kupić 25 sztuk różnokolorowych drucików.

Zastosowanie drucików kreatywnych

Druciki kreatywne często towarzyszą dzieciom przy zabawie. Są kolorowe i przyjemne w dotyku, dzięki temu dzieci mogą uczyć się rozpoznawania kolorów, a dodatkowo poprawiają swoje zdolności manualne.

Druciki te są bardzo elastyczne i można z nich wytworzyć różnego rodzaju figurki, a nawet ozdoby świąteczne, np. bałwana, choinkę czy aniołka. Takie oryginalne ozdoby z pewnością wzbudziłyby zaciekawienie wśród domowników.

Pomysły na ozdoby świąteczne z drucików kreatywnych

Choinka: wystarczy przygotować zielony drucik oraz kilka kolorowych koralików. Na drucik należy nałożyć koraliki w nieregularnych odstępach. Następnie trzeba go zwinąć w stożek i choinka jest już gotowa. Tak powstałe drzewko może służyć jako ozdoba na wigilijnym stole.

Gwiazdka: do jej przygotowania także wystarczy jeden drucik o długości około 50 cm. Należy go uformować w gwiazdkę i ozdoba jest gotowa. Przygotowaną gwiazdkę można powiesić na choince albo postawić na przygotowanym z drugiego drucika stojaku.

 

Płatek śniegu: do jego przygotowania potrzebne będą trzy druciki o długości 15 cm, sześć o długości 7 cm, sześć o długości 5 cm i sześć o długości 3 cm.

 

Najdłuższe druciki należy zawinąć na ich środkach w taki sposób, aby stanowiły sześcioramienną gwiazdkę. Następnie na środku każdego powstałego ramienia należy zawinąć 7-centymetrowe druciki i rozchylić powstałe ramiona tak, aby przypominały literę V. Podobnie należy uczynić z pozostałymi drucikami, zawijając je coraz niżej. Po wykorzystaniu wszystkich drucików trzeba je wyrównać, aby powstała gwiazdka była proporcjonalna.


Więcej na temat dekoracja wnętrz
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30