Nowoczesna kuchnia
Image by LifetimeStock.com

Dekoracje w kuchni nowoczesnej – surowe piękno i charakter

Nowoczesna kuchnia
Image by LifetimeStock.com

Ozdoby do kuchni tworzą jej charakter oraz nadają styl. Akcesoria kuchenne szczególnie w nowoczesnym wnętrzu powinny być przede wszystkim funkcjonalne, więc preferuje się minimalizm i oszczędność we wzornictwie. Aby wszystko tworzyło spójną całość, wybierajmy przedmioty w tym samym stylu, dobrze wykonane i w tej samej tonacji kolorystycznej.

Ozdoby do kuchni – dekorujmy z umiarem

Nowoczesny charakter kuchni często idzie w parze chłodną z bielą wystroju. Biel jest synonimem czystości i przestrzeni. Doskonale sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach. Biel jest też idealnym tłem dla różnokolorowych dodatków. Do nowocześnie urządzonego wnętrza nie będą pasować pasować malowane w rustykalne wzory czy kwiaty salaterki lub bibeloty nawiązujące do minionych epok. Tutaj stawiamy zdecydowanie na technologię. W surowym wnętrzu sprawdzi się metal, szkło i wysoki połysk. Jeżeli kuchnia jest otwarta i łączy się z jadalnią lub salonem, kuchenne dodatki powinny jak najmniej rzucać się oczy. Nowoczesna kuchnia nie jest zagracona, ozdobami są funkcjonalne przedmioty codziennego użytku.

 

Bardzo ciekawym pomysłem na dekorację kuchni jest przeznaczenie części lub całej ściany na tablicę pomalowaną farbą tablicową. Dodatkowo możemy pomalować ją farbą magnetyczną, a będzie można stosować na niej magnesy. Jest to szczególnie pomocne w przypadku, gdy lodówka jest zabudowana i nie może pełnić funkcji tablicy ogłoszeniowej oraz powierzchni do ekspozycji twórczości plastycznej dzieci w domu.

 

Przeładuj

Blanka Lipińska pilnuje Barona na planie "The Voice of Poland"?! Zobaczcie, co na to Baron!

zobacz 00:39