piękna choinka
©2mmedia/Fotolia

Nietuzinkowe sposoby na ozdobienie choinki

piękna choinka
©2mmedia/Fotolia

Tradycyjna choinka ubierana jest w lampki, bombki i łańcuchy. Aby wyjść naprzeciw monotonii, można udekorować świąteczne drzewko w oryginalny sposób, wykorzystując do tego niecodzienne materiały.

 

Na początku samych przygotowań trzeba odpowiednio zadbać o drzewko. Jeśli ma być ono żywe, trzeba zapewnić mu dobre warunki do tego, aby długo pozostało zielone i ładne. Dobrze jest posadzić drzewko w donicy, pilnując przy tym, aby miało wystarczająco dużo wody. Jeśli choinka będzie sztuczna, należy starannie rozłożyć jej gałęzie i zadbać o jej stabilne podłoże.

Choinka zdobiona jedzeniem?

Przychodzi czas na zdobienie choinki. Jeśli choinka ma być oryginalna, można np. zastąpić bombki innymi, interesującymi ozdobami. Ozdoby można wybrać, sugerując się np. zainteresowaniami domowników czy ich ulubionymi potrawami. Pomysłowym wyjściem będzie utworzenie z masy solnej figurek imitujących ulubione przez domowników dania wigilijne. Takie figurki można utworzyć także z modeliny. Przygotowanie tego typu ozdób jest czasochłonne, jednak efekt końcowy jest tego wart.

Eko choinka

Kolejnym oryginalnym sposobem na ozdobienie choinki może być wykorzystanie do jej ubrania wyłącznie drewna. Z drewna można zrobić bombki, cukierki, lizaki, czy kokardki i zostawić w stanie surowym albo pozwolić dzieciom je pomalować. Przygotowaniem tych ozdób powinny się zająć osoby dorosłe. Przygotowanie ozdób z drewna wymaga czasu i umiejętności manualnych, bo wyciosanie, czy też wyrzeźbienie z drewna bombki nie jest takie proste. Najlepiej użyć do tego celu ostrego nożyka lub dłutka i wybrać taki rodzaj drewna, który będzie miękki i plastyczny.

 

Taki rodzaj ozdobień będzie pasował do surowego, minimalistycznego mieszkania.

 

Przy tworzeniu oryginalnych ozdób trzeba pamiętać, że oryginalność jest przez wszystkich pojmowana inaczej. O niecodziennym wyglądzie choinki zadecyduje przede wszystkim zmysł estetyczny, inwencja twórcza, a przede wszystkim chęci i wyobraźnia domowników.


Więcej na temat dekoracja wnętrz
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30