kobieta w pracy
Image by LifetimeStock.com

Jak zapanować nad bałaganem w domowym biurze?

kobieta w pracy
Image by LifetimeStock.com

Nowoczesne domowe biuro to wydzielona przestrzeń, która sprzyja skupieniu. Powinien panować w niej porządek. Chaos i bałagan sprzyjają pomyłkom i sprawiają, że traci się dużo czasu na niepotrzebne czynności.

Zapanuj nad plączącymi się kablami

Podłączenie komputera, innych urządzeń biurowych oraz lampki sprawi, że pod biurkiem znajdzie się plątanina kabli. Nie jest to ani estetyczne, ani bezpieczne. Przypadkowe odłączenie od prądu niewłaściwego urządzenia może poskutkować utratą ważnych danych. Kable można w prosty sposób uporządkować.

 

Wystarczy, że w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego kupisz kilka haczyków (takich, jakie wykorzystuje się np. do wieszania ręczników w łazience), przytwierdzisz je z tyłu biurka i każdy podpiszesz. Na każdym haczyku zawieś jeden kabel. W podobny sposób możesz wykorzystać duże klipsy do papieru.

 

Do uporządkowania i schowania kabli można także wykorzystać pudełka na kable. Pudełko można kupić w niektórych sklepach meblowych lub wykonać samodzielnie, np. z pudełka po butach. Wystarczy okleić pudełko papierem albo okleiną i wyciąć w nim po obu stronach dziury na kable. Kabel jednego urządzenia powinien wchodzić do pudełka jednym otworem i wychodzić tym, który znajduje się naprzeciwko. Cały kabel natomiast powinien być schowany w pudełku. Część kabla, która znajduje się w pudełku, najlepiej jest zwinąć i związać gumką recepturką albo drucikiem.

Utrzymaj porządek w dokumentach

Dokumenty i materiały, z których korzystasz w pracy w domowym biurze, albo które podczas niej wytwarzasz, powinny być uporządkowane. Niezbędnym elementem wyposażenia domowego biura jest więc regał na dokumenty. W utrzymaniu porządku w dokumentach pomogą opisane segregatory oraz pudełka. Jeśli poszukujesz niestandardowych rozwiązań, możesz zamiast tradycyjnego regału, ustawić w domowym biurze regał garażowy lub regał samodzielnie wykonany, np. z drewnianych skrzynek po owocach. Również segregatory i pudełka na dokumenty możesz okleić i ozdobić według własnego pomysłu, przy wykorzystaniu np. okleiny, ozdobnego papieru lub zwykłego szarego papieru pakowego. Wybierz takie rozwiązanie, które pozwoli na łatwy dostęp do dokumentów, z których na bieżąco korzystasz, i archiwizację tych, które są już niepotrzebne. Zaopatrz się w niszczarkę i regularnie niszcz dokumenty, które zawierają dane wrażliwe.

Więcej na temat urządzanie domu
Przeładuj

Ewa Kasprzyk będzie jak babcia Wolańska w czwartej części "Kogla Mogla"?! Wszystko przez... Shakirę!

zobacz 02:36