Tapeta na ścianach
© Photographee.eu/Fotolia.com

Najmodniejsze sposoby na wykończenie ścian w salonie

Tapeta na ścianach
© Photographee.eu/Fotolia.com

Ściany z elementem dekoracyjnym to modne rozwiązanie w aranżacji salonu. Do ich wykończenia najczęściej stosuje się tapetę, kamień lub tynk strukturalny.

 

Salon to wizytówka domu. Modnie urządzony będzie miejscem wypoczynku i relaksu.

1.Tapeta

W ostatnich latach tapety przeżywają swój wielki powrót. Ze względu na mnogość wzorów i kolorów, tapeta ma niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Pasuje zarówno do mieszkania w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Nie tylko ożywia wnętrze, ale potrafi też zamaskować mankamenty ściany.

2. Płytki ceramiczne

Ściany w salonie to nietypowe miejsce na umieszczenie płytek ceramicznych. Czasami warto jednak odejść od przyjętych schematów i stworzyć coś niepowtarzalnego. Zwłaszcza jeśli zależy nam na stworzeniu orientalnego klimatu. Płytki ułożone we wzór mozaiki sprawdzą się wtedy idealnie.

3. Korek

Płyty korkowe to wciąż mało popularny materiał wykończeniowy. A ze względu na swoje właściwości izolacyjne, elastyczność i łatwość konserwacji korek może okazać się świetnym rozwiązaniem. Dostepny jest w wielu wzorach o różnej kolorystyce.

4. Skóra tapicerowana

Ściana obita miękką skórą to rozwiązanie doskonale znane z sypialni, gdzie umieszcza się ją za wezgłowiem łóżka. Ale coraz częściej służy za element wykończeniowy w innych pomieszczeniach, również w salonie. Ściany tapicerowane są eleganckie oraz wprowadzają do wnętrza ciepły klimat.

5. Cegła i kamień

Najbardziej popularnym ostatnio sposobem na wykończenie ścian jest cegła i kamień ozdobny. W roli okładziny ściennej tego rodzaju sprawdzą się zarówno płytki z kamienia naturalnego, jak i z gipsu, betonu czy klinkieru. Jest to rozwiązanie nie tylko atrakcyjne estetycznie, ale też praktyczne. Wykończenie z kamienia jest trwałe i odporne na uszkodzenia.

6. Drewno

Deski na ścianie to nie tylko słynna boazeria, która powoli wraca do łask. W nowym wydaniu pasuje ona zwłaszcza do salonów w stylu skandynawskim i rustykalnym. Oprócz drewna naturalnego, coraz popularniejsze stają się wykończenia z forniru i sklejki. Występują one w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu są bardzo uniwersalne.

7. Tynk dekoracyjny

Największą zaletą tynków dekoracyjnych jest różnorodność faktur, które można uzyskać na ścianie. Tworzy się je poprzez zacieranie i żłobienie w świeżo ułożonym tynku, co daje za każdym razem inny wzór i niepowtarzalny efekt.

8. Beton

Surowy beton to jeden z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz. Doskonale wygląda na ścianie nowoczesnego salonu w stylu industrialnym czy loftowym. Ten rodzaj dekoracji wykonuje się montując betonowe płyty, ale podobny efekt można uzyskać z użyciem betonowej farby strukturalnej.


Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58