Lampka nocna przy łóżku dziecka
© ostap25/Fotolia.com

Lampka nocna to obowiązkowy punkt wyposażenia pokoju dziecięcego. Dyskretne światło uspokaja maluszka, ułatwia zasypianie i umożliwia ewentualne przemieszczanie się w nocy (np. do toalety). Najpopularniejszy typ oświetlenia dla dzieci to lampki do kontaktu, lampki naścienne, projektory gwiazd i przenośne lampy ledowe.

Wiele dzieci boi się spać w zupełnej ciemności. Lampka nocna zapewnia im komfort i spokojny sen.

Lampki nocne do kontaktu

Najpopularniejszy typ lampek nocnych dla dzieci to urządzenia wkładane do kontaktu. Są one bardzo małe i rzucają tylko delikatne, przytłumione światło. Dzieci uwielbiają je za to, że są dostępne w wielu kształtach i kolorach – mogą na przykład wyglądać jak słodki zwierzak, księżyc czy motyl. Lampki ledowe tego typu potrafią zwykle zmieniać kolory, dzięki czemu są jeszcze bardziej atrakcyjne dla maluchów.

Lampki naścienne dla dzieci

Przy łóżku dziecka świetnie sprawdzi się także tradycyjna lampka naścienna lub kinkiet. Na rynku dostępnych jest wiele modeli opraw oświetleniowych tego typu, które dobrze wpasują się w wystrój pokoju dla najmłodszych. Lampka nocna montowana na ścianie może być na przykład ozdobiona nadrukami z bohaterami kreskówek lub przybrać kształt samochodu, piłki czy lalki. Decydując się na taki typ oświetlenia, należy pamiętać, żeby dobrze zabezpieczyć kabel zasilający.

Lampka nocna: projektor gwiazd

Bardzo efektownym sposobem na doświetlenie pokoju dziecięcego jest projektor gwiazd. Jest to urządzenie, które rzuca na ściany i sufit niepowtarzalne wzory imitujące gwieździste niebo. Widok bardzo podoba się dzieciom w wieku około 4-7 lat. Dla niemowląt i trochę starszych dzieci dostępne są także projektory produkujące kształty zwierząt (na przykład psa, żółwia, konia).

Przenośne lampki nocne z akumulatorem

Wygodną propozycją oświetlenia dla dzieci są przenośne lampki ledowe, które można postawić w dowolnym miejscu, a nawet zabrać ze sobą do łóżeczka. Urządzenia tego typu są ładowane za pomocą zasilacza i po odłączeniu mogą świecić przez około 12 godzin. Nie nagrzewają się i są zupełnie bezpieczne, dlatego są polecane nawet dla niemowląt.