tekturowa girlanda
©oneofthem/Fotolia

Papierowe girlandy w kształcie choinek – jak samodzielnie wykonać tę świąteczną ozdobę?

tekturowa girlanda
©oneofthem/Fotolia

Girlandy w kształcie choinki są proste do wykonania. Świetnie poradzi sobie z nimi nawet dziecko. Po wycięciu można przyozdobić je brokatem w sprayu, naklejanymi gwiazdkami lub cekinami.

Do zrobienia girland świątecznych będziesz potrzebować:

 • pasa zielonego papieru o długości przynajmniej 30 cm i szerokości 10 cm, jeśli papier jest cienki, pas może być dłuższy, ważne, żeby po wielokrotnym złożeniu dało się go przeciąć,
 • ostrych nożyczek do papieru;
 • brokatu w sprayu lub samoprzylepnych ozdób, np. gwiazdek, cekinów, cyrkonii.

Jak krok po kroku zrobić girlandy w kształcie choinek?

 1. 1. Złóż pas papieru w harmonijkę. Jedna jej część powinna mieć szerokość połowy choinki.
 2. 2. Ułóż przed sobą złożoną harmonijkę tak, żeby jej zgięcie znalazło się po prawej stronie, a niepołączona z niczym krawędź po lewej.
 3. 3.  Naszkicuj ołówkiem połowę schematycznej choinki złożonej z trzech przypominających trójkąt figur i pnia. Pionową osią choinki powinno być zagięcie papieru znajdujące się po prawej stronie. Czubki figur, które stanowią schematycznie przedstawione gałęzie choinki, powinny znaleźć się po lewej stronie i nie mieć zakończeń, czubków. Dzięki temu po wycięciu i rozłożeniu powstałe choinki będą ze sobą połączone.
 4. 4. Ostrożnie obetnij zewnętrzną krawędź naszkicowanej choinki. Uważaj, żeby nie przeciąć połączeń pomiędzy choinkami, które znajdują się na zewnętrznej części figury.
 5. 5. Rozłóż harmonijkę. Powinna utworzyć girlandę z połączonych ze sobą choinek.
 6. 6. Możesz ozdobić girlandę brokatem, naklejanymi błyszczącymi elementami lub pomalować brokatowym pisakiem (możesz oddać ją do ozdobienia dziecku, o ile masz pewność, że jest na tyle duże, że nie połknie drobnych elementów).
 7.  
 8. Tak wykonane girlandy można zawiesić w oknie lub na ścianie.

   

   

 1.  

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30