Choinki wykonane z włóczki
©noemosu/Fotolia

Choinka stożek: wykonanie ozdoby świątecznej krok po kroku

Choinki wykonane z włóczki
©noemosu/Fotolia

Materiałów, z których można wykonać choinkę stożek, jest wiele. Można użyć do tego włóczki, sznurka albo miękkiego drutu. Poniżej kilka sposobów na utworzenie choinki stożka przy użyciu wybranych surowców.

Choinka stożek z włóczki

Do przygotowania choinki stożka potrzebna będzie włóczka, papier brystol albo stożkowy styropian oraz wybrane dekoracje. Nie ma znaczenia, jakiego koloru będzie włóczka – jej wybór zależy od upodobań wykonującego choinkę.

 

Na stożek z brystolu albo ze styropianu należy nawinąć przygotowaną włóczkę. Nie trzeba się starać, aby włóczka była nawinięta równomiernie – im bardziej fantazyjnie, tym lepiej. Kiedy włóczka zostanie nawinięta, trzeba ją utwardzić klejem. Najlepiej nada się do tego klej w płynie. Jeszcze zanim klej wyschnie, można udekorować choinkę, przyczepiając niewielkie dekoracje. Następnie trzeba odczekać, aż klej całkowicie wyschnie, po czym należy zdjąć powstałą choinkę ze styropianowego albo papierowego szkieletu i ustawić w widocznym miejscu. Tak powstaje włóczkowa choinka w kształcie stożka.

Choinka stożek ze sznurka

Aby stworzyć choinkę stożek ze sznurka, potrzebny jest dłuższy kawałek sznurka, klej, styropianowy gotowy stożek oraz cekiny bądź suszone owoce do dekoracji.

 

Na przygotowany i nasmarowany klejem stożek należy równomiernie nawijać sznurek. Trzeba robić to dokładnie, pamiętając, aby zza sznurka nie był widoczny styropian. Sznurek należy nawijać od góry ku dołowi stożka.

 

Kiedy sznurek zostanie nawinięty, choinka jest właściwie gotowa. Aby ją jednak jeszcze upiększyć, należy ozdobić ją przygotowanymi ozdobami. Mogą to być suszone owoce albo cekiny imitujące bombki.

Choinka stożek z szyszek

Do przygotowania choinki stożka z szyszek potrzebne będą: gotowy stożek wykonany ze styropianu lub brystolu, szyszki, klej na gorąco, pasująca kolorystycznie wstążeczka i opcjonalnie złoty lub srebrny spray. Liczba szyszek zależy od tego, jakiej wielkości ma być choinka.

 

Do przygotowanego stożka należy przyklejać za pomocą kleju na gorąco szyszki. Należy przyklejać je dość blisko siebie, aby znajdujący się wewnątrz styropian albo brystol nie był widoczny. Kiedy wszystkie szyszki zostaną przytwierdzone, powstałą choinkę można pomalować przygotowanym sprayem albo zabrać się od razu do dekoracji. 

 

Z przygotowanej wstążeczki należy utworzyć kilka kokardek, a następnie przykleić kokardki do szyszkowej choinki za pomocą kleju na gorąco.

Choinka stożek z drutu

Potrzebne materiały: kilka metrów miękkiego drutu, gotowy stożek styropianowy oraz dowolne ozdoby.

 

Drut należy kilkanaście razy owinąć wokół styropianowego stożka. Tak jak w przypadku choinki z włóczki, owinięty drut nie musi być umieszczony równomiernie. Im bardziej nieregularnie będzie to zrobione, tym efekt będzie ciekawszy.

 

Kiedy drut zostanie nawinięty, można już zdjąć powstałą choinkę ze stożka i udekorować, przyczepiając klejem na gorąco kolorowe koraliki. Do ozdoby równie dobrze nada się zawiązana w kokardki wstążeczka w pasującym do wnętrza kolorze.


Więcej na temat dekoracja wnętrz
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30