Figurka Buddy
Pixabay/Foto-Rabe/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Sypialnia na wzór feng shui: wystrój i rozmieszczenie mebli

Figurka Buddy
Pixabay/Foto-Rabe/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Feng shui jest sztuką aranżacji wnętrz i pochodzi z Chin. Według starożytnych zasad feng shui jakość snu nie zależy od tego na czym śpimy, ale od tego gdzie znajduje się łóżko w sypialni. Należy zatem zadbać nie tylko o wystrój sypialni i wygodne łóżko, ale też o jego właściwe umieszczenie.

Aranżacja sypialni według metody feng shui

1. Telewizor i komputer. Według zasad feng shui należy pozbyć się z sypialni telewizora i komputera, gdyż energia i jej pozytywny przepływ jest zakłócana przez odbiorniki elektroniczne. Pamiętaj więc, aby na czas snu wynieść z sypialni komputer, czy telewizor, gdyż utrudniają one wypoczynek i mogą powodować rozdrażnienie w ciągu dnia.

 

2. Ustawienie łóżka. Łóżko powinno być wykonane z naturalnego drewna i nie powinno mieć ostrych kantów. Dlatego należy wybierać modele z zaokrąglonym wykończeniem i ustawić je w taki sposób, aby nie spać tyłem do drzwi. Podświadomie wtedy uzyskamy większy spokój. Łóżko najlepiej umieścić tak, aby głowa była skierowana do ściany. Tym samym zapewnimy sobie dostęp do niego z trzech stron.

 

3. Umieszczenie lustra. W sypialni nie powinno być luster, a jeśli już są należy je umieścić z dala od łóżka. Lustra odbijają światło i powodują, że w sypialni jest więcej energii do działania. A śpiąc potrzebujemy energii odpowiedzialnej za płodność, zdrowie i związki. Dlatego lustra na noc można nakrywać zasłoną.

 

4. Przytulne miejsce. Sypialnia powinna być miejscem przytulnym. Należy więc umieścić w niej sporo puchatych poduszek, miękki dywan i grubsze zasłony w jasnych odcieniach. Najlepiej jakby była utrzymana w kolorach łososiowych, brzoskwiniowych, białych bądź jasnych brązach. Dodatki do sypialni powinny być piękne i delikatne, a na obrazach i zdjęciach powinno znajdować się coś pozytywnego. Nie należy umieszczać w sypialni portretów osób zmarłych. Pomieszczenie można też udekorować suszonymi kwiatami, pod warunkiem, że będą często odkurzane. Nie należy umieszczać w sypialni akwarium i prawdziwych kwiatów. W przypadku, kiedy sypialnia jest duża można tam trzymać rośliny, ale jak najdalej od łóżka. Najlepsze są paprocie, bambusy i geranium.

 

5. Oświetlenie. W sypialni oświetlenie powinno być łagodne. Najlepiej zainstalować włączniki, które umożliwiają regulację natężenia światła. Najlepszym światłem według zasad feng shui jest blask świec. Należy pamiętać jednak o tym, aby świece były wolne od toksyn. Najlepiej stosować świece naturalne, wykonane z wosku pszczelego. Świece eliminują promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzają urządzenia elektryczne, dodatkowo uspokajają i wyciszają negatywne emocje.

Przeładuj

Czy Marietta z "Hotelu Paradise" jest już gotowa na nową miłość? "Założyłam Tindera"

zobacz 01:10