Kawalerka
©mariesacha/Fotolia

Dwoje i pół na M2. Jak urządzić kawalerkę z dzieckiem?

Kawalerka
©mariesacha/Fotolia

Urządzenie kawalerki dla trzech osób może wydawać się karkołomne, ale jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. W dodatku można zaaranżować całkiem ładne wnętrza.

Ogólne zasady urządzania kawalerki

Ponieważ kawalerka jest bardzo małą przestrzenią, wybór każdego mebla i gadżetu powinien być przemyślany. Zaoszczędzić miejsce pozwoli stosowanie:

  • wielofunkcyjnych mebli, np. rozkładanej sofy czy wersalki,
  • drzwi suwanych,
  • wiszących półek i szafek zamiast komód,
  • składanych mebli, np. składanego stoliczka w kuchni.

Dodatkowo kawalerkę optycznie powiększy stosowanie jasnych kolorów.

Jak urządzić kawalerkę dla rodziców i bobasa?

Niezależnie od tego, jak duże jest mieszkanie, i tak większość rodziców decyduje się na początku wstawić łóżeczko niemowlęcia do swojego pokoju. Dla niemowlęcia nie potrzeba wiele miejsca – wystarczy łóżeczko, zamontowana obok podręczna półka oraz przewijak, który może być nakładany i zdejmowany w zależności od potrzeby. Dodatkowo oszczędza się na gadżetach jak elektroniczna niania. Łatwiej też o sprawiedliwy podział obowiązków rodzicielskich – żaden z rodziców nie będzie mógł się wykręcać tym, że nie słyszy płaczu dziecka w nocy. Sytuacja staje się trudniejsza, gdy chodzi o aranżację wnętrz z uwzględnieniem potrzeb starszych dzieci.

Jak urządzić kawalerkę – rodzice + przedszkolak

Przedszkolak oprócz łóżka do spania, potrzebuje także swojego kącika – stoliczka i krzesełka – gdzie będzie mógł się bawić, rysować itd. Zabawki mogą być trzymane na wiszących nad stoliczkiem półkach lub w kolorowych pojemnikach. Ten kącik warto oddzielić innym kolorem ze względu na komfort dziecka, które potrzebuje wyraźnych granic – także tych przestrzennych.

Sprzęt AGD a dziecko

Wybierając sprzęt AGD, zwróć uwagę na to, jak głośno pracuje i czy na przykład działająca lodówka nie przeszkadza spać w nocy. Co prawda dla dziecka jednostajny dźwięk nie jest problemem, ale może się zdarzyć też tak, że twój bobas jest szczególnie wrażliwy na hałas.

Przeładuj

Czy Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się na karmienie piersią? Wiemy!

zobacz 01:23