Ozdobna kołatka do drzwi
Pixabay/alexandria/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Oryginalne wnętrze pomieszczeń dzięki ozdobom do domu

Ozdobna kołatka do drzwi
Pixabay/alexandria/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Lustro, szafka na klucze, wieszaki czy ramki na zdjęcia mogą stanowić pospolity element mieszkania lub stać się wyjątkową ozdobą wnętrza. Na te codziennie używane przedmioty zwrócą uwagę, domownicy oraz goście.

 

Lustro – poczuj inspirację wnętrzem

Lustra w formie długich i wąskich prostokątów bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach niskich, ponieważ optycznie podwyższą poziom sufitu i pomieszczenia będą sprawiać wrażenie wyższych. Wąskie wnętrza poszerzy lustro poziome. W obu przypadkach należy umieścić górną ramę na wysokości 1,5-1,7 metra od podłogi. Przemyślana aranżacja wnętrz daje niesamowite efekty - jeśli zamontujesz lustro na wąskiej ścianie między dwoma oknami, to optycznie powierzchnia pokoju zwiększy się dwukrotnie! Dostępne są lustra stojące, wiszące, a także samoprzylepne. Lustro zawsze powinno znaleźć się w miejscu, które ma dostęp do światła i nie jest niczym zagrodzone. To piękna i jednocześnie bardzo praktyczna ozdoba do domu.

Szafka na klucze – inspiracja, która oszczędzi twój czas

Problem ze znalezieniem kluczy jest powszechny i frustrujący. Kłopot ten rozwiąże szafka na klucze – dekoracja do domu dostępna w różnych stylach: vintage (inspirującym się inną epoką), industrialnym (charakteryzuje go maksymalna prostota) oraz nowoczesnym (starannie przemyślanym). Bez problemu znajdziesz na nią miejsce w swoim przedpokoju lub gabinecie.

Wieszaki – przydatna dekoracja w domu

Wieszaki nie kojarzą się co prawda z ozdobą, ale ich funkcjonalność nie przekreśla walorów estetycznych. Dziś mamy w czym wybierać – dostępne są wieszaki na ubrania, biżuterię, ręczniki, papier toaletowy. Inspiracji nie trzeba długo szukać. Masz do wyboru wieszaki stojące, wiszące, wieszaki do szafy. Jeśli w twoim przedpokoju jest dużo wolnego miejsca, możesz wybrać wieszak stojący (w zależności od upodobań bardzo dekoracyjny lub surowy). Taka ozdoba do domu najczęściej ma 170 cm – na wieszaku powiesisz nie tylko zewnętrzne okrycia, ale także np. parasol. Jeśli masz taką możliwość, umieść go w rogu – nie będzie ograniczał przestrzeni. Wieszaki wiszące sprawdzą się w pomieszczeniach, w których jest mało miejsca. ich montaż polega na przywierceniu do ściany lub nałożeniu na drzwi. Wieszaki możesz zamontować także w kuchni. Jeśli nie chcesz niszczyć płytek wierceniem, wybierz wieszaki naklejane. Powiesisz na nich ścierki, ale także kubki i inne akcesoria kuchenne, takie jak durszlak czy łyżka do zupy. Ozdoby do domu wykonywane są dzisiaj z wysokiej jakości metalu patynowanego, dzięki czemu cieszą oko (i serce) przez lata.

Ramki na zdjęcia

Interesującą dekoracją wnętrza mogą stać się ramki na zdjęcia, które doskonale zastąpią obrazy ścienne. Wybierz zdjęcie, które przypomni ci najlepsze wspomnienia – uroczystość rodzinną, wakacje lub inny ważny dla ciebie dzień. Ramki najlepiej pasują do salonu i sypialni. Baw się kolorami i kształtami – jeśli ściana jest biała, możesz wybrać ramki w kolorach kontrastujących – czarnym, fioletowym itp. Dobry efekt daje również wybór ramek w jednym kolorze, ale w różnych odcieniach. Inną możliwością jest zakup ramek w dwóch kolorach i ustawienie ich naprzemiennie. Jeśli wybierzesz ramkę na jedno zdjęcie, np. w formie kwiatu, to włóż do środka zdjęcie osoby, która jest ci najbliższa – dziecka, partnera, przyjaciela. Jeżeli jesteś osobą rodzinną lub masz duże grono znajomych, to ciekawym rozwiązaniem będzie zestaw ramek połączonych w jedną całość. Ich rozmiary, kształty, kolory i materiał, z którego są wykonane są niemal nieograniczone, więc każdy wybierze coś dla siebie. Ramki na zdjęcia możesz również ustawić na biurku, parapecie czy półce.

Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04