rdza
Pixabay/asuarezc0/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Jak usunąć plamy z rdzy domowym sposobem?

rdza
Pixabay/asuarezc0/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Gdy plamy z rdzy zajmują dużą powierzchnię, ich usunięcie jest bardzo trudne. Odplamiacze często nie potrafią ich usunąć. Istnieją jednak domowe sposoby, które zwalczą plamy z rdzy.

 

Im świeższa plama, tym łatwiej będzie ją usunąć. Trzeba zatem reagować na zaobserwowane zabrudzenie szybko. Jeśli po wypraniu plama nadal jest widoczna, nie wolno jej prasować, ponieważ to jedynie utrwali plamę na tkaninie.

Cytryna na rdzę

Plamy z rdzy usunie namoczenie materiału w gorącym soku z cytryny (można też wykorzystać mocny roztwór kwasku cytrynowego – 1 łyżeczka na szklankę wody). Trzeba pamiętać, że należy zrezygnować z tej metody w przypadku delikatnych materiałów.

Sól na rdzę

Sól jest stosowana na wywabianie plam z rdzy w połączeniu z cytryną. Najpierw plamę trzeba natrzeć sokiem z cytryny, a potem zasypać ją solą. Tak przygotowane ubranie powinno kilka godzin spędzić na słońcu. Następnie można je uprać w pralce lub ręcznie.

Proszek do pieczenia na plamy z rdzy

Na ten typ plam można zastosować proszek do pieczenia. Wystarczy natrzeć zabrudzone miejsce proszkiem, a później uprać je ręcznie bądź w pralce.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13