Woreczek z lawendą
© Africa Studio/Fotolia.com

DIY – skarbonka z butelki i zapachowy woreczek

Woreczek z lawendą
© Africa Studio/Fotolia.com

Ozdoby do domu stanowią dekorację ale mogą być także funkcjonalne. Wykonane własnoręcznie świeczniki, pojemniki na przyprawy, ozdoby z magnesów na lodówkę czy obrazki lub świąteczne stroiki cieszą oko a przede wszystkim są niedrogie.

Ozdoby do domu – jak zrobić świnkę skarbonkę z butelki

Do wykonania świnki skarbonki potrzebna jest jedynie butelka, nożyczki, nożyk, plastelina, 4 dodatkowe (oprócz tej na butelce) nakrętki, lakier do paznokci lub farba w sprayu, flamaster i taśma bezbarwna.

 

Butelkę po np. wodzie mineralnej 1,5 l przetnij w zagłębieniu około 20-30 cm od zakrętki. Nakrętki wypełnij plasteliną i przyklej w taki sposób, aby tworzyły nóżki. U góry zrób nacięcie, przez które będzie można wrzucać monety. Na nakrętce, która jest „noskiem” skarbonki narysuj dwie kropki, aby świnka miała ryjek. Namaluj jej oczy. Z pozostałej niewykorzystanej części butelki wytnij uszy – w kształcie listków. Natnij butelkę w miejscu, gdzie należy je zamontować na szerokość każdego z nich i włóż delikatnie w taki sposób, aby wystawały ponad butelkę. Odetnij denko – około 2 cm szerokości – i przymocuj jako tył skarbonki. Sklej taśmą bezbarwną. Możesz pomalować skarbonkę np. farbą w sprayu lub lakierem do paznokci w kwiaty, kropki etc.

Ozdoby do domu – lawendowy woreczek do szafy

Pachnące woreczki do szafy wykonuje się w bardzo prosty sposób. Przygotuj następujące rzeczy: niepotrzebną bluzkę lub inną część garderoby, ważne, aby materiał z którego jest wykonana był cienki i naturalny, lawendę (można ją kupić za około 4 zł w sklepie zielarskim), igłę, nitkę, cienką tasiemkę lub sznurek i nożyczki. Ze skrawków starych materiałów lub niepotrzebnej bluzki wytnij prostokąt o wymiarach 15x30 cm, złóż go na pół lewą stroną i zszyj dwa boki. Przewróć na prawą stronę, wsyp do środka lawendę zostawiając nieco miejsca u góry, zawiń górne brzegi w taki sposób, aby ukryć wszelkie strzępienia, zwiąż mocno woreczek sznurkiem lub tasiemką. Zawieś w szafie.

 

Ozdoby do domu ręcznie robione to ciekawa alternatywa dla dostępnych w sklepach bibelotów.

 

Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08