Zastawa stołowa
Image by LifetimeStock.com

Ozdobienie stołu na przyjęcie urodzinowe – motywy tematyczne

Zastawa stołowa
Image by LifetimeStock.com

To, jak udekorować stół na przyjęcie urodzinowe, nie powinno nastręczać problemów, jeśli wiemy, co lubi albo czym interesuje się solenizant czy solenizantka. Dzieci raczej nie ucieszą się ze świeżych kwiatów i eleganckiej zastawy, a pięćdziesięciolatek może czuć się nieswojo w otoczeniu baloników i pstrokatych serwetek czy konfetti.

Ozdabianie stołu na urodziny dziecka

Impreza dla dzieci powinna być przede wszystkim kolorowa i radosna. Dzieci nie będą siedziały sztywno przy stole, dlatego nie ma sensu ustawiać nakryć „od linijki” ani wyciągać porcelany. Najlepiej sprawdzą się kolorowe jednorazowe czy plastikowe talerzyki i kubeczki. Małe dzieci nie potrafią posługiwać się nożem i widelcem, dlatego także menu powinno być dostosowane do wieku uczestników przyjęcia. Pyszne i ładne będą np. owoce wbite w połowę melona lub arbuza – owocowy jeż. Dekoracje stołu na urodziny stanowić powinny również kolorowe ciastka i babeczki. Warto także ozdobić stół np. kwiatkami. Nie muszą być żywe, można użyć kwiatów z bibuły albo z papieru. Małe dziewczynki ucieszą się z motylków czy kokardek na stole i wokół niego, a chłopcom spodobają się dinozaury, auta czy np. talerze i kubki w moro. Na imprezie urodzinowej dla nieco starszych dzieci, w wieku szkolnym, stół można udekorować drobnymi i błyszczącymi elementami.

Okrągły jubileusz – dekoracja stołu urodzinowego na imprezę dla dorosłych

O ile w przypadku dwudziestolatków sprawdzą się śmieszne gadżety i duża dowolność, o tyle na imprezie urodzinowej pięćdziesięciolatka dekoracja stołu powinna być bardziej stonowana i raczej elegancka. Żeby nie było wątpliwości co do tego, jak udekorować stół, najlepiej wziąć pod uwagę nie tylko wiek jubilata, ale i jego usposobienie. Na przyjęciu urodzinowym dobrze powinni czuć się goście, ale przede wszystkim osoba obchodząca jubileusz. Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie użycie ładnej zastawy i świeżych kwiatów – na środku stołu może znaleźć się urodzinowy bukiet. Odświętna zastawa domaga się także obrusa i serwetek, co daje możliwość stworzenia niebanalnej, wielobarwnej dekoracji stołu. Alkohol dobrze jest podać w karafkach, które staną się nie tylko elementem praktycznym, ale i ozdobnym.

 

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30