Kobieta z dzieckiem na rękach dekoruje choinkę
©gpointstudio/Fotolia.com

Choinka świąteczna w stylu glamour – jak ją udekorować

Kobieta z dzieckiem na rękach dekoruje choinkę
©gpointstudio/Fotolia.com

Bożonarodzeniowe drzewko najczęściej staje się ozdobą reprezentacyjnej części domu przynajmniej na miesiąc. Dobrze jest zatem, aby korespondowało swoim wyglądem z wystrojem wnętrza. Jeśli pokój urządzony został w stylu glamour, warto nawiązać do tej stylistyki również podczas dekorowania choinki.

 

Ten styl, choć może wydawać się zimny i nieprzystający do rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia, można jednak ocieplić. Wystarczy do dekoracji choinki wykorzystać ozdoby w złotym kolorze.

Kolorystyka ozdób na choinkę w stylu glamour

Najważniejsze przed przystąpieniem do wyboru ozdób na choinkę w stylu glamour jest ustalenie, jaka ma być jej kolorystyka. Jedną z możliwości jest przyozdobienie jej elementami w kolorach szampana: zgaszone, jasne złoto oraz biel. Inną jest postawienie na przepych i wybór złota oraz czerwieni na dominujące kolory ozdób. Jeżeli zależy nam na tym, aby choinka błyszczała, ale z umiarem, zamiast złota wybierzmy srebro i kolor niebieski. Elegancka, choć minimalistyczna, będzie też choinka z ozdobami utrzymanymi w jednolitej kolorystyce, np. bieli albo szarości.

Wybór ozdób na choinkę w stylu glamour

Kiedy wiemy już, jakie kolory ma mieć choinka, możemy przystąpić do wyboru poszczególnych ozdób. Bombki to najpopularniejszy choinkowy ornament. Na elegancką choinkę warto wybierać bombki jednokolorowe, matowe bądź błyszczące, a nawet przezroczyste. Mogą być małe, wtedy nadadzą choince lekkości. Drzewko może łączyć w sobie styl glamour i minimalizm, wówczas idealne będą designerskie bombki, np. z namalowanymi awangardowymi ornamentami albo bombki geometryczne, np. w kształcie sześcianu lub stożka.

 

Ciekawie będzie wyglądało bożonarodzeniowe drzewko z ozdobami nawiązującymi do wiosny i lata, np. pełne kwiatów i ptaków. Baśniowości takiej choince dodadzą też ozdoby w kształcie wróżek i elfów oraz srebrzyste anielskie włosy. Do stylistyki glamour pasują ornamenty przypominające wydłużone, zakończone ostro i wygięte na zewnątrz płatki poinsencji, kwiatu nazywanego także gwiazdą betlejemską.

Choinkową kompozycję można rozświetlić wieloma drobnymi światełkami o ciepłej lub chłodnej barwie. Ciekawy efekt da np. podkreślenie za ich pomocą zarysu choinki poprzez umieszczenie ich na niej tak, aby tworzyły trójkąt. Do oświetlenia drzewka warto rozważyć też mikrodiody LED-owe. Da się je wygiąć tak, aby oplotły pień choinki lub jej gałęzie.

 

Doskonałym wykończeniem dla świątecznej choinki będą anielskie włosy narzucone na jej gałęzie, sztuczny śnieg, brokat, a także długie, dekoracyjne szarfy, zastępujące łańcuchy choinkowe.

Stojak do choinki w stylu glamour

Choinkę dobrze jest ustawić w dekoracyjnym stojaku. Najlepiej jest wyszukać na targu staroci stary, metalowy stojak z profilowanymi nogami. Jeżeli go jednak nie znajdziemy, możemy umieścić choinkę w zwykłym, plastikowym stojaku i następnie przykryć go ozdobną tkaniną, np. taką, która przypomina atłas.

 

Przeładuj

Natasza Urbańska będzie pracować z córką?! Znamy ich plany!

zobacz 01:16