Czerwono-złota bombka
Image by LifetimeStock.com

Choinka z czerwieni i złota – dekoracja świątecznego drzewka

Czerwono-złota bombka
Image by LifetimeStock.com

Ładna choinka wcale nie musi być jednokolorowa, w jej dekorowaniu sprawdzą się połączenia barw jak w ozdabianiu świątecznego stołu, w tym złoto z czerwienią. Na rynku jest dostępnych wiele ozdób, które łączą te dwa kolory. Pasiaste bombki czy czerwone kokardy ze złotym brzegiem znakomicie będą wyglądały na zielonym drzewku i z ciepłym światłem.

Lampki na choinkę

Jeśli dysponujemy gęstym drzewkiem, powinniśmy to uwzględnić przy montażu światełek. Lampki można rozmieścić bardzo blisko siebie. Najlepiej żeby miały ciepły odcień, np. żółty. Choinka czerwono-złota dobrze będzie się prezentowała niemal w każdym wnętrzu, od tradycyjnego dizajnu po te o wystroju tradycyjnym. Dzięki temu, że jest dwukolorowa, może stać zarówno na jednolitym tle, jak i barwnym, a i tak będzie się zdecydowanie wyróżniać.

Ozdoby na złoto-czerwoną choinkę

Ozdoby do dekoracji choinki złoto-czerwonej powinny być dwukolorowe albo część z nich powinna być złota, a część – czerwona. Wszystkie kombinacje są dobre, o ile nie wprowadzają jakichś dodatkowych barw. Bombki dopasowujemy wielkością do drzewka – zbyt małe na pokaźnym drzewku będą wyglądały komicznie, jeśli zostaną źle powieszone. Ozdabiając choinkę, warto trzymać się zasady, że największe ozdoby wiesza się niżej, a wyżej coraz mniejsze. Dzięki temu choinka zachowa proporcje, a nawet można w ten sposób skorygować niedoskonałości iglaka.

 

Choinka czerwono-złota pięknie będzie wyglądała z bombkami brokatowymi i licznymi połyskującymi elementami. Ciekawym pomysłem jest przypięcie do choinki ozdób w formie kokard. Wykonane np. z satyny albo – wręcz przeciwnie – z grubego materiału będą się kojarzyły z prezentami.


Przeładuj

"I love you"... Filmowy Massimo przerwał nasz wywiad, by wyznać to filmowej Laurze! Jaka relacja ich łączy?

zobacz 01:55