wystrój pokoju w bloku
Flickr/Karl Baron/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pokój dzienny w bloku: styl minimalistyczny, klasyczny, prowansalski i glamour

wystrój pokoju w bloku
Flickr/Karl Baron/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pokój dzienny to miejsce, w którym, zaraz po sypialni, spędza się najwięcej czasu. Aranżacja tego pomieszczenia w bloku nie jest łatwym zadaniem. Ma ono służyć jako strefa relaksu i rozrywki. Powinno więc być praktyczne i urządzone zgodnie z preferencjami domowników.

Co musi znaleźć się w pokoju dziennym?

Pokój dzienny jest wizytówką mieszkania. Musi znaleźć się w nim sofa lub kanapa. Warto wybrać model z funkcją spania, zwłaszcza wówczas gdy w mieszkaniu nie ma pokoju gościnnego. W pokoju dziennym powinna pojawić się szafa albo szafki do przechowywania. Warto je zainstalować na jednej ścianie i zastosować jasne fronty bez uchwytów – wtedy będą stanowić jedną płaszczyznę, która optycznie powiększy małą przestrzeń. Do tego pokoju można wstawić stół z krzesłami i stworzyć część jadalnianą.

Wykorzystaj oferowany przez Agata Meble kod promocyjny i zaaranżuj na nowo swój pokój dzienny – oczywiście bez obaw o koszty!

Pokój dzienny w stylu minimalistycznym

Do minimalistycznego wnętrza będzie pasować kolor biały i kremowy, które można zastosować na ścianach i w kolorystyce mebli. W takim pokoju rezygnuje się ze zdobień i dużej liczby dodatków. Łatwo zatem utrzymać porządek. Meble powinny mieć proste, geometryczne formy. Minimalistyczne wnętrze można ocieplić miękkimi tkaninami albo akcentem kolorystycznym, który przełamie ograniczoną paletę barw. W urządzaniu pokoju dziennego w tej stylistyce pomocne będą naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Warto mieć na uwadze jakość wykonania mebli, dzięki czemu wnętrze zyska ponadczasowy charakter.

Pokój dzienny w stylu klasycznym

W przypadku pokoju dziennego w klasycznym stylu odpowiednie będą barwy pastelowe: biele, brązy, szarości. Cechuje go przestronność i jasność. Na podłodze układa się panele w różnych odcieniach drewna. Kolorystyka mebli nawiązuje do barw, które pojawiły się na ścianach. Są one więc białe, czarne, brązowe lub w odcieniach szarości. W takim wnętrzu stosuje się zazwyczaj komplety mebli, więc wnętrze jest spójne. Wśród dekoracji znajdują się poduszki, dywan i rośliny. Meble ustawia się według schematu: stół w centrum pokoju, a wokół niego sofa i fotele.

Pokój dzienny w stylu prowansalskim

W stylu prowansalskim powinno wybierać się barwy pastelowe: piaskowe, szare, lawendowe. Te kolory i naturalne materiały wykończeniowe są kluczowe dla zaaranżowania pokoju dziennego w bloku w stylu prowansalskim. Na podłodze można zastosować klasyczne drewno w postaci szerokich desek. Ważne jest także wykończenie ścian – można na jednej z nich położyć tynk strukturalny. Jeśli zostanie on nałożony nieregularnie, da efekt tynkowanej ściany typowej dla wnętrz prowansalskich. Meble w pokoju w tej stylistyce mają być proste i drewniane. W oknach powinny zawisnąć zasłony w jednym kolorze: lawendowym lub beżowym, najlepiej z lnu lub bawełny. Pozostałe tekstylia – poduszki i pledy – powinny pozostać w tej samej kolorystyce. Warto kupić te fioletowe, piaskowe lub szare.

Pokój dzienny w stylu glamour

W pokoju dziennym w stylu glamour można jedną ze ścian pomalować na czarno. Alternatywą dla ściany w intensywnym kolorze jest tapeta z wyrazistym wzorem. Równowagę kolorystyczną uzyskuje się, malując pozostałe ściany na biało. W takim pomieszczeniu powinien pojawić się kominek (w bloku można wybrać ekologiczny biokominek lub bezpieczny kominek elektryczny). Meble powinny być stylowe, w ciemnym kolorze (purpura, fiolet), zakończone ornamentem, a ich obicia wykonane z weluru lub pluszu i pikowane. Na nich układa się aksamitne poduszki. Nad sofą można zawiesić lustro w ozdobnej, srebrnej ramie. W takim wnętrzu można ustawić stół z białymi krzesłami, nad którym warto zawiesić kryształowy żyrandol. Przytulny charakter zapewni dekoracja okna –miękkie zasłony i kotary w kontrastujących kolorach.


Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17