Meble balkonowe
Pixabay/artworked/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Pomysły na oryginalny balkon: zioła, warzywa i owoce

Meble balkonowe
Pixabay/artworked/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Kwiaty to nie jedyna ozdoba, którą można umieścić na balkonie, by stworzyć niepowtarzalny nastrój. Jeżeli lubisz aromat ziół i świeże warzywa, a nie masz własnego ogródka, wykorzystaj balkon. Świetnie sprawdzi się także jako miejsce, w którym się zrelaksujesz z książką.

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla ogrodów. Z powodzeniem możesz je postawić także na balkonie, by tym samym wygospodarować przestrzeń na chwilę odpoczynku i kawkę. Jeśli krzesła wydają ci się nudne, wypróbuj podwieszane siedziska, które wyglądają efektownie, a w dodatku nie zajmują dużo miejsca.

Aranżacja balkonu – nietypowy warzywniak

Estetycznie dobrane zioła mogą być ciekawym elementem wystroju balkonu. Pamiętaj jednak, by wykonując kompozycje ziołowe, wykorzystywać kontrast kolorów między poszczególnymi roślinami, wielkość liści, różną wysokość. Wybierz miejsce nasłonecznione i zaciszne, by wiatr nie połamał drobnych i delikatnych gałązek ziół.

 

Na balkonie możesz uprawiać nie tylko zioła, ale także warzywa. W doniczkach możesz uprawiać na przykład pomidory, sałatę, paprykę, rzodkiewkę, szczypiorek czy czosnek. Również część owoców możesz z powodzeniem uprawiać na balkonie, na przykład truskawki i poziomki, szczególnie ich pnące odmiany.

Skalniak na balkonie

Skrzynki balkonowe nie muszą być okupowane jedynie przez kwiaty. Z powodzeniem możesz w nich urządzić mały ogródek skalny, w którym zasadzisz byliny skalne (rozchodniki, żagwin, zawciąg), miniaturowe krzewy (jałowiec, irga). Wyglądają imponująco, a nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji.

A może balkon zimowy?

Ogród zimowy można zaaranżować nawet na niewielkim balkonie. Podstawą jest jego przeszklenie, które będzie utrzymywało temperaturę, a jednocześnie zapewniało roślinom dużo światła. Oprócz pięknych kwiatów i warzyw, które można w nich uprawiać, ogród zimowy znacząco redukuje dochodzący z zewnątrz hałas. Poza tym sprawia, że w całym mieszkaniu jest cieplej.


Więcej na temat budowa domu ogrodnictwo
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30