Recykling w domu.
© Photographee.eu/Adobe Stock
Dom

Recykling dla każdego. Zacznij od małych rzeczy!

Recykling w domu.
© Photographee.eu/Adobe Stock

Nie musisz wprowadzać w życie radykalnych zmian, by żyć w zgodzie ze sobą i z naturą. Recykling jest doskonałym sposobem na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, zaoszczędzenie pieniędzy i… nowy wystrój mieszkania. Recykling jest dla każdego! Nie wierzysz? Wypróbuj kilka naszych sposobów i poczuj się lepiej!

Recykling - nie taki diabeł straszny jak go malują

Bycie eko i segregowanie śmieci - z tym głównie kojarzy nam się recykling. I dobrze, bowiem sortowanie odpadów celem maksymalizacji wykorzystania surowców, z jakich są wykonane, jest jedną z głównych zasad życia w zgodzie z naturą. Możemy się z tym nie zgadzać, stawać okoniem i kręcić nosem na myśl o niemieszczącym się pod zlewem kolejnym pojemniku na plastik, ale faktem jest, że zalewają nas tony śmieci, zagrażając życiu naszemu i naszych bliskich. Co w takim razie zrobić, żeby pomóc i sobie i planecie? Wypróbuj kilka z naszych recyklingowych porad, a na pewno zauważysz różnicę.

 

  • Produkty spożywcze wykorzystuj… dwa razy - nie musisz od razu ustawiać na balkonie domowego kompostownika, spróbuj wykorzystać dwukrotnie produkty, które zazwyczaj lądują w koszu: skorupki od jajek to doskonałe źródło wapnia dla roślin doniczkowych. Fusy z kawy natomiast roślinom dostarczą potasu, a nam niezapomnianych doznań podczas wieczornego peelingu. Wypróbuj ten z dodatkiem oleju kokosowego i cukru, sprawdza się wyśmienicie!

 

  • Nie kupuj więcej jedzenia niż potrzebujesz - na zakupy najlepiej wybieraj się z gotową listą produktów, a gdy zdarzy ci się zaszaleć zadbaj o to, by nie wyrzucać - nadmiar pieczywa możesz zamrozić, z dojrzałych warzyw zrobić sos, a z owoców kompot.

 

  • Zainwestuj w saturator lub specjalną baterię do wody i przestań kupować tę w butelkach. Zaoszczędzisz pieniądze i przestaniesz dźwigać niepotrzebne ciężary - sytuacja idealna!

 

  • Stare ubrania zamień w patchwork - na pewno widziałaś wiele takich kolorowych koców (pledów, poszewek na poduszki i czego tylko dusza zapragnie). By stworzyć taki samodzielnie, nie potrzeba nadzwyczajnych umiejętności krawieckich, a satysfakcja gwarantowana.

 

  • Zrób coś z niczego - doskonałym pomysłem na domowy recykling jest ponowne wykorzystanie nieoczywistych przedmiotów. Lampa z łyżeczek jednorazowych? Organizer na kable z rolek po papierze toaletowym? Ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia.

 

To tylko kilka ze sposobów na to jak wykorzystać raz już zużytkowane produkty lub w ogóle ograniczyć ich zużycie. Stosując się do tych kilku porad nie tylko poczujesz się lepiej, ale szybko też zauważysz pozytywne zmiany w swoim otoczeniu - zaczniesz otaczać się wystarczającymi na dłużej rzeczami dobrej jakości, zmniejszysz ilość produkowanych odpadów i zaoszczędzisz pieniądze. Recykling jest i trendy, i praktyczny.

Recykling - najmodniejszy trend wnętrzarski

Recykling jest także jednym z najmodniejszych w ostatnich sezonach trendem wnętrzarskim. Ponowne wykorzystanie starego mebla albo znalezienie dla niego zupełnie nowego zastosowania pobudza naszą kreatywność, nadaje ciekawego charakteru wnętrzu i pozwala, a jakże, zaoszczędzić pieniądze. Co więc powiesz na wieszak wykonany z drabiny? Lustro oprawione w rakietę tenisową? Stary kapelusz w formie stylowego abażuru albo na łóżko z palet? To wszystko możesz kupić w najmodniejszych salonach albo wykonać samodzielnie, wybór należy do ciebie.

Więcej na temat urządzanie domu sprzątanie
Przeładuj

Patrycja Markowska strajkowała w ważnej sprawie! "Gubimy się!"

zobacz 02:40