Prezenty sportowe na Mikołaja i pod choinkę – jakie kupić?
© LMproduction/Adobe Stock

Znalezienie oryginalnego i praktycznego prezentu na Mikołajki lub pod choinkę na święta Bożego Narodzenia wielu osobom przysparza sporo problemów. O ile w tym pierwszym przypadku często wystarczają drobne upominki w postaci słodyczy, o tyle pod choinkę trzeba bardziej się postarać. Najbardziej trafionymi prezentami są te, które wiążą się z hobby obdarowywanej osoby. Tym, którzy uprawiają sport warto zatem sprawić radość upominek z tejże dziedziny. Podsuwamy pomysły na uniwersalne prezenty dla sportowców.

 

Mimo że wielkość budżetu ma znaczenie, to nie zawsze droższe podarunki muszą być lepsze od tych tańszych. Aby prezent był trafiony, kluczowe są: znajomość osoby, która ma być obdarowana oraz poświęcenie czasu na dokładne poszukiwania niespodzianki dla niej.

Praktyczne prezenty sportowe – propozycje

Jeśli zna się dyscyplinę lub dyscypliny, które dana osoba uprawia, to kupno jej prezentu raczej nie stanowi problemu. Możliwości jest bowiem bardzo dużo – począwszy od drobnych akcesoriów aż po specjalistyczny sprzęt. Jeżeli istnieje obawa, że osoba obdarowywana może już posiadać konkretny produkt lub dany rodzaj z jakichś względów nie będzie jej odpowiadał, to lepiej postawić na prezent z kategorii: uniwersalny.

 

Uniwersalne podarunki, to takie, które sprawdzą się w przypadku każdej osoby uprawiającej sport. Niezależnie od dyscypliny. Takimi prezentami mogą być:

  • podstawowa odzież (koszulki, bluzy, spodnie),
  • torba sportowa,
  • zegarek sportowy,
  • elektroniczna opaska sportowa (posiada funkcje min. pomiaru pulsu czy mierzenia przebytych kroków),
  • przyrządy do rolowania ciała (wałki, kulki lub rolki),
  • bidon,
  • skakanka.

 

Zawsze istnieje ryzyko, że dana osoba posiada już podobny lub taki sam produkt, który otrzyma na Mikołaja lub pod choinkę. Tego typu sytuacje dotyczą jednak wszystkich dziedzin, nie tylko upominków z kategorii sport.

Książki sportowe – jakie wybrać na prezent?

Mimo że w powszechnej opinii edukacja nie idzie w parze ze sportem, to sporo osób lubi lektury dotyczące ich hobby. W księgarniach i sklepach jest dostępnych wiele książek powiązanych z konkretnymi dyscyplinami. Ich wybór powinien być uzależniony od wiedzy kupującego na temat osoby dla której prezent jest przeznaczony. Ciekawe i interesujące wiele osób są biografie znanych sportowców. Nieco bardziej ryzykowny jest zakup na upominek książek specjalistycznych, dotyczących min. anatomii człowieka, elementów taktycznych czy psychologii sportu.