Prezent na mikołajki dla młodej mamy
© okkijan2010/Adobe Stock

Młoda mama zwykle jest bezgranicznie wpatrzone w swoje maleństwo i zapomina o własnych potrzebach. Mikołajki to świetna okazja, by wręczyć jej oryginalny i praktyczny upominek. Sprawdź, jaki prezent powinien ją ucieszyć.

 

Kobiety, które niedawno urodziły dziecko, spędzają większość czasu na opiece nad maluszkiem. Nie mają zbyt dużo czasu (a często nawet ochoty), by zajmować się innymi sprawami. Warto więc postawić na prezent, który przyspieszy, ułatwi i uprzyjemni młodej mamie wykonywanie codziennych czynności.

Szczotka do masażu na sucho - prezent dla młodej mamy

Niewiele młodych mam ma czas na to, by wykonywać peeling ciała, a co dopiero na wizytę w spa lub w salonie kosmetycznym. Pomimo tego, większość z nich wciąż chce czuć się zadbana.

 

Przedmiotem, który pozwala osiągać rewelacyjne efekty przy minimum czasu, jest szczotka do masażu na sucho. Wystarczy, że młoda mama użyje jej przed każdą kąpielą czy prysznicem. Regularne szczotkowanie pozwoli jej ujędrnić i uelastycznić skórę, usunąć martwy naskórek i zmniejszyć widoczność cellulitu.

 

Dodatkowo, nawet krótkie szczotkowanie pozwala kobiecie na zrelaksowanie się, zmniejszenie napięcia mięśni i wzmocnienie układu immunologicznego.

Kubek termiczny - prezent dla zabieganej mamy

Większość mam narzeka na to, że odkąd w ich życiu pojawił się niemowlak, zmuszone są do picia kawy lub herbaty na zimno. Zanim zdążą skosztować chociażby odrobiny gorącego napoju, pochłania je opieka nad maluszkiem.

 

Doskonałym rozwiązaniem na takie problemy może być kubek termiczny – kawa czy herbata zachowają w nim wysoką temperaturę przez wiele godzin. Wybierając go na prezent, warto postawić na model z ciekawym napisem lub oryginalną grafiką.

Silikonowa biżuteria na Mikołajki

Młode mamy raczej rezygnują z naszyjników czy bransoletek z obawy, że zostaną one pogryzione i połknięte przez malucha. Zwłaszcza że dzieci w okresie ząbkowania mają tendencję do wkładania do buzi wszystkiego, co znajdzie się w ich zasięgu.

 

Rewelacyjnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest biżuteria, która pełni zarazem funkcję gryzaka dla malucha. Naszyjniki czy bransoletki wykonane są z silikonowych koralików – w pełni bezpiecznych dla dziecka. Na rynku znaleźć można modele o przeróżnych kolorach i kształtach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do stylu młodej mamy.