matka i córka nad morzem
©WavebreakMediaMicro/Fotolia.com

Dzień Matki wypada 26 maja, ale bez względu, czy jest to akurat weekend czy środek tygodnia, warto przeznaczyć kilka godzin na spędzenie czasu z ukochaną mamą. Można zabrać ją do kina i na kolację, wybrać się razem na relaksujące i upiększające zabiegi do SPA lub wyjechać na krótką wycieczkę i urządzić piknik.

 

O tym, jak będzie wyglądał czas tylko z mamą decyduje jej temperament, stan zdrowia i zainteresowania. W trakcie planowania atrakcji warto wziąć również pod uwagę jej marzenia oraz pasje. Oryginalny prezent na Dzień Matki to wyjątkowy sposób na wyrażenie uczuć.

Urodowy prezent z okazji Dnia Matki - pobyt w SPA lub wizyta u kosmetyczki

Aktywna i lubiąca kosmetyczne nowinki mama z pewnością będzie zadowolona z relaksujących masaży, kąpieli błotnych czy kosmetycznych zabiegów. W międzyczasie można zjeść pyszny obiad, wybrać się na spacer czy odwiedzić saunę. Wspólny czas u kosmetyczki i pomalowanie paznokci na ten sam kolor lub ozdobienie ich podobnym wzorem można zwieńczyć uroczystą kolacją i spacerem.

Długa rozmowa i wspólne oglądanie zdjęć – sentymentalny prezent na Dzień Matki

Długa rozmowa i wspólne oglądanie zdjęć to pomysł z pozoru banalny, ale w dobie krótkich rozmów telefonicznych i lakonicznych SMS-ów, taka forma prezentu dla mamy może być bardzo cenna i rozczulająca. Warto z tej okazji kupić pyszną herbatę i piękne filiżanki, upiec tort i wyłączyć telefon. Wspólne oglądanie albumów ze zdjęciami, wspominanie dawnych czasów to nietuzinkowy i cudowny sposób na świętowanie Dnia Matki i pielęgnowanie rodzinnych relacji.

Spacer, fitness lub rowerowa wycieczka – prezent dla aktywnej mamy

Długi spacer, na który można wyjechać poza miasto, nad jezioro, rzekę lub do lasu to doskonała okazja do długich rozmów z mamą. Można zabrać ze sobą przekąski i – gdy pogoda będzie sprzyjająca – urządzić wspólny piknik pod gołym niebem. W czasie spaceru można też zbierać kwiaty, pleść wianki lub moczyć nogi w jeziorze. Mama uwielbiająca ruch i aktywny wypoczynek ucieszy się z wycieczki rowerowej lub wspólnych pierwszych zajęć na siłowni czy w klubie fitness. Potem można kupić jej karnet na wybrane treningi.

Kulturalny prezent dla mamy z okazji Dnia Matki – kino, teatr, galeria sztuki lub opera

Mama cieniąca sztukę z pewnością będzie zadowolona ze wspólnego obejrzenia filmu w kinie, spektaklu lub wystawy. Wizyta w operze może wiązać się z koniecznością dojechania do większego miasta, ale warto zdecydować się na tego rodzaju przedsięwzięcie, zwłaszcza gdy mama zawsze marzyła o operze, balecie czy operetce. Koniecznie trzeba ją o tym uprzedzić, by mogła dobrać kreację na ten wyjątkowy wieczór. Przed spektaklem można wybrać się na obiad, np. do eleganckiej restauracji lub lokalu serwującego oryginalne wegańskie dania.

Pamiętaj, by wcześniej dokonać rezerwacji (np. w restauracji, SPA czy u kosmetyczki) oraz kupić bilety. Jeżeli nie możesz przeznaczyć dla mamy całego dnia, przesuń świętowanie na sobotę lub niedzielę ewentualnie zaplanuj wieczór. Pamiętaj, że wspólne chwile są bardzo cenne. Rzadko zdarza się, że możesz pobyć z mamą nie tylko w trakcie świątecznej krzątaniny czy przygotowywaniu niedzielnego obiadu. Czas to obecnie najcenniejszy prezent, jaki można podarować ukochanej osobie.

Więcej na temat akcesoria prezenty