koleżanki oglądające film w kinie i jedzące popcorn
©StockPhotoPro/Fotolia.com

Do najciekawszych premier 2017 roku trzeba zaliczyć kontynuację przygód Jacka Sparrowa w hicie „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” i wojenny film „Dunkierka” Christophera Nolana. Ciekawą produkcją jest też bajeczny musical „La La Land” oraz biograficzny film o polskiej noblistce „Maria Skłodowska-Curie”.

 

Rok 2017 zapowiada wiele ciekawych produkcji. Będzie można zobaczyć wiele kontynuacji hitów kinowych, jak i kilka oryginalnych polskich produkcji. Warto już teraz przygotować się na najlepsze filmy 2017 roku.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara – ciąg dalszy przygód Jacka Sparrowa

W 2017 roku pojawi się kolejna część superprodukcji Disneya. Tym razem z Diabelskiego Trójkąta wydostają się duchy marynarzy, których celem jest zabicie wszystkich piratów z Jackiem Sparowem (Johnny Depp) na czele. Potworom przewodzi upiorny Kapitan Salazar, którego gra Javier Bardem. Aktor wielokrotnie dowiódł swych umiejętności w graniu złych bohaterów, m.in. w „To nie jest kraj dla starych ludzi” czy „Skyfall”. Jedyną szansą dla Jacka jest mityczny Trójząb Posejdona. Aby go zdobyć i pokonać upiorne duchy, musi zawiązać sojusz z niebezpiecznymi postaciami z pogranicza jawy i snu. Dla fanów serii dodatkową atrakcją będzie prawdopodobny powrót Elizabeth Swann graną przez piękną Keirę Knightley. Polska premiera filmu odbędzie się 26 maja 2017 roku.

Dunkierka – wojenny film Christophera Nolana

Christopher Nolan, reżyser m.in. „Incepcji” i „Interstellar”, powraca do kin – tym razem z filmem wojennym. Produkcja opowiada historię słynnej operacji na wybrzeżu Francji w 1940 roku, która uratowała w ciągu 10 dni około 350 tysięcy żołnierzy aliantów. To dramatyczne wydarzenie ukształtowało losy II wojny światowej. Po tym oryginalnym reżyserze można się spodziewać niestandardowego spojrzenia na losy wojny. W jednej z głównych ról wystąpi Tom Hardy, znany ze współpracy z twórcą przy takich filmach, jak „Incepcja” lub „Mroczny Rycerz powstaje”. Całość będzie ozdobiona wspaniałą muzyką Hansa Zimmera, którego ścieżka dźwiękowa dodaje wyjątkowego klimatu obrazom. Polska premiera odbędzie się 21 lipca 2017 roku.

La La Land – bajeczny musical

Film twórców „Whiplash” jest mieszanką brawurowego musicalu oraz dramatu o uczuciu pary marzycieli. Kobieta (Emma Stone) pracuje w kawiarni, a jej marzeniem jest aktorstwo. Sam (Ryan Gosling) natomiast jest ubogim pianistą, który chciałby mieć własny klub jazzowy. Spotkanie dwojga artystów odmienia ich życie. Sfera wizualna jest w tym filmie arcydziełem. Soczyste kolory i bajeczne piruety tworzą piękną scenerię dla głównych bohaterów. Wymieszane są tu gatunki z lat 50', jak swing i jazz z nowoczesnym popem. Jest to opowieść o spełnianiu marzeń i akceptacji tego, co nieodwracalne. Film otrzymał 8 nagród Złotego Globu. Premiera w Polsce odbyła się 20 stycznia 2017 roku.

Maria Skłodowska-Curie – biograficzny film o polskiej noblistce

Polskich widzów z pewnością zainteresuje film biograficzny o wielkiej uczonej. Polsko-francuska produkcja skupi się na życiu Marii Skłodowskiej-Curie nie tylko z punktu widzenia jej osiągnięć naukowych, ale też pokazując ją jako niezwykłą kobietę, czułą matkę i żonę. W filmie przeplatać będą się zdumiewające sukcesy polskiego naukowca z jej dramatycznymi perypetiami życiowymi. Maria Skłodowska-Curie, grana przez Karolinę Gruszkę zostanie pokazana jako charyzmatyczna kobieta, która szła za głosem serca. Uczona, dzięki swej wybitnej inteligencji przekonała do siebie zdominowany przez mężczyzn świat nauki i jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała Nagrodę Nobla. Reżyserem jest Francuzka (Marie Noëlle), która postara się odzwierciedlić dylematy i pragnienia uczonej. Polska premiera filmu odbędzie się 3 marca 2017 roku.

 

Więcej na temat rozwój osobisty randki