Gdzie pojechać na majówkę?
© Monkey Business/Adobe Stock
Dom

Niezapomniana majówka z rodziną - jak ciekawie spędzić długi weekend majowy?

Gdzie pojechać na majówkę?
© Monkey Business/Adobe Stock

W długi weekend majowy z rodziną można wybrać się do parków rozrywki. Znajdują się tam liczne atrakcje nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Aktywną majówkę można spędzić w górach lub w Dolinie Biebrzy pokonując malownicze szlaki rowerowe, piesze lub kajakowe.

 

Długi weekend majowy jest doskonałą okazją na rodzinny wyjazd. Piękne i malownicze miejsca można znaleźć nie tylko za granicą, ale również w Polsce. W zależności od preferencji członków rodziny kierunkiem wyjazdu mogą być malownicze góry, parki rozrywki zlokalizowane w różnych miejscowościach na mapie Polski czy w niezwykłej puszczy.

Majówka z dziećmi - propozycje wyjazdów

Majówka jest jednym z bardziej wyczekiwanych weekendów przez wszystkich, niezależnie od wieku. Przed jej nadejściem wiele rodzin planuje wspólne spotkania, grille oraz wyjazdy. Długi weekend majowy z rodziną można spędzić na wiele sposobów. Rozważając wyjazd na majówkę z dziećmi, należy kierować się atrakcyjnością miejsca dla najmłodszych. Warto również wybrać miejsce, w którym dzieci będą mogły jednocześnie się wyszaleć i nauczyć czegoś nowego. W Polsce i za granicą można znaleźć wiele miejsc i obiektów tworzonych z myślą o rodzinach z dziećmi. Są to np. parki rozrywki czy centra rekreacyjne. Majówkę z dziećmi można spędzić w Bałtowie, odwiedzając niesamowity Park Dinozaurów. Spotka się w nim olbrzymie rekonstrukcje dinozaurów, muzeum jurajskie ze skamieniałościami, a dodatkowo park rozrywki wyposażony w urządzenia dla dzieci w każdym wieku. Doskonałym pomysłem na długi weekend majowy z dziećmi jest wizyta na Farmie Iluzji w Trojanowie, gdzie wraz ze swoimi pociechami można odkryć latającą chatę tajemnic, opuszczoną kopalnię, bajkowy pałac cieni i wiele innych atrakcji. Inną propozycją majówki z dziećmi jest wycieczka do jednego z Parku Miniatur, które są zlokalizowane w wielu miejscach na mapie Polski, np. na Kaszubach, Mazurach, w Dziwnowie i Niechorzu. W parkach tych można zobaczyć miniatury zabytków znanych na całym świecie, świątyń, kolejek i prehistorycznych zwierząt.

Pomysł na majówkę dla aktywnych

Dla rodzin lubiących aktywność doskonałym pomysłem na majówkę jest wizyta w górach, która daje możliwość nie tylko długich, pieszych wędrówek, ale również podziwiania wyjątkowych krajobrazów. Rodziny należące do miłośników sportu mogą wybrać się również do Poznania, gdzie znajduje się letni tor saneczkowy oraz kolejka górska o długości 500 m. Na aktywną majówkę z dziećmi warto wyjechać do miejscowości Bliziny w województwie pomorskim na niezapomnianą zabawę terenową w Świecie Labiryntów. Atrakcjami są: labirynt drewniany oraz kukurydziany. Każdy z nich posiada po cztery trasy zróżnicowane pod względem długości oraz trudności w ich pokonaniu.

Majówka z rodziną na łonie natury

Majówkę z rodziną można spędzić, podziwiając piękno otaczającej przyrody. Jedną z propozycji jest wyjazd do Doliny Biebrzy - ostoi dzikiej przyrody. Można tam spotkać wiele ciekawych zwierząt, m.in. łosie, wydry, bobry, gronostaje i tysiące różnych ptaków. Niezapomnianymi atrakcjami są spływy kajakowe lub tratwami. Wyjazd do Biebrzy jest okazją do długich spacerów i wycieczek rowerowych, gdyż znajdują się tu liczne szlaki turystyczne. W długi weekend majowy można wybrać się wraz z rodziną do Puszczy Knyszyńskiej oddalonej od Warszawy o około 3 godziny drogi. Atrakcjami turystycznymi są szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i konne. Będąc w Puszczy Knyszyńskiej, warto odwiedzić również pobliski Poczopek, gdzie znajduje się park leśny - Silvarium. Można tam zobaczyć, oprócz malowniczych krajobrazów, rzeźby z drewna i kamienia, Dom Sów, Ptasią Chatkę, zegary słoneczne i drewniane domki.

Więcej na temat rower Urlop
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11