Mężczyzna w kuchni
EastNews

Bądź eko w domu! Oto środki czystości przyjazne środowisku

Mężczyzna w kuchni
EastNews

W dzisiejszym świecie wszyscy już mamy świadomość, jak ważne dla środowiska są nasze codzienne wybory związane z kupowaniem środków czystości. Warto jednak wciąż przypominać o tym, co jeszcze możemy robić, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad na naszej planecie. Oto parę małych codziennych kroków dla człowieka, a wielkich dla ekologii! Poznaj skuteczne środki przyjazne środowisku, których śmiało możesz używać w domu!

1. Somat, Clin, Pur oraz Bref to marki, które mają w swojej ofercie produkty z serii "Pro Nature". Sprawdź, jak działają tabletki do zmywarki Somat Pro Nature, płyn do mycia naczyń Pur Pro Nature, płyn do czyszczenia powierzchni Bref Bathroom Pro Nature, żel do toalet Bref Pro Nature, zawieszki do toalet Bref Pro Nature, koncentrat płynu do szyb Clin Pouch oraz płyn do szyb Clin Pro Nature.

2. KLAREKO. Ekologiczne środki czystości KLAREKO są nie skuteczne, ale także obłędnie pachną! Siłą marki jest ograniczanie składów do niezbędnego minimum. Roślinne mydła, wyciągi z ziół, sody, ocet, naturalne olejki eteryczne i całkowita eliminacja szkodliwych substancji chemicznych to tylko jeden z atutów produktów KLAREKO. 

W ofercie znajdziecie m.in. Fenomenalny Mus Czyszczący czy Płyn Do zadań Specjalnych.

KLAREKO

3. YOPE. Płyny do sprzątania YOPE powstały na bazie naturalnych substancji myjących o sprawdzonej skuteczności, które są najbezpieczniejszą alternatywą dla drażniących, agresywnych związków chemicznych. W składzie naszych środków czyszczących aż 99% składników to substancje pochodzenia naturalnego i o niskim stopniu przetworzenia. Dzięki temu są to preparaty przyjazne dla środowiska, które można bezpiecznie używać w każdym domu. Potwierdza to certyfikat Ecolabel! Zastosowane w płynach środki powierzchniowo czynne są pochodzenia roślinnego, stąd szybko ulegają biodegradacji. Produkty te są odpowiednie dla wegan i wegetarian, ponieważ nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Ponadto substancje zapachowe spełniają kryteria IFRA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Substancji Zapachowych) i są bezpieczne także dla alergików.

Wszystkie opakowania środków czystości YOPE pochodzą z recyklingu i nadają się do recyklingu.

YOPE, środki czystości

4. ONLY ECO ma w swoim portfolio produkty, które mają w sobie 99 procent składników pochodzenia naturalnego. Polecamy wegański płyn do mycia warzyw i owoców, hipoalergiczny płyn do mycia naczyń czy środek - aktywną pianę max do kamienia i rdzy.

Only Eco

5. Yellow Nana. NIEpapierowe ręczniczki polskiej marki Yellow Nana, które zagościły w waszych domach, zaprezentowały się właśnie w nowej, limitowanej kolekcji. Marka Yellow Nana powstała w trosce o naszą planetę i środowisko. Ręcznie wykonane w duchu zero waste, z flaneli ze 100% bawełny, która jest niezwykle miękka w dotyku, nie uczula, co sprawia, że idealnie nadaje się do domu, zapewniając zarówno komfort jak i bezpieczeństwo. Posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.

Yellow Nana

Więcej na temat ekologia
Przeładuj

Te gwiazdy zainwestowały w swoje zęby! Kiedyś nie uśmiechały się tak chętnie: Pazura, Piaseczny, Lewandowska...

zobacz 01:22