Miejskie strefy kibica
© Kalim/Adobe Stock
Dom

Miejskie strefy kibica - o jakich zasadach warto wiedzieć?

Miejskie strefy kibica
© Kalim/Adobe Stock

Miejskie strefy kibica to pomysł na wspólne oglądanie meczu w dużej grupie osób. W dużych miastach takie kibicowanie stało się oczekiwanym przez mieszkańców wydarzeniem. To okazja nie tylko do bawienia się w gronie znajomych, ale poznania nowych ludzi. Warto wiedzieć, że w zorganizowanych strefach kibica obowiązuje kilka zasad.

 

Duże strefy kibica mogą pomieścić kilka do kilkudziesięciu tysięcy osób, jeśli np. rozstawiane są na rynkach największych miast lub po prostu stadionach. Często obowiązują w nich zasady charakterystyczne dla masowych imprez. Organizator dużą uwagę przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa.

Czy w strefie kibica jest bezpiecznie?

Jeśli organizatorem jest miasto, zapewnia pełną obstawę - policji, pogotowia i służb porządkowych, jak w przypadku każdej imprezy masowej. Strefa kibica nie wymaga wcześniejszego zakupu biletów, ale należy liczyć się, przynajmniej z pobieżną, kontrolą wnoszonych toreb i plecaków. Aby zapewnić komfort oglądania całym rodzinom, do większości zorganizowanych miejsc nie można wnosić napojów alkoholowych i oczywiście ostrych przedmiotów, rac itp. Jeśli organizator spodziewa się wielotysięcznej publiczności, można spotkać się nie tylko z kontrolą na wejściu, ale także w trakcie imprezy. Policja ma za zadanie zadbać o to, aby nikomu nic się nie stało.

O czym jeszcze należy pamiętać w strefie kibica?

Strój w barwach reprezentacji jest jak najbardziej dozwolony - oczywiście za wyjątkiem obraźliwych haseł na transparentach, adresowanych w stronę przeciwnika, które nie powinny być rozwieszane. Warto pamiętać, że podczas takiego oglądania nie będziemy znać wszystkich przebywających w danym miejscu osób i czasem możemy czuć się bardzo rozczarowani sposobem ich dopingu. Niestety poza fanami piłki nożnej, na wspólne oglądanie meczu często próbują dostać się grupy pseudokibiców. Strefa kibica jest rozwiązaniem dla tych, którzy zdają sobie z tego sprawę.

 

Mimo wszystko warto spróbować tego typu wspólnej zabawy. Można umówić się wcześniej z grupą znajomych lub wybrać się z całą rodziną. Niektóre miasta przygotowują specjalne atrakcje dla dzieci przed meczem. Tradycją stały się konkursy, a nawet koncerty, aby wprowadzić fanów piłki w odpowiedni nastrój przed pierwszym gwizdkiem. Warto też doświadczyć wspólnego śpiewania hymnu.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17