wnuczka wręczająca prezent babci
© auremar/Adobe Stock

Kwiatek z kartką lub laurką to prawdopodobnie najpopularniejszy zestaw prezentowy na Dzień Babci. Prawdopodobnie sprawi on radość obdarowywanej osobie, ale jeśli otrzymuje ona go co roku, to może to zwyczajnie źle wyglądać. Zwłaszcza że czasy się zmieniają i obecnie wiele babć nie wpisuje się w obraz starszej osoby, która całymi dniami siedzi w domu i nie ma specjalnych zainteresowań. Mając to na względzie, wnuki powinny dostosować prezenty na Dzień Babci do trybu życia, jaki prowadzi ich ukochana osoba.

 

Coraz więcej babć, to tzw. nowoczesne babcie, lubiące spotkania ze znajomymi, wyjścia na wydarzenia kulturalne i mające swoje hobby. Warto wykorzystać ten fakt i przygotować prezent na Dzień Babci, który będzie odpowiadał jej nowoczesnemu stylowi życia.

Lista pomysłów na prezenty dla nowoczesnej babci

Wydaje się, że czasy, w których babcie tylko dziergały na drutach, siedziały w domu przed telewizorem i gotowały obiady, minęły bezpowrotnie. Promowany zdrowy i aktywny styl życia seniorów sprawił, że wielu z nich zupełnie odmieniło swoje podejście do starości. Zwracając uwagę na to, jak na przestrzeni lat zmieniło się życie seniorów, nie wolno zapominać o tym, że coraz więcej z nich korzysta z technologicznych udogodnień. Poza smartfonami seniorzy korzystają z komputerów i tabletów.

Chcąc sprawić radość swojej babci z okazji jej święta, warto obdarować ją czymś, co będzie powiązane z jej zainteresowaniami. Można również wybrać bardziej uniwersalne rozwiązanie i postawić na jedną z poniższych propozycji:

 

  • bilety na wydarzenia kulturalne (kino, teatr, opera itp.),
  • bon podarunkowy do SPA lub na zabiegi kosmetyczne,
  • gadżety do sprzętu elektronicznego (etui, torba, podstawka, lampka do laptopa),
  • wspólne wyjście na zakupy,
  • wspólne wyjście do restauracji lub kawiarni.     

Decydując się na obdarowanie babci prezentem związanym z wyjściem z domu, warto od razu pomyśleć, z kim mogłaby ona ten czas spędzić. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie wspólne wyjście. Jeśli jednak z jakichś względów nie jest to możliwe, to i tak warto kupić wejściówkę dla osoby towarzyszącej.

Klasyczne pomysły na prezenty na Dzień Babci

Jeżeli ktoś woli postawić na bardziej tradycyjne prezenty, to babcię – jak każdą kobietę – powinny ucieszyć prezenty będące elementami garderoby. Może być to torebka, apaszka czy sweter. W przypadku takich podarunków kluczowa jest jednak wiedza na temat stylu ubierania się babci. Kupowanie takich prezentów „w ciemno” wiąże się z dużym ryzykiem, że będą one nietrafione. Poza elementami garderoby prezentami na Dzień Babci mogą być: personalizowany kubek, biżuteria z grawerem, album ze wspólnymi zdjęciami, kalendarz ścienny ze zdjęciami rodzinnymi.

 

Więcej na temat ubrania prezenty Dzień Babci