Kobieta w ciąży na zakupach
Image by LifetimeStock.com

Co spakować do torby do szpitala dla dziecka?

Kobieta w ciąży na zakupach
Image by LifetimeStock.com

Wyprawka dla dziecka zależy od tego, co zapewniają szpitale. Zawsze jednak potrzebne będą pieluszki, chusteczki nawilżające i krem przeciw odparzeniom.

 

Co zabrać do szpitala na poród będzie wiadomo, gdy zorientujesz się, jakie artykuły zapewnia placówka, w której zamierzasz urodzić dziecko. Gdy oferta szpitala jest skromna i musisz mieć ze sobą niezbędne rzeczy, zaopatrz się w ubranka, pieluchy i odpowiednie kosmetyki. Nowe ubranka ze sklepu trzeba uprać w bardzo wysokiej temperaturze z dodatkiem proszku odpowiedniego dla małych dzieci.

 

Będą potrzebne:

  • 2-4 bawełniane body,
  • 2-3 pajacyki (lub inne ubranka rozpinane na całej długości bądź w kroku),
  • skarpetki,
  • 2 cienkie czapeczki,
  • kocyk, becik lub rożek,
  • tetrowe pieluszki.

 

Musisz kupić też pieluchy odpowiednie dla noworodków – na pobyt w szpitalu wystarczy jedna paczka. Przydadzą się również ręcznik kąpielowy z kapturkiem, delikatne mydło do mycia, krem pod pieluszkę na ewentualne odparzenia, chusteczki nawilżające oraz jałowe gaziki i siedemdziesięcioprocentowy spirytus do pielęgnacji pępka (choć przeważnie te ostatnie udostępniają pielęgniarki). Do karmienia wygodna będzie też mała poduszeczka. Tak jak powinnaś pamiętać o ubraniu dla siebie na wyjście ze szpitala, tak i dziecko będzie potrzebowało dodatkowej ochrony, zwłaszcza jeśli nie rodzisz latem.


Więcej na temat ciąża opieka nad dzieckiem
Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14