Kobieta w ciąży na zakupach
Image by LifetimeStock.com

Co spakować do torby do szpitala dla dziecka?

Kobieta w ciąży na zakupach
Image by LifetimeStock.com

Wyprawka dla dziecka zależy od tego, co zapewniają szpitale. Zawsze jednak potrzebne będą pieluszki, chusteczki nawilżające i krem przeciw odparzeniom.

 

Co zabrać do szpitala na poród będzie wiadomo, gdy zorientujesz się, jakie artykuły zapewnia placówka, w której zamierzasz urodzić dziecko. Gdy oferta szpitala jest skromna i musisz mieć ze sobą niezbędne rzeczy, zaopatrz się w ubranka, pieluchy i odpowiednie kosmetyki. Nowe ubranka ze sklepu trzeba uprać w bardzo wysokiej temperaturze z dodatkiem proszku odpowiedniego dla małych dzieci.

 

Będą potrzebne:

  • 2-4 bawełniane body,
  • 2-3 pajacyki (lub inne ubranka rozpinane na całej długości bądź w kroku),
  • skarpetki,
  • 2 cienkie czapeczki,
  • kocyk, becik lub rożek,
  • tetrowe pieluszki.

 

Musisz kupić też pieluchy odpowiednie dla noworodków – na pobyt w szpitalu wystarczy jedna paczka. Przydadzą się również ręcznik kąpielowy z kapturkiem, delikatne mydło do mycia, krem pod pieluszkę na ewentualne odparzenia, chusteczki nawilżające oraz jałowe gaziki i siedemdziesięcioprocentowy spirytus do pielęgnacji pępka (choć przeważnie te ostatnie udostępniają pielęgniarki). Do karmienia wygodna będzie też mała poduszeczka. Tak jak powinnaś pamiętać o ubraniu dla siebie na wyjście ze szpitala, tak i dziecko będzie potrzebowało dodatkowej ochrony, zwłaszcza jeśli nie rodzisz latem.


Więcej na temat ciąża opieka nad dzieckiem
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33