Kolorowa piłka leży na plaży
Image by LifetimeStock.com

Wakacje z dzieckiem. O czym trzeba pamiętać?

Kolorowa piłka leży na plaży
Image by LifetimeStock.com

Wybierając się na wakacje z dzieckiem trzeba się odpowiednio na nie przygotować. Należy pamiętać nie tylko o właściwych ubraniach, ale i o zabawkach malucha i wielu innych rzeczach.

Wakacje z dzieckiem – kilka wskazówek

1. Dokumenty – jeśli chcesz wyjechać za granicę na wakacje z dzieckiem powinieneś wyrobić maluchowi dowód tymczasowy bądź paszport, na które czeka się około 30 dni. Jest niezbędny, by przekroczyć granicę. Pamiętaj także o dokumencie, który potwierdza ważność ubezpieczenia zdrowotnego.

 

2. Szczepionka – jadąc na urlop do krajów egzotycznych koniecznie udaj się do lekarza, by zaszczepić dziecko przeciw wszelkim chorobom. Możesz skonsultować się ze specjalistą, jakie maści, czy leki dodatkowo kupić na okres wypoczynku.

 

3. Wyjedź nad ranem – kiedy na wakacje wybierasz się samochodem, nie zapomnij o foteliku i postaraj się wyjechać nad ranem, by uniknąć zbyt wysokiej temperatury. Dziecko może być marudne i zmęczone, jeśli będzie wystawione na nadmierne nasłonecznienie.

 

4. Zabawki – jadąc nad morze nie zapominaj o zabawkach do piasku, np. wiaderku, łopatce i foremkach. Możesz też zabrać na drogę ulubioną lalkę, maskotkę, czy samochodzik dla dziecka. Na chłodne dni, czy wieczory warto zabrać ze sobą karty , warcaby, czy gry planszowe. Zabawy z dziećmi w domu mogą sprawić dużo przyjemności zarówno dziecku, jak i opiekunowi.

 

5. Kosmetyki – spakuj do torby szampon dla dziecka, oliwkę, kremy z wysokim filtrem UV, owocową pastę do zębów i szczoteczkę do zębów. Warto też zabrać ze sobą płyny przeciw owadom i komarom.

 

6. Leki – na wszelki wypadek weź ze sobą leki przeciwbólowe, leki przeciw gorączce i przeziębieniu. Dziecko podróżując przez kilka godzin może odczuwać silne zmęczenie, co wiąże się z pojawieniem się bólu głowy, dlatego warto mieć ze sobą środki uśmierzające ból.

 

7. Ubrania – wybierając ubrania na wakacje spakuj zarówno te na ciepłe, jak i chłodne dni. Możesz wziąć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, kurteczkę, kalosze i klapki dla dziecka. Jeśli jedziesz w góry weź dziecku specjalne obuwie do chodzenia po górach i więcej ciepłych ubrań. Nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda. Nie zapominaj też o ulubionym kocyku do spania i ręczniku. Jeśli jedziesz z małym dzieckiem, zabierz śliniak, pieluchy i pampersy.

 

8. Jedzenie – na dłuższą podróż zrób dziecku jedzenie, kaszkę, czy kanapki. Możesz też zaparzyć herbatę lub kompot w termosie.


Przeładuj

Ewa Kasprzyk będzie jak babcia Wolańska w czwartej części "Kogla Mogla"?! Wszystko przez... Shakirę!

zobacz 02:36