Mała dziewczyna skacze po trampolinie ogrodowej.
©Martinan/stock.adobe.com

Trampolina ogrodowa dla dzieci. Jak wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie?

Mała dziewczyna skacze po trampolinie ogrodowej.
©Martinan/stock.adobe.com

Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

 

Trampolina ogrodowa to doskonały sposób na rozrywkę dla Twojego dziecka. Dzięki ogrodowej trampolinie uśmiech na twarzy Twojej pociechy będzie gościł zdecydowanie częściej niż do tej pory. Trampoliny to bardzo popularne outdoorowe zabawki, które dają wiele frajdy, nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Od czego zależy udany zakup trampoliny ogrodowej?

 

Trampolina dla dzieci - na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Trampolina ogrodowa to źródło frajdy dla dzieci. I choć dla wszystkich rodziców dobro dziecka jest najważniejsze, to przy zakupie trampoliny powinno się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Jak sprawdzić, czy dany model spełnia co najmniej podstawowe wymogi bezpieczeństwa? Trampoliny ogrodowe dla dzieci powinny w każdym przypadku posiadać siatki zabezpieczające, dzięki którym Twoje dziecko nie wypadnie nawet w trakcie największej zabawy.

 

W dostępnych na rynku modelach znajdziesz różne modele trampolin ogrodowych. W zależności od potrzeb, można otrzymać trampoliny o różnych długościach, wysokościach i szerokościach. Wybierając odpowiednią trampolinę ogrodową dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na matę do skakania. Powinna być wykonana z solidnego i bezpiecznego materiału, dzięki któremu zdrowie pociechy nie zostanie zagrożone. Dobra mata do skakania powinna być odporna na działanie promieni UV.

 

Trampoliny ogrodowe - to warto wiedzieć

 

Bardzo często producenci trampolin dzielą modele na mini trampoliny dla dzieci oraz większe trampoliny ogrodowe. W pierwszym przypadku, średnice trampolin wynoszą zazwyczaj od 80 do 160 cm. Są wyposażone w siatkę zabezpieczającą i mają dobrą wytrzymałość. Najczęściej znoszą obciążenie do maksymalnie 100 kg. Ich cena nie powinna przekroczyć 400 złotych.

 

W przypadku modeli ogrodowych, średnica trampolin wynosi od 2 do 5 metrów średnicy, a maksymalne obciążenie w większości przypadków jest kilkukrotnie większe niż w przypadku trampolin dla dzieci. W przeciwieństwie do wcześniej przedstawionego modelu, tego typu trampoliny nie można wstawić do domu, ale jest zdecydowanie bardziej odporna na niesprzyjające warunki pogodowe.

 

W trakcie użytkowania modeli ogrodowych w jednym momencie może skakać nawet kilkoro dzieci. Cena ogrodowych trampolin może przekroczyć tysiąc złotych, choć można znaleźć oferty za połowę przedstawionej kwoty.

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43